Maistas protui: produktai, kurie pagerina smegenų funkciją

Siekiant padėti smegenims įveikti stresą, būtina valgyti teisingai. Kai kurie produktai gali pagerinti atsaką, atmintį ir padėti sutelkti dėmesį. Čia yra 10 naudingų produktų, kurie prisidės prie visiško smegenų funkcionavimo.

Lašiša ir lašiša

Daugelyje jūrų žuvų rūšių yra riebalųpolinesočiosios Omega-3 rūgštys, kurios yra labai svarbios smegenų veiklai pagerinti. Tačiau tarp jų yra lašiša ir lašiša. Jie taip pat yra vertingi smegenų produktai, nes juose yra aukštos kokybės baltymų, be to, praktiškai nėra jokių kenksmingų gyvsidabrio druskų, esančių visose jūros gėrybėse.

Sveiki grūdų produktai

Kaip ir visas kūnas, smegenims reikia energijos. Stimuliuokite smegenų darbą padės gliukozei, kuri yra sveikuose grūduose. Ypač naudingi produktai yra mažai glikemijos indekso, nes jie atpalaiduoja gliukozę į kraują, o tai reiškia, kad jie palaiko smegenų veiklą visą dieną.

Mėlynės

Mėlynės yra labai naudingas produktasviso organizmo darbas, įskaitant smegenų darbą. Didelis antioksidantų ir vitaminų kiekis ramina nervų sistemą ir padeda kovoti su trumpalaikio atminties praradimu.

Vynuogės

Antocianinai ir kvercetinas, kurie yrapakankamas kiekis raudonųjų ir violetinių vynuogių, taip pat gali pagerinti atmintį. Raudonasis vynas turi tas pačias savybes. Tačiau tokios medžiagos naudojimas sukelia priešingą poveikį.

obuoliai

Antioksidantai, esantys obuoliuose,padėti sufokusuoti ir išvengti atminties praradimo. Dėl šių naudingų medžiagų kraujagyslės tampa elastingesnės ir nesudaro trombo, todėl neleidžia aterosklerozei.

Graikiniai riešutai

Riešutai ir sėklos daro teigiamą poveikį smegenų funkcijai. Bet daugiausia dietologai rekomenduoja valgyti graikinius riešutus. Tai yra todėl, kad jie yra lyderiai vitamino E turinyje, kuris veikia atmintį. Graikiniai riešutai taip pat užpildyti omega-3 riebalų rūgštimis, kurios padeda kovoti su depresija ir pagerinti nuotaiką.

Lęšiai

Lęšyje yra daug amino rūgščių, kurios skatina medžiagų apykaitos procesų pagreitinimą smegenų ląstelėse, taip padidinant mąstymo greitį ir užtikrinant proto aiškumą.

Kiaušiniai

Toks mažai kalorijų produktas, kaip antai kiaušiniai, yra prisotintasdaug medžiagų, kurios labai naudingos smegenų funkcijai. Šio produkto vitaminai, baltymai ir riebalai teigiamai veikia nervinius impulsus, kurie padeda koncentruotis.

kava

Kavos grūdai yra pilni antioksidantų,vitaminai ir amino rūgštys, kurios suteikia vaisingą smegenų darbą. Kofeinas stimuliuoja medžiagų apykaitos procesus organizme, įskaitant smegenų ląsteles ir padeda pagerinti koncentraciją ir atmintį.

Tamsus šokoladas

Tamsus šokoladas, dėl jo didelio kiekiokakavos pupelės, gali ne tik pralinksminti, bet ir labai slegia smegenis. Kakavoje yra toks svarbus antioksidantas, kaip flavonolis, kuris gerina smegenų kraują.

Būkite sveiki!