Ką reikia valgyti mažiau prakaito?

Vasarą mūsų kūnas yra labai įtemptas,susijusi su poreikiu susidoroti su aukšta temperatūra. Atsižvelgiant į aplinkos temperatūros padidėjimą, organizmas pradeda intensyviai atvėsti, o tai išreiškiama drėgmės atpalaidavimu - prakaitu. Be privalomos asmeninės higienos irįvairios priemonės, reguliuojančios prakaitavimą, atkreipkite dėmesį į mitybą ir vandens bei geriamojo režimo būklę. Pažiūrėkime į pagrindinius maisto produktus ir gėrimus, kurie padės natūraliai sumažinti prakaitavimą.

Vaisiai ir uogos

Į savo dietą įtraukite kuo daugiau šviežiųvaisiai ir uogos. Vaisių ir uogų nauda yra ne tik vitaminai, bet ir turtingas fermentų kiekis, kuris padeda sumažinti kūno temperatūrą, turi antiseptinių savybių, sustiprina nervų sistemą ir numalšina troškulį. Ypač padeda kovoti su dideliais prakaitavimo vyšniais, kriaušėmis, obuoliais, melionais, vynuogėmis, avokadomis ir gervuogėmis. Taip pat atkreipkite dėmesį į citrusinių vaisių. Jie ne tik išdžiūvo odą, bet ir suteikia jai šviežumo. Patartina nustoti vartoti avietes, braškes ir braškes, kurios turi sviesto savybes.

daržovės

Valgyk daugiau daržovių. Jie aktyvina imuninę sistemą ir padeda organizmui lengviau perkelti šilumą. Valgykite maisto produktus, turinčius daug B vitaminų, kurie atgaivina odą ir padeda kovoti su padidėjusiu prakaitavimu. Nepamirškite pridėti runkelių, morkų, bulvių ir pupelių prie dietos.

Sveiki grūdų produktai

Stebėkite kraujo spaudimą ir termoreguliatoriųorganizmui padės maisto produktai, turintys daug skaidulų. Grūdų duona, duona su sėlenomis, duona iš miltų ir muesli normalizuoja medžiagų apykaitą ir sumažina prakaitavimo intensyvumą.

pieno produktai

Pridėti maisto produktus didelis meniukalcis. Riebalų produktai reikalingi nervų, kaulų ir širdies bei kraujagyslių sistemai. Sūris, rūgpienis, kefyras, varškė ir jogurtas padės normalizuoti slėgį, kuris yra labai svarbus padidėjusiu prakaitavimu.

vanduo

Skystis, patenkantis į kūną, padedakūno temperatūros ir medžiagų apykaitos procesų normalizavimas. Jis taip pat reguliuoja prakaito liaukų darbą, dėl ko sumažėja prakaitavimas. Paimkite įprotį gerti per dieną ne mažiau kaip 6 stiklines gryno nejudančio vandens, nes jis gali pašalinti kūno riebalus ir toksines medžiagas, dėl kurių žmonės prakaituoja daug mažiau.

Žolelių arbata

Nepamiršk apie žolelių! Tokie sutraukiantys žolės, kaip mėtų, citrinų balzamas, šalavijas, dilgėlių ir ramunėlių, tampa išgelbėjimu žmonėms su pernelyg prakaitavimu. Šios žolės yra vitaminai B ir magnis, kurie padeda sumažinti prakaito liaukų veiklą ir palankiai veikia nervų sistemą. Atvėsinta žolelių infuzija yra puikus natūralus priešuždegiminis, hemostazinis ir prakaito slopinimo agentas.

Kai kurie produktai padeda sustiprinti darbąprakaito liaukos, taip padidindamas prakaitavimą ir diskomfortą žmogaus kasdienėje veikloje. Venkite karšto, saldaus, riebi, sūrus ir aštrus maisto, kuris provokuoja nervų sistemos įkvėpimą, po kurio gausus prakaitavimas. Būkite atsargūs produktų, tokių kaip karštasis pipirai, svogūnai, česnakai, imbieras, krienai, garstyčios, mėsos gaminiai, greitas maistas, šokoladas, kavos, arbatos, saldus gėrimas ir energetiniai gėrimai.

Būkite sveiki!