Abrikosų pastilė. Skanūs ruošiniai

Pastilės mums žinomi nuo neatmenamų laikų, net carinės Rusijos ji buvo labai populiarus, o viena iš paplitusių būdų derliaus daržovių žiemą saldumas. Tradiciškai saldainiai buvo parengta orkaitėje, suteikiant lėto šilumos mažinimo poveikį, tačiau ji yra įmanoma parengti ir lauke, esant aukštai lauko temperatūros ir gera ventiliacija.

Dėl skonio, aromato ir skonioNaudingos pastilių savybės populiarios praktiškai visose pasaulio šalyse. Jis tiekiamas su arbata, pridėta prie įvairių desertų. Rusijoje vaikai buvo tiekiami šiltu pienu, o suaugusieji sunaudojo bet kokiu desertu. Prancūzijoje pastilės patiekiamos su baltais sausais vynu ar šampanu, o vaikams - su pieno pyragas. Anglų naudoja šį saldumą su puodelio kavos. Ispanai taip pat mėgsta kavą su pastilės ar mandarino želė. Olandijoje restoranai tiekia žalios arbatos su jazminu ir būtinai keletą pastų.

Bet pastilės yra ne tik skanus, bet ir labainaudinga. Tai mažai kalorijų, nes jis yra pagrįstas vaisių tyrėmis. Jame taip pat yra natūralios geliavimo medžiagos: pektino. Savo ruožtu pektinas gali normalizuoti cholesterolio kiekį, pašalina sunkiųjų metalų druskas, šlaką ir kitas kenksmingas medžiagas. Gliukozė esančius saldainiai, aktyvina smegenų veiklą ir vitaminai esančios vaisių ar uogų, saugomi pasta, kuri padeda stiprinti imuninę sistemą.

Tikiuosi, kad mes jus domėjomės ir norėjoteparuošti pastilę žiemai. Kadangi dabar yra abrikosų sezonas, tada mes pagaminame iš jų. Nors šį receptą galima paruošti beveik iš visų vaisių ir uogų, tik cukraus santykis ir galutinis kepimo laikas skiriasi.

Produktai:

abrikosai - 1 kg

cukrus - 800-900 g (priklausomai nuo vaisiaus saldumo)

citrinų rūgštis - peilio viršuje

vanduo

procesas:

1. Pirmiausia reikia nuplauti abrikosų vaisius ir atskirti juos nuo kaulų. Tada įdėkite į puodą ir įpilkite vandens. Užvirkite ir virkite ant mažos ugnies 2 minutes.

2. Tada įtrinkite ir apytikriai perpus sutrupinkite abrikosus per sietą.

3. Gautoji masė dedama į puodą, įpilama cukraus ir citrinų rūgšties, gerai išmaišoma. Užvirkite ir virkite per mažai šilumos, kol virti, retkarčiais sumaišykite ir nuimkite putas. Tai trunka apie 2 valandas. Kaip patikrinti masės pasirengimą? - Atvėsinta maža dalis (apie arbatinį šaukštelį) turi turėti drebučių konsistenciją.

4. Kepimo skardos padengtos popieriumi ir teptuku tepalas su augaliniu aliejumi, be kvapo (jei naudojate silikono kilimėlis vietoj pergamento, tada nereikia sutepti) ir užpilkite paruošto padažo. Sluoksnio storis yra apie 1-1,5 cm. Įdėkite indą į krosnį, iš anksto įkaitintą iki 60 ° C, ir laikykite 2-3 valandas. Po aušinimo, jei reikia, išdžiovinkite jį lauke (galite ant balkono), kad saulės spinduliai prasiskverbtų kelias valandas per dieną. Baigė saldainiai yra tankus tekstūrą ir lankstymo į vamzdelį nelimpa kartu. Gatavus produktus supjaustyti juostelėmis, patogu pagaminti 3-4 cm juostas.

5. Bakstelėkite juostas patogiais ritiniais "sraigės", jei norima, pabarstykite miltelių cukrumi. Laikyti kambario temperatūroje kartoninėse dėžėse arba plastikiniuose induose.

Mėgaukitės savo apetitu ir skanu arbata.