Ką paslėpti e-ingredientai?

Daugelis iš mūsų, tyrinėdami prekių ženklusparduotuvėje, neturite supratimo apie tai, kas yra už skirtingų raidžių ir skaičių ant jų. Dėl "mokslinio kodavimo" nežinojimo mes dažnai suvokiame visiškai nekenksmingus priedus ir komponentus, kaip chemines medžiagas ir medžiagas, kurios yra potencialiai pavojingos mūsų sveikatai. Mes jus išmokysime atskirti blogus ir gerus, kad būtume visiškai ginkluoti ir nepatektų į stereotipų ir mitų jėgą.

Kas yra E-ingredientai?

Nepaisant populiarios nuomonės, ženklinimas"E" nereiškia, kad kažkas pavojingas ir dirbtinis. Iš pradžių šis laiškas yra visiškai saugaus žodžio "Europa" santrumpa, o tai reiškia komponento registravimą po daugelio Europos studijų.

Nuo 1980 mįpareigojant gamintoją etiketėje išimti visas naudojamas sudedamąsias dalis, įskaitant įvairius maisto priedus. Siekiant supaprastinti ir sutrumpinti pavadinimus, sukurta tarptautinė skaitmeninių parašų sistema, pagal kurią kiekvienas priedas turėjo savo individualų numerį.

Kaip atpažinti nekenksmingus E komponentus?

Už tai pakanka įsiminti keletąPavadinimai ir numeriai, kurie greičiausiai jus tenkins perkant standartinį produktų rinkinį. Pavyzdžiui, maisto dažikliai vadinami E100, konservantai - E200, antioksidantai - E300, emulsikliai ir įvairūs tirštikliai - E400.

Perskaitykite patvirtintą maistąpriedai - jei jame yra ingredientų iš jūsų produktų, tuomet tu gali būti visiškai ramus. Kad priedas būtų pripažintas autorizuotu, jis išsamiai tiria šio produkto poreikį ir saugą.

Tačiau E komponentai yra ne tikmaisto produktai, bet ir gėrimai, įskaitant nealkoholinius gėrimus. Dažniausiai jų gamybos dažymas (rudojo cukraus spalva E150, apelsinų karotenai E160, violetinės antocianinų E163 ir kiti), rūgštingumą reguliuojančios medžiagos, kurios suteikia gėrimas šiek tiek rūgštingumą (citrinos rūgštis E330, obuolių rūgšties E296, ortofosforo rūgšties E338 ir tt), antioksidantai ( askorbo rūgštis, taip pat žinomi mūsų ir naudingo vitamino - E300, ir tt), saldiklius (aspartamo E951, E950 acesulfamo, ir tt), konservantai (benzoinė rūgštis E210, E200 sorbo rūgšties ir kiti), ir kitų komponentų, kad sukurti simbolių pirmas ir mėgstamiausia paragauti mumis.

Kaip matote, grėsmė raidėms ir skaičiams labaiverslas neslėpė nieko baisaus. Žinoma, ne visi E ingredientai yra tokie nekenksmingi, tačiau dauguma jų nesukels jūsų sveikatai jokios žalos. Svarbiausia - nebijok sužinoti apie tai, ką perkate, ir neleiskite kruopščiai išnagrinėti įsigytų produktų sudėties.