Kaip virti babaganušą

Puikus užkandžių makaronai, kurie atėjo pas mus iš rytų. Arabų kalba tai reiškia kažką panašaus į "piktą tėvą". Sunku įsivaizduoti skanesnį, lengvą ir naudingesnį užkandį. Tai ideali vieta banketui ir užkandžiui biure, visa tai priklauso nuo padavimo.

1.

3-4 baklažanų kepkite 40-45 minučių orkaitėje, kaitemperatūra 220-240 ° C, iš anksto įkuriant jų odą keliose vietose, kad jos nesulaužtų. Nors, idealiai, baklažanai turėtų būti kepti ant atviro ugnies, tada kūnas gaus unikalų "rūko" aromatą.

2.

Tada šiek tiek atvėsusios baklažanai supjaustyti per pusę, o valgomąją šaukštą pašaliname mėsą.

3.

Tada minkykite šakutėliu ar švilpiuokite, kol sudaužykite ir pridėkite 2-3 arbatinius šaukštelius *, pusės citrinos sultys, druskos, pipirų skonio ir alyvuogių aliejaus šaukštai.

4.

Išskleiskite dvi česnako skilteles ir atsargiai sumaišykite visą šį grožį, papuoškite petražolėmis ar cilindromu - paruošta Arabų makaronų mezė!

* kepimui tahini 1 puodelis sezamo, 1 valgomasis šaukštas.alyvuogių aliejaus, druskos ir šiek tiek citrinos sulčių į maišytuvą sumalkite pastopodobnogo būklę. Tina taip pat gali būti supirkta rinkoje, paprastai ji parduodama kartu su įvairiais rytietiškais prieskoniais ir prieskoniais.

žymės:, ,