Baklažanai, įdaryti su kuskusu

Puikios sezoninės daržovės - baklažanai ir saldainiaitraškus koksukas - tik fantastinis derinys. Paruošta tiesiog gėda. Jūs tiesiog negalite atsispirti, virti, mėgautis naujomis skonėmis ir parašyti atsiliepimus!

Jums reikės:

2 baklažanai

2 šaukštai alyvuogių aliejus

1 pipirai, be sėklų

1 cukinijos skvošas, smulkiai pjaustytas

smulkiai pjaustytų žalių svogūnų krūva (neprivaloma)

1 valgomasis šaukštas Žemės kuminis (pasirinktinai)

2 vidutiniai pomidorai, supjaustyti per pusę (arba pomidorų padažas - 2 šaukštai)

100 g kokoso

bazilikas, sojos padažas ir kiti pagardai (neprivaloma)

1. Iškaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Iškirpkite baklažanus pusę, išimkite minkštimą, palikdami odą 0,5-1 cm storio. Supilkite laivą iškirptąja puse žemyn ir kepkite orkaitėje 15-25 minučių. Tuo tarpu smulkiai supjaustykite baklažaną.

2. Paruoškite alyvą keptuvėje mažame ugnyje. Įpilkite baklažanų, kapotų paprikų, cukinijų, svogūnų ir kmynų mėsos. Sezija ir kepkite 4-5 min., Maišydami. Įpilkite pomidorų ir pašalinkite iš šilumos.

3. Įdėkite kuskusą į dubenį ir įpilkite 150 ml verdančio vandens. Palikite stovėti 5 minutes. Maišykite kuskusą su daržovių mišiniu, sezono skonį ir paskirstykite puselėms baklažanų. 5 minutes kepkite orkaitėje, kad baklažanai būtų gerai pašildomi.

Pastaba:

Baklažanai yra daug kalio ir antioksidantų.

Pomidorai ir paprikos yra daug vitamino C.

Paprikos yra žinomas kaip gamtos skausmą malšinančių vaistų, jie padeda kovoti su infekcijomis ir apsaugoti nuo skrandžio opos.