Prieskoninis persikų padažas

Vasara yra puikus laikas kepti ant grotelių, visų rūšiųiškylos, gamtos išvykos ​​ir, žinoma, lengvieji originalūs užkandžiai. Siūlome nustebinti savo draugus neįtikėtinai aštriais, aštriais persikų padažu. Jis gali būti patiekiamas su vištienos sparnais, kepsnine, šašliu kepsniu iš kiaulienos ir ėrienos ir kepta daržovėmis. Tačiau šiandien mes patiekiame karštą persikų padažą su tigrinėmis krevetėmis!

Jums reikės:

Tigrinės krevetės - 500 g

Apelsinas - 1 gabalėlis (išspauskite sultis ir pašalinkite išdroklę)

Česnakai-1 gabalas

Juodieji pipirai - žiupsnelis

Liqueur Grand Marnier - 50 ml

Padažui:

Persikai 2 dideli vaisiai

Maltos paprikos - 1/3 šaukštelio.

Saldžių čili padažas - 1-2 šaukštai.

Česnako milteliai 1 šaukštelis. be viršaus

Worcestershire padažas 1 šaukštai.

Apelsinų sultys pusė

Druska, juodieji pipirai - pagal skonį

Procesas

Krevetės praplaukite tekančiu vandeniu, pašalinkitecarapace ir žarnynas. Smulkiai pjaustykite česnaką, švelniai švelniai džiuginkite su apelsino židiniu. Išspauskite sultis iš apelsinų, sumaišyti jį su česnaku, nulupkite ir juodųjų pipirų. Įpilkite marinatų krevečių. 30 min. Uždarykite indą šaldytuve.

Paruošti padažą, nulupti žievę ir pašalinti akmenį. Sulenkite maišytuvo persikams ir visoms kitoms padažo sudedamosioms dalims. Švelniai sudrėkinkite iki homogeninės masės formos. Padažas yra paruoštas.

Paimkite krevečių iš marinato, išlaisvinkite iš jųperteklių drėgmės su popieriniais rankšluosčiais ir pašalinti įstrigę česnakai ir taukai. Keptuvėje šildykite porą šaukštų alyvuogių aliejaus ir kepkite krevetės ant jų iš dviejų pusių - apie minutę. Įpilkite alkoholinius gėrimus į keptuvę ir uždenkite.

Karšti krevetės, patiekiantys akinius, dekoruotus žalumynais. Padaže patiekite persikų padažą.

</ P>