Braškių šerbetas su mėtomis

Kas gali būti labiau pageidautinas nei šerbeto vėsumas ir saldumas karštoje vasaros dienoje? Puikus maistinis užkandis biure, pristatytas mini-termose ir puikus delikatesas namuose. Tai paruošta labai paprasta, nei užima palmių medžių pranašumą tarp visų kitų desertų. Pridėkite knygų receptą, kad galėtumėte mylėtieji.

Jums reikės:

Braškės - 800 g (gali būti pakeista bet kokia kita uogomis arba sudaro uogų ar vaisių mišinį)

Rudasis cukrus (gali būti baltas) - 100-150 g

Sultys iš 1 kalkių arba citrinos

Mėtų krūva

Praplaukite braškes arba kitas pasirinktas uogas / vaisius, pašalinkite žalią dalį, džiovinkite ir supjaustykite mažais gabalėliais.

Padaže supilkite stiklinę vandens ir supilkite visącukrus. Uždenkite ugnį ir užvirkite. Kai cukrus visiškai ištirps, įpilkite į cukraus sirupą visą kalyklą mėtos: nesupirkite mėtos, tuo daugiau jis yra, tuo skanesnis rezultatas. Uždenkite indą dangteliu, išjunkite šilumą ir palaukite infuzuoti pusę valandos, tada nuimkite mėta ir išmeskite.

Supilkite supjaustytas uogas į sirupą, vėl įjunkite ugnį ir užvirkite. Kai tik ji užvirsta, išjunkite.

Išminkite masę maišikliu. Jei norite visiškai homogeninės masės, nuvalykite bulvių koše per sietą. Jei to nepadarys, sorbetas susidurs su uogų gabalais, kuris pats savaime yra geras ir net aštrus. Padarykite šį proceso momentą pagal savo skonį. Dabar galite pridėti kalkių ar citrinų sulčių.

Masė įpilama į konteinerįatvėsinkite, talpyklą įdėkite į šaldiklį 3 valandas. Norint išvengti didelio ledo susidarymo, po šio laiko reikia išimti šerbetą ir atsargiai jį sumaišyti rankomis ar maišytuvu. Dar kartą užregistruokite 3 valandų laiką ir pakartokite procesą. Sorbet gali būti laikomas paruoštu, kai masė įgauna konsistenciją ir ledų rūšį.

Paruoštą šerbetą galima paskirstyti puodelius arbaliejimo ledai ir šaldymas - gausite skanų vaisių ledu. Šioje būsenoje jis gali būti saugomas. Jei norite valgyti šerbetą - surinkite ledą ir supjaustykite maišytuvą į trupinių būklę.