Kas yra pluoštas ir kas jame yra?

Tiek daug girdime per televiziją, skaityti žurnalus, knygas apie baltymų, riebalų, angliavandenių ir kalorijų, tačiau mažai dėmesio skiriama tokių svarbių maistinių medžiagų, pavyzdžiui pluošto. Mes nusprendėme išspręsti šią problemą ir pasakyti viską, ko jums reikia žinoti!

Fiber yra dietinis skaidulas, kuris veikiaapie tai, kaip maistas yra virškinamas mūsų kūne. Pluošto ir baltymų, angliavandenių, riebalų skirtumas yra tas, kad jis neturi energijos vertės, bet vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų organizmo gyvybinėje veikloje.

Tarp pluošto savybių, pavyzdžiui:

- vidurius

- pagalba maisto perdirbimo srityje

- gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas

- lėtėja maisto judėjimo greitis organizme

- normalizuokite savo žarnyno darbą

- valantis kūną.

Kaip matote, nepaisant to,gana grubus ir sunkiai apdorojamas elementas, kurį gauname su augaliniu maistu, vis tiek turi didžiulį teigiamą poveikį mūsų kūnui.

Mitybos pluoštai skirstomi į tirpius irnetirpi. Kūne turi veikti ir tie, ir kiti. Tirpus pluoštas, reguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, o netirpios medžiagos gera vandens absorbcija, kai į skrandį, virsta gelio rūšies, kuri padeda išvalyti skrandį ir duoti maisto atliekas.

Norint suplakti savo kūną kartu su maistu, verta apsvarstyti savo mitybą.

Turi būti tokie produktai kaip:

• Sveikos grūdų produktai (duona, makaronai iš grūdų).

• pupelės (10 gramų pluošto yra 100 gramų produkto);

• Razinos - pluošto lygis yra toks pat kaip ir pupelių

• Švieži vaisiai ir daržovės (tiesiog švieži, nes termiškai apdorojant kai kurie pluoštai tiesiog suskaidomi ir produktas nebešveža naudos, kurią jis gautų žaliavoje)

• Grybai (šaltinis ne tik baltymams, bet ir dietiniam skaidului)

• Obuoliai (jie turi pakankamai daug skaidulų)

• Špinatai ir Briuselio kopūstai (jie turi tokį patį pluošto kiekį, kuris yra 4 gramai 100 gramų produkto)

• Bananai (šiek tiek už pluošto kiekio špinatuose - bananuose 3 gramai pluošto 100 gramų)

Gydytojai teigia, kad papildai, vaistai,kurių sudėtyje yra pluošto, yra tiesiog manekenas, nes jie yra dirbtinai pašalinami be būtino biologinio apvalkalo, kitaip nei pupelės, vaisiai ir daržovės, auginamos natūraliomis sąlygomis. Todėl rekomenduojama gaminti pluoštą iš jo turinčių produktų, o ne papildyti narkotinėmis medžiagomis.

Koks yra skaidulų suvartojimo greitis? Mitybos specialistai rekomenduoja valgyti ne mažiau kaip 25 gramus skaidulų per dieną. Palaipsniui didinkite maisto kiekį, turinčią pluošto kiekį dietoje, kol pasieksite reikiamą skaičių. Tuo pačiu metu padidinkite vandens kiekį, kurį geriate.

Šviežiai išspausti sultys taip pat yra pluošto šaltinis, bet ne tokie vertingi kaip vaisiai. Visa tai, nes, kaip taisyklė, daugiausia reikalinga (minkštimas) ruošiant sultis yra švaistomi.

Geriausia pradėti savo dieną su porcijomis iš grūdųkošė su sėlenomis - jame yra ne mažiau kaip 10 gramų pluošto! Pridedant šviežių vaisių arba džiovintų vaisių į košė, šiek tiek padidinsite jo vertę kaip pluošto šaltinį.