Šokoladinis fondy: 6 geriausios veislės delikatesų

Visi žino, kad šokoladas yra tiesioginis šaltinishormonai laimės ir labai galingas afrodiziakas, bet meilė tai ne už tai, ir už jos unikalų skonį. Sąžiningai, aš neatitiko žmonių abejingi šokolado, tuo labiau, kad šiandien yra daug rūšių ir derinių šis unikalus delikatesas, kuris gali patenkinti visi: tamsiai, pieno, balta, su riešutais, Nuga, pasta, kokoso, jogurto ir trumai, pipirų ir citrinų žievelėmis, su dribsnių ir sezamų sėklų ... ir yra toks kvapą gniaužiantis patiekalas kaip šokolado fondiu!

Išversta iš prancūzų kalbos "fondue"verčiamas kaip "tirpsta" arba "tirpti". Ir tai ruošiasi kažką panašaus į tai: į specialų puodą lydytas šokoladas (šokolado arba sumaišyti su sviestu, grietinėle ir kitų ingredientų) ir artimųjų į jo vaisiai, uogos, džiovinti vaisiai, sausainiai, riešutai, gabaliukai Marshmallow ir sausainių.

Fundu istorija yra apie septynis tūkstančius metųPasak mokslininkų, prasideda Šveicarijos kalnuose. Nuo pat amžių sūris buvo išaugintas žiemai, tačiau po kelių mėnesių buvo nustatyta, kad jis buvo tiesiog akmuo. Todėl Šveicarija pradėjo tirpinti sūrį kartu su vynu ir įmerkti į jį duonos gabalėlius ir virtus daržoves. Taigi buvo sūrio fondue. Bet šiandien mes kalbėsime apie šokoladą!

1.

Lengviausias šokolado fondėjus receptas

Sudedamosios dalys: 300 g šokolado; 100 g plakies grietinėlės; 20 g konjako.

Fonduje ar nedidelėje padaže šilumakremu, tada pridėkite šokoladą (pertraukite plytelių į gabalus - taip šokoladas išsilydo greičiau). Maišykite, kol susidarysite lipnią masę. Padovanok fondui šiek tiek kietą, supilkite konjakinį, sumaišykite visą masę ir galėtumėte tarnauti prie stalo!

2.

Fondue "Confael"

Sudėtis: karštas šokoladas (150 g), kremas (50 ml), braškės (200 g), migdolai, konjakas, 2 obuoliai, kokoso rupiniai, kiviai, kalendra (žemės).

Migdolų supjaustykite ir supilkite į jįatskiras dubuo. Atskirai užpilkite kokoso drožles. Likusius tarkuotus migdolus sumaišykite su grietine ir konjaku, pabarstykite koriandru. Ištirpinkite šokoladą ir supilkite jam migdolų-konjako mišinį. Kruopščiai sumaišykite. Iškirpkite obuolius į žiedus (reikia pašalinti šerdį!), Kiwi - apskritimai.

Dabar galite paruošti ąsotis vaisių, supjaustyti juos ištirpinto šokolado, o paskui - į kokoso skonį arba migdolus.

3.

Marmuro fontė

Jums reikės: pieno šokolado (200 g); baltasis šokoladas (50 g); 6 šaukštai pienas; bananai; Nektarinai; Braškės.

Fondue arba puodelyje šildykite pienąšokoladas. Supilkite pieną, mišinį sumaišykite į vienodą konsistenciją ir supilkite ant vazos. Dabar šiek tiek ištirpinkite baltąjį šokoladą ir pabarstykite pieno. Tada švelniai perbraukite fondu paviršių dantų pasta, kad gautumėte "marmuro" efektą. Supjaustytus vaisius šokoladas kruopščiai supilamas ir mėgaukitės ne tik nuostabiu skoniu, bet ir gražiu vaizdu į savo fondėjus.

4.

Šokoladinis fondėjus ir viskis

Sudedamosios dalys: 1 valgomasis šaukštas. Škotiškas viskis; dvigubas kremas (1 puodelis); kukmedis ir pieno šokoladas 120 g; 1 valgomasis šaukštas kava (tirpi).

Paruoškite kremą į puodą. Įpilkite šokoladą ir sumaišykite, kol jis ištirps ir tampa homogenine masė. Ištirpinkite kavą, įpilkite viskio ir supilkite visą mišinį į šokoladą. Kad fondiu neužšaltų, įpilkite į fondu ir padėkite ant degiklio. Geriausia, kad šis ištirpinto šokolado pasirinkimas derinamas su konservuotu ananasu, kviečių duona ir blynai.

5.

Šokoladinis fondėjus su kriaušėmis

Jums reikės: 200 g tamsaus šokolado; 75 ml kietos virtos kavos; 75 g rudojo cukraus; ledai; 120 ml kremo grietinėlės; 1 citrinos sultys; 90 g vanilinio cukraus; 1-2 vnt. rozmarinų šakos; 12-18 smulkių kriaušių.

Citrinų sultys, cukrus ir rozmarinas užpildo 300 mlvandeniu ir maišant, kad išvirtų (kol cukrus ištirps). Į virdantį sirupą įpilkite kriaušes kartu su uodegomis (supjaustykite per didelius kriaušes ir sumaišykite su smeigtuku). Kartais, per 15 minučių, invertuokite kriaušes ir įpilkite jų iš sulčių. Tada įdėkite kriaušes į atskirą patiekalą. Iš sirupo išimkite rozmariną ir nuplėškite lapus. 1-2 šaukštai Lapus reikia grąžinti į sirupą, sumaišyti ir leisti atvėsti. Tada supilkite sirupo kriaušes.

Šokoladas turi būti ištirpęs fonduje, pridėti priejam kavą ir cukrų, šiek tiek vėliau - grietinėlę. Visi geriausi maišyti. Ir jūs galite pradėti įsisavinti neįtikėtiną delikatesas - aguonų kriaušių šokolade ir grožėtis skonio deriniai!

6.

Mint fondue

Sudėtis: dvigubas kremas (0,5 daiktai); 2 šaukštai mėtų aliejus; 220 g šokolado.

Kremas šiltas į puodą ir įpilkite likerio, o šiek tiek vėliau - šokoladą. Visas mišinys, kol masė tampa vienalytė. Fondue su mėtų yra pasirengusi!