Antidepresantai

Depresija gali pastebėti nepastebėta, debesisšiandien, ir turi neigiamą poveikį mūsų artimuosius gyvenimą, nes tai nemalonu žiūrėti, kaip mes engiamos ir suprasti, kad jie negali padėti. Taip, ir depresijos metu dažnai pralaimi tie, kurie yra aplink. Tačiau yra daug išbandytų ir išbandytų būdų įveikti šį reiškinį, taip pat užkirsti kelią jo atsiradimui. Vienas iš šių būdų yra mityba.

1. Maistas turėtų būti įvairus. Tai labai svarbu. Galų gale, kuo daugiau skirtingų mūsų dietos komponentų, tuo daugiau naudosime elementus, metabolizmas pagreitėja, organizmas turi daugiau galimybių susigrąžinti. Ką reikia valgyti? Sėklos, riešutai, vaisiai, daržovės, pieno produktai, mėsa, žuvis. Visa tai būtinai turi būti įtraukta į dietą, kad jaustumėtės puikiai.

2. Rūkymas, alkoholio vartojimas, užterštas oras, triukšmas, stresas, miego trūkumas, keptas, riebus rūkytas maistas - visa tai mūsų kūną daro labai neigiamai. Šie veiksniai prisideda prie mūsų organizme esančių laisvųjų radikalų susidarymo, kurie sunaikina kraujagysles, širdies ląsteles, taip pat mūsų svarbiausio organo, smegenų ląsteles. Ši būklė vadinama oksidaciniu stresu. Kūnas praranda gebėjimą ginti save ir tampa lengvu tikslu virusams, bakterijoms, infekcijoms, uždegimams ir lėtinėms ligoms. Esant laisviems radikalams, vitaminai E ir C puikiai kenkia, taip pat fitocheminės medžiagos - pigmentai, kurie suteikia spalvą uogoms ir lapams. Šios medžiagos prisideda prie smegenų funkcijos sutrikimų prevencijos, taip pat priešlaikinio ląstelių senėjimo.

3. Išmanieji angliavandeniai - tai naudinga. Valgydami protingų angliavandenių, kurie yra apdorojami ilgą laiką, organizmas išskiria cheminę medžiagą - neuromediatorių - serotonino. Neuromediatorius yra tam tikras tarpininkas, medžiaga, kuri palengvina informacijos perdavimą tarp nervų ląstelių. Serotoninas padės atsipalaiduoti ir išreikšti emocinę gerovę. Kokie maisto produktai yra pažangių angliavandenių šaltinis? Tai grūdų duona, duona, uogos, vaisiai, linų sėklos, grūdai ir kiti maisto produktai, turintys daug skaidulų.

4. Stenkitės sumažinti paprastų angliavandenių - cukraus ir miltų produktų vartojimą - jie pašalina mūsų energiją, provokuoja įvairias ligas, prisideda prie svorio didinimo.

5. Trys vitaminai apsaugo jus nuo depresijos. Tai vitaminai B12, B6 ir B9. Kai šie vitaminai trūksta, padidėja homocisteino amino rūgščių kiekis, kuris rodo depresijos buvimą ir miokardo infarkto riziką. Riebaluose, kavos mėgėjams, taip pat tiems, kurie veda sėdimą gyvenimo būdą, pastebimas sumažėjęs šių vitaminų kiekis. Būtinų vitaminų šaltinis - kiaušiniai, pupelės, džiovintos abrikosai, žaliosios lapinės daržovės, graikiniai riešutai.

6. Vitaminas D kelia nuotaiką. Jis taip pat vadinamas saulės vitaminas, nes jis yra gaminamas mūsų odai, kai saulės veiksmų. Išeinant į gatvę, atvira saulės veido ir rankų. Jūs turite pakankamai net kiekvienas žiemos saulės dieną, siekiant papildyti vitamino D šaltinio, bet drumstas dienų 15 minučių, galite kompensuoti jo trūkumą su produktų, būtent vištienos kepenys, kiaušinių tryniai, jautienos pagalba.