Kaip įmonės gauna naudos iš mūsų noro valgyti sveiką maistą

Mada sveikai gyventi kiekvieną dienąrenkasi vis daugiau ir daugiau rėmėjų. Ir ten, kur yra vartotojai, ten, o gaminių gaminimo korporacija tiria paklausą ir bando užsidirbti pinigų tiems, kurie nori tobulėti. Mūsų gamintojai yra neįprastavadinamasis organiniai produktai tas pačias konservantų ir stabilizatoriai, kurios naudojamos už produktus, kaip įprasta gaminti Me naudinga arba net žalingas maisto. Ir tada viskas supakuota gražiame įvynioti, įdėti "ekologiškų produktų" antspaudą ir bando perduoti jį kaip naudinga. Pažvelkime sąrašo psevdopoleznyh mūsų sveikatai produktų, kuriuos mes rinka siūlo.

1. Pusryčių javai. Daugelis žmonių valgo pusryčius, rutulius, musilius, tiki reklama ir galvoja, kad tai padeda numesti svorį. Bet galvoti, kad pusryčių grūdai yra tai, ką galima vadinti tinkama mityba yra gana klaidinga. Tiesiog pažvelkite į kompoziciją. Kad sausus pusryčius, naudokite daug cukraus. Tai tvirtas paprastas angliavandenis. Taigi ryte geriau valgyti, kas yra arčiau mūsų struktūros - natūralių, natūralių produktų. Pavyzdžiui, daržovės ar javai.

2. Mažai riebalų jogurtas. Praradus moterį, jog riebalų kiekis yra mažai riebalų turintis jogurtas, jis gali numesti svorio. Tai taip pat yra apgaulė. Be to, riebalų jogurtas nėra toks nemalonus - tai kenksmingas. Tai produktas, kurio apdorojimas atliekamas daugeliu lygiu. Gamintojai iš jo pašalina riebalus, tuo pat metu pridedant kitų kenksmingų medžiagų - cukraus, skonių, saldiklių. Ar tikrai manote, kad šis produktas jus padarys sveikesnes?

3. Dietinė kola. Gamintojai sako, kad mums, kad ji yra be cukraus, todėl jis neturi kalorijų zloschasnyh, iš kurių mes geriau. Taigi tai yra puiki alternatyva tradiciniams sodams. Tačiau mokslininkai tyrė šią prekę, ir padarė išvadą, kad saldikliai naudojami kortos vietoj cukraus (nes tai nėra neskanus, tikras ir labai saldus, nesiskiria skonis nuo paprasto kolos?), Prisidėti prie apetito pabudimo - taigi bando prarasti svorio, jūs gaunate priešingą poveikį, naedites kalorijų.

4. Vartotojų noras tinkamai maitintis pagimdė naują verslo sritį - ekologiškus produktus. Daržovės ir vaisiai, atvežti iš laukų ir ūkių, auginami be chemikalų, kurie nebuvo apdoroti. Bet čia yra niuansų. Pasirodo, kad cheminės medžiagos nebuvo sukurtos siekiant pakenkti žmonėms, bet siekiant užtikrinti geresnį produktų išsaugojimą ir prisidėti prie geresnio derlingumo. Priešingu atveju, jei atsisakysite cheminių medžiagų, daržovėms ir vaisiams reikia visiškai skirtingų saugojimo ir transportavimo sąlygų, o tai labai padidina jų savikainą. Ne visi vadinamųjų ekologiškų produktų gamintojai yra pasirengę didinti savo augalų auginimo išlaidas. Todėl jie naudoja tas pačias konservancijas ir stabilizatorius, kuriuos randame tradiciniuose produktuose. Ir jei mes atsižvelgsime į tai, kad mokslininkų tyrimas neparodė "ekologiškų" produktų pranašumų palyginti su tradiciniais produktais, galime daryti išvadą, kad visa pramonė yra didžiulė sukčiavimo priežastis.