Adjika iš abrikosų

Kai rasite savo Adjika receptą,kuri puikiai tenkina jūsų skonio reikalavimus, rūpinasi ja ir nieko nekeis. Šiandien aš džiaugiuosi galėdamas pasidalyti su tavimi savo parašų receptą "Adzhika" su abrikosais.

Jei jūs adzhika iš slyvų, jūs gaunate labaiskanus gruzinų tkemali padažas, o jei jūs darote adžika iš abrikosų ... gaunate neįtikėtiną saldžiarūgščią patiekalą, puikiai tinka bet kuriai mėsai, žuviai, daržovėms, grūdams. Tai net skanus su duona!

Jums reikės:

1 kg abrikosų

? kg svogūno

4 vnt. Paprikos

2 vnt. karštieji pipirai

5 žirneliai juodųjų pipirų

Druska pagal skonį

paruošimas:

Ingredientai šlifuojami per mėsmalę arbapadėkite maišytuvą. Sulenkite į puodą ir virkite žemoje karštyje, kol masė pasisuks. Adjika laikas nuo laiko turi būti maišoma, tikrinama, ar ji nedegsta. Kai padažas yra paruoštas, įdėkite į švarią, sterilizuotą karštą ir sulenktą jar. Norėdami vėsinti, supilkite supakuotas skardines aukštyn kojomis ir apvyniokite jį antklodė. Kai atvėsite - galite pasiimti sandėliuką. Ir kas netelpa į bankus, valgykite, nes pasilikti yra labai sunku.

Beje, prieš perkeliant į adžiką,paruoštas iš abrikosų, aš šiek tiek laiko paruošiau derinį iš abrikosų ir pomidorų. Tai taip pat labai skanus ir daugiau panašus į tradicinę adžika. Tiems, kurie traukia į tradicinę virtuvę, tačiau neprieštaraujai bandydami kažką naujo, aš taip pat pateikiu savo pirmąjį receptą.

Adjika iš pomidorų ir abrikosų

Jums reikės:

1 kg abrikosų

1/2 kg runkelių svogūnų

2 kg pomidorų

4 saldieji pipirai

2 bitter paprika

5 žirneliai juodųjų pipirų, druskos - pagal skonį

paruošimas:

Visi kaip pirmasis receptas: mes einame per mėsmalę, viriname ir supilkite į skardines. Skanūs jums ruošiniai!