Kas mums žala cukraus?

Cukrus yra vienas iš populiariausių produktų. Žinoma, jis retai naudojamas jo gryna forma. Bet jei pažvelgsite į indus ir gėrimus, kuriuos naudosime, daugeliui jų yra cukraus (nebent jūs sąmoningai atsisakysite). Tačiau galbūt būtina bent jau atspindėti cukraus vartojimo mažinimą ir maksimaliai jį išnaikinti visiškai? Mes jums pasakysime, kodėl cukrus yra toks žalingas.

1. Cukrus mūsų imuninę sistemą silpnina. Apsaugos mechanizmai susilpnėja, o po to kūnas tampa mažiau atsparus skirtingiems virusams ir infekcijoms. Štai kodėl diabeto komplikacijos yra tokios pavojingos. Žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, cukraus nėra virškinamas, todėl jis kaupiasi organizme. Jo įtaka imuninė sistema yra labai susilpnėjusi. Jei sveikiems žmonėms jis trunka apie 8 valandas po valgio saldumo, tada diabetuose jo lygis nuolat didėja.

2. Cukrus sukelia tam tikrą priklausomybę nuo narkotikų. Mokslininkų eksperimentai patvirtino, kad vartojant cukrų žmogaus smegenyse yra pokyčių, labai panašių į nikotino, kokaino ir morfino vartojimo reakcijas. Kai cukraus vartojimo lygis yra nestabilus, žmogus gali turėti galvos skausmą, gali pasirodyti galvos svaigimas. Štai kodėl tie, kurie pripratę valgyti cukrų, visada nori saldus. Po to, kai jūs užpildysite tokį cukraus trūkumą, kurį patirsite, pajusite lengvatą, tačiau tai laikina. Netrukus vėl norėsite valgyti kažką saldaus.

3. Cukrus yra stresinis maistas. Kai vartojate cukrų, padidėja širdies susitraukimų dažnis, šiek tiek padidėja kraujospūdis, aktyviai veikia simpatinė nervų sistema, jaučiatės kaip energingumo, energijos. Tokiu atveju, jei jūs nešvaistumėte, bet sėdėt / melu, tai yra diskomfortas, nemalonus pojūtis.

4. Cukrus skatina priešlaikinį senėjimą ir raukšlių atsiradimą. Viskas, kad jis naikina kolageną, esantį odoje. Iš šios priežasties moterys-saldus dantis dažnai prieš nustatytą laiką atrodo raukšles. Ir visas cukraus kūnas verčia jus senėti dėl to, kad jis skatina laisvųjų radikalų susidarymą.

5. Cukrus skatina nutukimą. Tai labai aukštos kalorijos produktas, kuriame tuo pačiu metu nėra vitaminų ir maistinių medžiagų. Naudojamas kartu su maistu, jis yra kaupiamas kepenyse glikogeno pavidalu. Kai viršijama glikogeno norma, cukrus pradeda kauptis riebalais. Be to, cukraus ir riebalinių maisto produktų vartojimas prisideda prie riebalų absorbcijos organizme.

6. Sukelia dusulys. Nuo vaikystės tėvai pasakoja vaikams, kad neįmanoma valgyti daug saldumynų, nes tai bus drebulys. Tik jie ne visada laikosi jų nurodymų. Labai daug veltui. Susipažįstant su bakterijomis, kurios gyvena burnoje, cukrus, jau sukuriantis rūgščią aplinką aplink save, pradeda neigiamai paveikti jūsų dantų sveikatą. Tai paprasčiausiai sunaikina emalį. Norėdami tai padaryti, galite pabandyti įdėti dantį (pvz., Jei kūdikiui yra pieno, ar jį pašalinote iš stomatologo) "Coca-Cola". Jūs pamatysite aiškų pavyzdį, kaip saldžiai sugadina mūsų dantis.

Tikimės, kad mes padarėme jūsų galvojebūdas valgyti kažką saldaus. Galbūt manote, kad valgyti mažai cukraus, nes akivaizdu, kad mums, kad suma, kurią mes pridėti prie arbatos ar, pavyzdžiui, kepinius. Bet apie tai galvoti: į produktų, kad mes perkame parduotuvėje ir mes valgome kiekvieną dieną, taip pat turi šią kenksmingų komponentų: kepenyse, glazūruoti sūreliai, net dešra ir majonezu!