Viskas apie pasakos: kokias istorijas vaikai turėtų skaityti?

Pasakos yra pirmosios vaiko knygos. Jie moko jį palaipsniui išmokti pasaulį savo pagrindiniais principais ir vertybėmis ir turėti tiesioginį poveikį būsimam kūdikio pobūdžiui. Be to, norint perduoti svarbias taisykles vaikui arbainformacija daug lengviau formuoti įdomių ir pamokantis istorijas, o ne jį skaityti ilgas ir nuobodus notacijos, kad vaikai negali pakęsti. Svarbiausias dalykas - tai yra pasirinkti labiausiai tinkamas vaikams pasakų ir istorijų, ir kaip tai padaryti, mes dabar stengiamės suprasti.

Kaip pasirinkti pasakos

Vaikų pasakų pasirinkimas yra labai svarbusatsakingas, ir kuo rimčiau jį pakelti. Pirmas dalykas, kurį reikia apsvarstyti - tai kūdikio amžiaus: svarbu, kad istorija buvo įdomi ir nebuvo išgąsdinti jam už tai. Sutinku, kad Broliai Grimai pasakos yra mažai tikėtina, kad patinka tuo 1-2 metų amžiaus vaikas, ir "Ropė arba Mansion" - 8-metų pradinės mokyklos vaikų. Ir tai nereiškia, kad šie pasakojimai yra nepakankamai gera, bet faktas, kad skirtingo amžiaus vaikai gali būti gana skirtingi pasaulis.

Taip pat, renkantis istorijas, reikia atsižvelgtidėmesys kūdikio gamtai ir temperamentui. Jei vaikas yra pernelyg aktyvus ir sužadinamas, bus logiška rinktis pasakos jam ramiau. Jei vaikui patinka žaisti, tuomet nereikia rinktis istorijų apie kietai iškeptus chuliganus, nes vaikas tai laikys veiksmo vadovu. Tačiau, jei istorija yra pamokanti, o mumyse yra atsakingas už visus jo veiksmus, tada labai jauniems vaikams tai gali būti puiki pamoka. Jei vaikas pasirodys sentimentalumo, tuomet neskaityk pernelyg sentimentalių pasakojimų, pavyzdžiui, "Pilka kaklas" ar "Didžioji galva" - jie gali jį rimtai sužlugdyti.

Jei mes kalbame apie pasakojimus, tai gali būtiJi paragino baisi, būtina pripažinti, kad, keista, nes vaikas gali būti labai, labai naudinga (žinoma, mes kalbame ne apie kūdikius). Geri istorijų, kai yra tobulos meilės ir herojai, gali lemti tai, kad vaikas gali būti visiškai nepasiruošusi realiame gyvenime. Svarbiausia, kad jūs turite atsižvelgti yra kūdikio amžius ir jo pasipriešinimas baimėms. Žinoma, yra pasakojimų, kad niekam nieko nereikėtų skaityti. Tai, pavyzdžiui, "Mėlynas Barzda" apie polygamist žudikas ar Ukrainos "Ivasik-Telesyk", kai motina valgo ją kaip dukrą. Apskritai kanibalizmo ir žmogžudystės temos yra tai, ko reikėtų vengti. Tegul geriau neigiami pasakų herojai bus baudžiami labiau lojaliais metodais.

Norint nustatyti, ar tai pakankaJūs pasirinkote pasakos tilptų vaiką, pabandykite skaityti patys, ir pažvelgti į ją per vaiko akimis. Ir jei yra savo scenos, kad suklaidinti jus, tai geriau atidėti pasaką prieš momento, kai vaikas gauna šiek tiek vyresni.

Pasakos vaikams iki 3 metų amžiaus

Pirmieji pirmieji kūdikio pasakos neturėtų būti ilgaiir nesudėtinga, o pagrindiniai personažai turėtų būti jam žinomi. Vaikams iki 3 metų mums yra žinomi vaikystės istorijos, tokios kaip "Teremka", "Repki", "Kolobok" ir kt. Kadangi jie yra gana paprasti, vaikas lengvai juos seka.

Iki trejų metų galima pereiti prie sudėtingesnių pasakų: "Thumbelina", "Vasilisa The Wise" ir kt.

Verta prisiminti, kad per šį laikotarpį buvo vaikassusidaro požiūris į knygas. Todėl jūsų užduotis yra skaityti pasakos pačiu išraiškingiausiu, emociniu ir įdomiu būdu, kad būtų galima domėtis vaiku.

Pasakos vaikams nuo 3-7 metų

Šiame amžiuje vaikai jau daug daugiau supranta,ir jūs galite pereiti prie sudėtingesnių istorijų. Žinoma, sklypas vis tiek turėtų būti suprantamas ir įdomus kūdikiui. Tačiau šios pasakos būtinai turi tam tikrą moralę ir būti pamokančios. Po svarstymo turėtų būti daroma su vaikų mažas kalbėti apie tai, ką jis paėmė iš istorijos, ir, jei jie turi klausimų, tada jums turėtų suteikti atsakymus.

Geri variantai šio amžiaus - "Masha ir lokys", "The Three Little Pigs", "Batuotas katinas", "Pinokis", "nežinau", Perrault savo pasakų, Hans Christian Andersen, Broliai Grimai, Pushkin, ir taip toliau.

Pasakos jaunesnio mokyklinio amžiaus

Jaunesni studentai jau skaito ir analizuoja pasakosdėl jų pačių, ir geriau juos pasirinkti tuos istorijas, kurių herojai yra patys vaikai. Tai fantazijos palyginimų amžius, nes vaikas tikrai "pasimatuoti" temų ir pačių veikėjų. Vaikai šio amžiaus tarsi pasakoje Milne, Astrid Lindgren, Aleksandras Volkovas, Eduardas Uspensky, Gianni Rodari.

Pasakojimai paaugliams

Reikia ir paauglių, ir jaunesnių vaikųpasakose. Tik šio amžiaus pasakos jau vadinamos grožine literatūra. Šiame amžiuje vaikai gali skaityti Carroll, Jules Verne, Conan Doyle ir daugelio šiuolaikinių autorių knygas.

Patarimai moms: kai skaitysi vaiką pasaką, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kaip jis reaguoja į jį. Vaikas visada aiškiai parodo, ar jam patiko pasakos, ar ne. Jei norite sukurti vaiko meilę skaityti, tai yra paprastas paslaptis. Skaitykite vaiko pasakos kuo anksčiau, atsižvelgiant į jo prigimtį, pomėgius ir metų skaičių. Ir tada vaikui būsite nuostabi pasaka, kuri jam atveria magišką pasakų ir skaitymo pasaulį.