Pavojingi kambariniai augalai: būk budrus!

Vienas iš svarbiausių dekoro elementų kiekviename namuoseGarbiai vertinami kambariniai augalai. Jie pagerina estetinį interjero suvokimą, sukuria tam tikrą mikroklimatą, kai kurie netgi turi terapinį efektą. Daugelis mano draugų kiekviename kambaryjeyra nuo 5 iki 15 skirtingų puodukų su "žalumais". Yra moterys, dėl kurių nėra geresnės dovanos nei naujo puodelio su gražia ir neįprasta gėlė. Ypač todėl, kad kambarinių augalų pirkimas nėra pigus gydymas, vargu ar bus sukurtas žiemos sodas vienam atlygiui.

Bet ar šie gyventojai nekenksmingi?palangės? Tarp populiariausių namų spalvų yra visas sąrašas tų, kurie ne tik gali pakenkti sveikatai, bet taip pat sukelti mirtį. Žinoma, gana nuodingi augalai (uostomos - sumažėjo - mirė) apie sodo centruose jūs nematysite lentynų. Tiesiog kiekvienas iš jų išleidžia savo toksinus valgydami bet jos dalių arba susilietus su augalo sultimis. Žinoma, jei esate pakankamas suaugęs žmogus, tu nesivaržysi lapo arba nepasirodysi pavojingo augalo šaknis. Tačiau vaikams ir naminiams gyvūnėliams kyla pavojus. Todėl, įsigydami kitą krūmą, sužinokite informaciją apie galimą toksiškumą ir imtis visų atsargumo priemonių. Nors dažnai įdėti puodą ant viršutinės lentynos - tai ne išeitis iš situacijos. Lapeliai ar vaisiai gali nukristi iki grindų, kur jie ras vaiku, o katėms paprastai nėra jokių kliūčių. Ir nesiremkite gebėjimu atpažinti nuodingus ir neiškrusius augalus - tai yra mitas.

Taigi, žmonėms ir gyvūnams yra daug mirtinų augalų.

Jie yra kutrovų šeimos atstovai. Dažniausiai mūsų namuose yra Adenium, Mandevilla, Carissa, Strofanthus ir Plumeria. Visų jų dalių ir ypač pieniškas sultis yra medžiagų, turinčių įtakos širdies ir kraujagyslių sistema - Glikozidai, saponinų, kurie dirginti gleivines akių, nosies, burnos gleivinę, skrandžio ir žarnyno. Tarp kazokų atstovų labiausiai nuodingas yra oleanderas. Tik vienas iš jo lapų pakanka mirtinų poveikių pasireiškimo: pykinimas, vėmimas, viduriavimas su krauju, haliucinacijos, kvėpavimo sustojimas ir širdies sustojimas.

Dėl sunkių pasekmių gali atsirasti ir uždarytisusipažinimas su lelijomis. Pirma, jie turi pakankamai stiprios skonio, galinčios sukelti galvos skausmą, pykinimą, galvos svaigimą, mieguistumą ir netgi alpimą. Lapai ir žiedadulkės gali sukelti stiprią alerginę reakciją ir inkstų sutrikimus iki jų nesėkmės.

Gražūs ir neįprasti šeimos nariaiAroids yra druskų, oksalo rūgšties, toksinių fermentų ir baltymų. Patekęs ant odos ir gleivinių, šios medžiagos gali sukelti sunkų dirginimą, dilgėlinę ir net nudegimus.

Be to, prarijus į burną arba stemplęlapai ir sultys gali sukelti tokią stiprią alerginę reakciją, kad gerklų ir liežuvio nudažėjimas ir sunku kvėpuoti. Byla gali pasiekti mirtiną rezultatą. Tarp "Aroid" lyderių nukentėjo nuo pavojingo parado - "diffenbachia", po kurio sekė monstras, anthurium, alocasia, spathiphyllum ir philodendron.

Crocus arba šafranas, iš orijų šeimos,Yra kolchicinas - mirtinas medžiaga, neturinti priešnuodžio. Šis alkaloidas sunaikina kūno ląsteles, pradedant kraujo komponentais. Kronokų apsinuodijimas sukelia stiprų kraujospūdžio sumažėjimą ir širdies sustojimą.

Tai ne paslaptis, kad ypatingai atsargiaiverta gydyti Solanaceae šeimos augalus. Naktinis (Kubos ar Jeruzalė Vyšnių) brovalliya, brunfelziya, dekoratyviniai pipirai - visi iš jų pateikta gyvybei (dideliais kiekiais) solanine yrančių eritrocitų.

Vaikai visada turi pagundą kramtyti ryškiaiuogos. Jei apsinuodijimas Nightshade pradedant pykinimas, vėmimas, skausmas, mieguistumas, midriazė. Jis net pasiekia dezorientaciją, traukulius ir komą. Todėl tais atvejais, kai įtariamas apsinuodijimas Koralina nedelsiant pradėti plaunant skrandį.

Toksiška ir Molochia genties atstovai. Jų pieniškose sultyse yra cheminės medžiagos euforbinas, kuris gali sukelti rimtus odos ir gleivinės nudegimus. Jei sultys patenka į tavo rankas ar į akis, tu gali įtempti ne tik stipriausią cheminį deginimą, bet ir laikinai prarasti savo regėjimą. Taigi, susisiekdami su pieneliukais, poinsetija, acalifa, jatrofa ir kt., Naudokite pirštines.

Gal tai atrodys kvaila, bet tai ardaug kitų augalų yra nuodingi. Ivy, begonija, shefflera, ficus, azalija ir hortenzija gali sukelti intoksikaciją, alergijas, inkstų ir kepenų sutrikimus, sutrikimus nervų sistemoje ir kitas organizmo problemas.

BET! Visa tai išdėstoma atsiradus viduje auginamų augalų dalių. Neskaldykite namų gėlių! Ir neleisk jiems išbandyti vaikų ir gyvūnų. Negalima palaidoti augalų sultys akyse ir ausyse, neplaukite jų gerklės, jei ne 100% įsitikinkite, kad yra vaistas. Kai pasodinti, naudokite pirštines. Sąmoningumas, atsargumas ir sveikas protas - tai garantija, kad žalieji gražūs vyrai ištikimai tarnauja jūsų namų dekoravimui ir sukuria komforto ir švaros atmosferą.