Griltos salotos su balzamiko padažu

Tai tik pirmą kartą skamba keistai: romėnų salotos ant grotelių. Bet pabandykite šias sultingas mėsingos stiebų, skrudintos virš atviros ugnies ir dūmų kvapas paslėpta ... Jie patiekiami su fantastinis balzamiko padažu ir saulėje džiovintais pomidorais ... Tai toks skanus, kad aš bijau, jūs norite laižyti plokštelę!

Jums reikės tokių produktų pomidorams gaminti:

1/2 puodelio alyvuogių aliejaus

3 šaukštai balto cukraus

1 šaukštelis džiovintų rozmarinų

1 arbatinis šaukštelis džiovintas timižas

1/4 šaukštelio druskos

1/4 šaukštai. juodieji pipirai

8 maži pomidorai (grietinėlė) supjaustyti per pusę

Įkaitinkite orkaitę iki 110 laipsnių. Sumaišykite alyvuogių aliejų, cukrų, rozmarinus, čiobrelius, druską ir pipirus dideliu plastikiniu maišeliu. Padažykite pomidorus į dvi dalis į maišą ir uždarykite. Gerai suplakite, kad pomidorai būtų lygiai padengti prieskoniais. Padauginkite pomidorus ant kepimo lapo, supjaustyti pusėmis. Kepkite 2,5 valandas. Išimkite iš šilumos ir leiskite atvėsti. Pomidorus galima laikyti jar, likute su alyvuogių aliejumi.

Dėl romėnų salotų virkite šiuos produktus:

2 askaloniniai česnakai švari ir supjaustyti du kartus

1/2 puodelio balzamiko acto

2 šaukštai rudojo cukraus

1,5 puodeliai alyvuogių aliejaus

4 romėnų galvutės

1 šaukštas alyvuogių aliejaus

druska ir pipirais pagal skonį

Maišytuve pjaustykite arba rankiniu būdu supjaustykite mažais gabalėliaissvogūnėliai. Įpilkite acto ir rudojo cukraus, sumaišykite maišytuvu arba sumaišykite iki tolygiai. Jei viską atliksite rankiniu būdu, šiame etape galėsite naudoti marmurinį skiedinį ir pestle. Palaipsniui įpilkite 1,5 puodelių aliejaus, padidinkite maišiklio greitį, kad mišinys būtų sutankintas.

Iš anksto pašildykite grotelę per didelę šilumą. Supjaustykite romėnų galvutes pusę ir pabarstykite 1 šaukšte. alyvuogių aliejus, sezonas su druska ir pipirais.

Padėkite pusę romaino ant šildomos grotelės. Kepti nuo 5 iki 10 minučių, dažnai tekinti, kol lapai šiek tiek sudžiūvę, nenuimkite romėno iki galo. Patiekite šiltu, apsuptu džiovintų pomidorų su balzamiko padažu iš askaloniniai česnakai. Mes jus įspėjame - tai labai skanu! Negalima valgyti valgomųjų įrankių tuo pačiu metu!