Naudinga ir nuodinga: 6 klastingi gaminiai

Esate tikri, kad daržovės ir vaisiai yra naudingiausi jūsų sveikatai. Pasirodo, kai kurie nekalti, iš pirmo žvilgsnio produktai gali pakenkti kūnui, jei apie tai nežinote. Prieš ruošdami tokius produktus, sužinokite apie jų paslėptas savybes ir būdus, kaip neutralizuoti jų pavojų.

1. Rabarbaras

Rūgščių rabarbarų stiebai turi daug kalcio ir kalcioturtingas antioksidantais, ir mes virti juos kompotus, kokteilius ir pyragaičius. Bet rabarbarbo lapuose ir šaknose yra oksalo rūgštis, dėl kurios atsiranda silpnumas, pykinimas ir vėmimas, jei valgote šiek tiek. Tačiau didžiulė šios medžiagos "dozė" pažeidžia kepenis ir inkstus. Paruoškite rabarbarą, nukirskite lapus ir šaknis, kad nesugadintumėte ir kruopščiai nuplaukite augalo stiebus.

2. Bulvės

Toks populiarus ir mylimas svečias ant mūsų stalonekyla abejonių dėl jo nekenksmingumo. Tačiau paaiškėjo, kad neturėtume jaudinti šios daržovės besąlygiškai. Jei žaliavinėse bulvėse pernelyg daug šviesos, jis gamina solaniną, toksišką medžiagą, kuri sukelia vėmimo ir viduriavimo iki 6 dienų. Pripažįstate solanino buvimą, padės žaliai dėmėti po bulvių oda. Iškirpkite paveiktas zonas iš daržovių, ir jis vėl bus saugus. Jei vis tiek nesitiki, tai geriau išmesti bulves, o ne apsinuodyti sau. Ir visada saugokite daržoves tamsioje vėsioje vietoje.

3. Vaisių sėklos ir kaukolės

Kai kurių vaisių, kuriuos myliu, sėklos ir kaulaiyra pavojingi. Iš obuolių, kriaušių, persikų, abrikosų, mango kauluose yra amigdalino, kuris gali virsti pavojingais nuodais - cianido rūgštimi. Tokios medžiagos naudojimas sukelia galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, traukulius, aukštą kraujo spaudimą ir širdies plakimą. Tačiau yra ir teigiamų naujienų: ši medžiaga yra pavojinga jums tik tada, kai jūs specialiai įkandate kaulą ir valgote. Visiškai prarydamas porą sėklų, nesusižeisite.

4. Laukiniai grybai

Ne visi mus gali suprastinuodingas ar valgomasis grybas prieš mus. Ir jei jūs galite būti tikri parduotuvėje grybų, tada jūs negalite pasakyti apie laukinių grybų. Grybai yra labai įvairūs, o jei nesate profesionalūs, nekenkiama sveikatai. Galite susitikti su grybais, kurie apsunkina skrandį, sukelia vėmimą ir viduriavimą, netgi gali pažeisti kepenis ir inkstus. Šie simptomai gali pasireikšti iškart po vartojimo arba po kurio laiko. Tai, kad sezonas dingsta valgant, yra mitas. Taigi, jei nesate tikri apie grybus, geriau susilaikykite nuo gurmanų.

5. Paprastosios pupelės

Pupelės yra daug skaidulų ir baltymų, todėljei bus tinkamai paruošta, taps puikiu ingredientu sriuboje arba troškiname. Žaliame pupelėje yra nuodingas lektinas, kurio vartojimas sukelia skrandžio sutrikimą. Prieš ruošdami pupeles, mirkykite vandeniu 5 valandas ir išleisk vandenį. Tada virkite 10 minučių ir vėl ištuštinkite. Taigi galite apsisaugoti nuo pavojingos medžiagos. Jei jums reikia ką nors pagardyti, geriau įsigykite konservuotų pupelių.

6. Lima pupelės

Pupelės Lima yra baltymų, skaidulų ir folio rūgšties. Taip pat toksiškos medžiagos limalinas, sukeliantis vėmimą ir pilvo skausmą. Kad nebūtų atsisakyta naudingų ankštinių, kruopščiai paruošti juos.