Top-5 produktai, kuriuose yra trans-riebalų

Žinoma, kiekvienas iš mūsų tai girdėjotrans-riebalai yra neįtikėtinai kenksminga medžiaga. Tačiau, nepaisant to, jie naudojami maisto gamybai. Pabandykime suprasti, kokie yra šie trans-riebalai, kokią žalą jie turi mūsų organizmui, ir kokiuose produktuose jie yra.

Nustatykite trans-riebalų koncepciją. Šie augaliniai riebalai, kurie sukelia aukštą temperatūrą ir prijungia prie jų vandenilio atomus (šį procesą vadina hidrinimo procesu). Taigi, paprasti augaliniai riebalai yra pagaminti į kietą būseną.

Kodėl tai kenkia mūsų sveikatai? Trans-riebalai yra košmaras dietologams, žmonėms, kurie žino apie jų tikrąją žalą. Dabar mes sužinome, kokie trans-riebalai yra tokie žalingi. Turėtume suprasti, kad tokia molekulė, gauta po hidrinimo, gamtoje nėra. Kūnas tiesiog nežino, ką daryti su šia nežinoma medžiaga, kuri patenka į mūsų kūną. Trans riebalai pradeda balansuoti mus beveik iš vidaus, nes jie turi labai ilgą skilimo laikotarpį. Jis yra deponuotas mūsų ląstelėse ir organuose. Kūnas nesugeba atskirti natūralių riebalų nuo kenksmingos molekulės. Štai kodėl jis pradeda naudoti trans-riebalus ląstelių gamybai, taip pakeisdamas naudingas Omega-3 ir Omega-6 molekules. Dėl to ląstelių membranos yra pažeistos, tai labai neigiamai veikia nervų sistemos ir smegenų darbą. Be to, kenksminga molekulė užkimša ląstelių membraną, dėl ko ląstelės keičia maistines medžiagas. Mokslininkai įrodė, kad šie riebalai gali sukelti daugybę rimtų ligų, tokių kaip aterosklerozė, diabetas, nutukimas ir vėžys. Taip pat sutrinka širdies ir kraujagyslių sistemos darbas, padidėja staigus širdies sustojimas.

Pažvelkime į maisto produktus, kurių sudėtyje yra šių kenksmingų riebalų dideliais kiekiais.

1. Margarinas. Tai labai dažnai naudojamas gaminys virimui. Jūs virkite namuose arba nusipirkite kažką parduotuvėje, nepamirškite, kad maisto produktuose, ypač kremuose, saldumynuose, dažnai pridedamas margarinas. Ir norint, kad ji tvirtai veiktų, gamintojai kreipiasi į hidrinimo procesą. Tai taip pat taikoma "lengviems" alyvoms.

2. Traškučiai. Tai yra vienas iš blogiausių produktų. Lukštų pakuotėje yra apie tris gramus trans. Tai didžiulis skaičius! Dėl žmogaus kūno tai yra labai didelė dozė.

3. Pyragai. Daugelis iš mūsų mėgsta valgyti šį delikatesą. Ir kartais puodelis arbatos ir gero pokalbio gali būti nepastebėti sau ir 2-3 pyragus arba pyragas. Tačiau verta suprasti, kad kartu su šia organizacija siunčia ir tris gramus trans-riebalų. Tai, beje, ir slapukams, saldumynams, krekerėms ir kitiems saldumynams. Taigi verta galvoti apie tai: ar ne geriau paruošti visa tai namuose?

4. bulvytės bulvytės. Tai yra vienas iš akivaizdžiausių trans-riebalų šaltinių - vidutinė bulvių dalis gali vartoti apie 8 gramų trans-riebalų. Ar tai verta bulvytės?

5. Popkornas. Daugelis neįsivaizduoja filmo žiūrėjimo be lukšto arba kukurūzų. Labai daug veltui. Nors kukurūzas atrodo ne kaip riebalinis produktas, jis vis dar turi trans-riebalų. Ypač tai susiję su kukurūzų, skirtų ruošti mikrobangų krosnelėje.

Taip pat dideliuose kiekiuose mutantinės molekulės yra majonezuose, kečupe, pluteliuose, pusgaminiai, sriubų, kremų ir panašių sausųjų koncentratų.