Mėsos užšaldymo paslaptys

Norėdami pagaminti skanų mėsos patiekalą, geriau naudoti šviežią produktą. Galų gale šviežios mėsos sudėtyje yra daug naudingų vitaminų, mineralų ir mikroelementų. Tačiau galimybė aplankyti rinkąne visada. Šiuo atveju protingos šeimininkės šaldytuve laikosi poros mėsos. Kad nebūtų pagaminta naminių žuvų svorio mėsa, mėsa turi būti tinkamai užšaldyta. Šis procesas apima keletą pagrindinių žingsnių. Žinoma, namų šaldytuvą negalima palyginti su pramoniniais šaldymo įrenginiais, kurių pagrindinis principas yra labai greitai užšaldomas. Tačiau esant tinkamam namų šaldymui, galima optimaliai išsaugoti vertingas maistines medžiagas produkte.

Paruošimas šaldytuvui

Pirmasis šios procedūros etapas yraišankstinis paruošimas šaldytuvui arba vietoj mėsos užšaldymo. Norėdami tai padaryti, svarbu išlaisvinti vietą, kurioje yra mažai temperatūros, iš jau saugomų produktų maždaug po 4-5 valandų, prieš pradėdami mėsą ten. Taip pat svarbu įjungti šaldymo režimą, jei jis yra jūsų šaldytuve, arba reguliatorių įjungti į šalčiausį režimą.

Mėsos išankstinis apdorojimas

Prieš užšalimą geriau neplauti mėsos, nes tai sumažina mėsos tinkamumo laiką.

Mėsą reikia surūšiuoti į šalutinius produktus ir iš tikrųjų raumenų audinius, su kuriais geriau nupjauti riebalus. Jie turi skirtingus laikymo laikus, o mėsa gali pablogėti.

Kuo šaltesnis maistas, tuo geriau. Todėl prieš šaldant, šaldytuve reikia laikyti kelias valandas.

Esminė įšaldymo namuose paklaidasąlygos - gabalo dydis. Kadangi didelio gabalo užšaldymas vyksta labai lėtai ir etapais, labiau tikėtina, kad mėsos struktūra pasikeis, dėl ko ji praranda sultingumą. Siekiant sutaupyti vietos ir išlaikyti mėsos šviežumą, rekomenduojama jį padalyti į keletą mažų gabalėlių, pagamintus pagal vieną virimo būdą. Be to, mėsos užšaldymas smulkiais gabalais užtikrina vienodą ir greitą užšalimą. Be to, kai mėsa užšaldyta, mėsa praranda vitaminus ir vertingas medžiagas, paliekant tik maistines skaidulas. Jis tampa sunku ir tampa purus kvapu.

Paukštis gali būti sušaldytas kaip visuma ir suskirstytas į dalis. Vienintelis dalykas, kurį reikia rūpintis, yra kepenų ir subproduktų išgavimas. Jie turi būti įšaldyti atskirai.

Jei įsigijote pašarų miltų, tada padalykite įmažos porcijos po 300 g, išplaunamos maišeliuose, išspauskite orą ir laikykite jas plonais sluoksniais. Tokiu būdu užšaldyta mėsa gali būti pakankamai greitai atitirpinta ir jos saugojimas bus kompaktiškas.

Prieš išsiųsdami mėsą į šaldiklįkamera, apvyniokite jį pergamuoju popieriumi arba maisto plėvele. Tada supilkite mėsos dalį į sandarų plastikinį maišelį, išspaudžiant visą orą iš maišelio. Galite uždėti maišelį su geležimi arba susieti jį, kad oro nepatektų į produktą.

Viskas, dedamas į šaldiklį, turėtų būti paženklintas, nurodant produktą ir šaldymo datą. Pakuotėje galite įdėti pastabą su užšalimo data arba klijuoti lipduką.

Užšaldytas maistas yra geriausiai tvirtas - tai leis geriau išlaikyti temperatūrą.

Sandėliavimo sąlygos

Jei jūsų šaldytuvas turi režimągreitas užšalimas iki -24 ° C, tai labai palengvins procesą. Šios temperatūros produktai greitai užšąla, todėl galite sutaupyti didžiausią maistinių medžiagų kiekį. Jei tokio režimo nėra, laikykite šaldytą mėsą ne mažiau kaip -18 ° C temperatūroje.

Tokiomis sąlygomis jautiena gali būti laikoma iki 10 mėnesių, aviena - apie 6 mėnesius, o kiauliena - apie 8 mėnesius.

Naminių paukščių skerdenas galima laikyti ne ilgiau kaip vienerius metus, tačiau geriau laikyti kapotų paukščių šaldytuve ne ilgiau kaip 9 mėnesius.

Maltą mėsą ir subproduktus galima laikyti namuose ne ilgiau kaip vieną mėnesį.

Riebalai ir riebalai yra laikomi ne ilgiau kaip 4 mėnesius.

Turi būti atsižvelgta į tai, kad temperatūra, kuri buvo pirmasis produkto šaltis, turėtų būti išsaugotas visą gaminio galiojimo laiką be kėlimo ar nuleidimo.

Stebėdami tokias paprastas taisykles, galite išsaugoti skanios ir naudingos mėsos, skirtos valgyti mėgstamus patiekalus.