Kaip moters grožio standartai pasikeitė nuo senovės iki šios dienos

Mada - moteris yra labai kaprizinga, todėl ji buvovisada. Tai ypač pasakytina apie gražias ponius: kiekviena moteris visada norėjo priartėti prie moterų grožio standarto, o standartas, kaip žinote, yra labai subjektyvi sąvoka. Nuo seniausių laikų ir pabaigosŠiandienos dienos - tuo metu moteriškojo grožio idealas pakito tiek daug pakeitimų, kad galima padaryti tik vieną iš jų - kiekvienam produktui - jo pirkėjui. Tačiau pažiūrėkime, kaip gražios moters normos žmogaus gyvenimo metu pasikeitė.

1. Senovės Egiptas

Egiptiečiai buvo pirmosios mados moterysmokėjo savo išvaizdą labai ir labai daug dėmesio. Siekdami pagerinti savo natūralius duomenis, jie nukentėjo daug aukų. Pavyzdžiui, tuo metu idealios akys buvo žalios migdolo formos akys. Taigi, tarp egiptiečių žalia akimis nepakanka, ir jie naudojo specialią medžiagą iš vario oksido, kuri padėjo akims žalią atspalvį. Gerai, norint, kad vaizdas taptų minkštas ir atrodytų viliojantis, jie palaidojo akimis augalų sultis, kurios padidino mokinius.

2. Senovės Kinija

Dėl tam tikrų priežasčių Kinijoje senovėje, pagrindinėmoterų grožio rodiklis buvo laikomas miniatiūrinėmis kojomis. Ir ką tik moterys neatsidūrė, kad įgyvendintų savo svajonę: nuo ankstyvo amžiaus mergaitės tvirtai užsikimšo kojas, kad sustabdytų pėdos augimą ir sukeltų jo deformaciją. Čia taip pat vertiname ilgus plaukus, kuriuos moterys sukūrė sudėtingose ​​šukuosenose.

3. Senovės Graikija

Tai yra senovės Graikijos kūrėjų darbaiMes suprantame, kurios moterys tuo metu buvo ypatingos garbės. Buvo vertinamos puikios akys ir nosies forma, kuri turėjo būti visiškai tiesi. Jei mes kalbame apie figūrą, statula buvo Veneros de Milo statula, kurios augimas siekė 164 cm, o parametrai - 86-69-93, kurie labai skiriasi nuo šiuolaikinio plonos.

4. Senovės Roma

Skirtingai nuo to paties laikotarpio Graikijoje, Senovės Romosnepamiršo daug dėmesio moters kūnui. Tačiau jos veidas buvo nepastebimas - garbingai buvo sąžiningos ir sąnarių moterys su savo aristokratišku stiliumi. Tai buvo romėnų moterys, kurios išrado pirmąjį būdą apšviesti plaukus ožkos pieno ir pelenų pagalba.

5. Viduramžiais

Bet viduramžiais moters grožio kultas kaiptai nebuvo. Padėtis buvo atvirkštinė: gražios mergaitės pagal prigimtį gali būti vadinamos raganomis ir siunčiamos į ugnį. Norėdami parodyti, kad figūra laikoma griežčiausi tabu. Drabužius dėvėjo tas, kuris paslėpė kūną, o plaukai buvo paslėpti po galvos apdangalais. Jei moteris bent kažkokiu būdu bandė pagerinti pykčio išvaizdą, tokie veiksmai viduramžių visuomenė nerekomendavo. Grožio standartai buvo šventos moterys, parodytos ant piktogramų.

6.

Atgimimas

Renesanso laikotarpiu pagrindinis kriterijusMoterio grožis buvo jos ilgas kaklas. Tačiau ne visos moterys galėjo pasigirti šia prigimtimi, taigi jums teko eiti į daugybes gudrybių: moterys skutimosi kaklu, kad vizualiai ilgesnį kaklą. Be to, garbei, aukšta kakta buvo išvaryta, ir kad ji būtų dar aukštesnė, jie nusiskuto plaukų augimo liniją ir antakius. Buvo vertinamos raudonos ir aukso plaukuotos moterys su sodriomis ir storomis ilgomis plaukais. Kalbant apie figūros idealą, ji nebuvo tokia: pagrindinė dalykas yra tai, kad panele neturėtų būti per plona, ​​jos kojos turėtų būti mažos. Laiko standartas gali būti laikomas Leonardo da Vinci "Mona Lisa".

7.

XVIII-XX
šimtmečius

Nuo XVIII a. Vidurio mada palaipsniui įstojodirbtinis grožis. Šukuosena įspūdinga dėl jų sudėtingumo ir sudėtingumo: plaukai yra pastatyti į visus bokštus, dekoruotus gėlėmis, vaisiais ir kt. Norėdami išlaikyti šukuoseną kuo ilgiau, ponios neturėtų šukuoti ar nuplauti plaukų. Akivaizdu, kad higienos požiūriu tai nebuvo geriausias sprendimas. XIX a., Dirbtinumo kultūra ir grožio salonas pradėjo progresuoti dar greičiau: balti veidai ir griežti korsetai tapo madingi. Tačiau XX a. Pradžioje standartas vėl tapo sodriomis moteriškomis formomis ir sveika raudona.

8. XX amžius ir mūsų dienos

Viduryje

XX a., Neginčijamas grožio idealas buvo didysis Marilyn Monroe, kuris
imitavo visas ponios. Blondinės su pūlingomis lūpomis, puikus biustas
žinomos formos ir plona liemuo. Jis turėjo ypatingą reikšmę ir bendrą įvaizdį -
naivios, viliojančios ir šiek tiek piktadalios moterys išprotėjo vyrus.

60-aisiais modelis pradėjo paauglių idealą
grožis, kurio įkūnijimas buvo puikus "Twiggy" modelis, užkariavo visą pasaulį.
Keletas dešimtmečių vėliau aktorė diktuoja madą, bet modelį. Tai yra
trapios formos, tobulinamos sporto ir amžinos dietos, ir nauja
moteriškumo įkūnijimas, pavyzdžiui, žinomas Kate Mossas. Nuo 90-ųjų
Slavų grožis, kurį įkūnija Natalija Vodianova, yra ypatingo pagarbos.

Jei mes kalbame apie mados moterų grožį
šiandien, laimei, pastebėsime, kad tokio nėra. Ar tai didelis
tu, maži, ploni, kaip paauglys, ar apetiški, ryškiai blondinai ar mirtini
brunetė - svarbiausia - yra vidinė šviesa, kuri spinduliuoja moterį ir ją
pasitikėjimas savimi. Ir kokie yra standartai? Tai yra tokia pat pereinamoji kaip ir mados
batai arba, pavyzdžiui, rankinės.