Kuskusas su ėriena ir imbiero

Norite palinkėti savo šeimą kažkuotikrai rytietiškas, aštrus ir neįprastai skanus? Mes siūlome jums skanų svogūnėlį iš kuskuso ir ėrienos. Skambinkite į indą, košės kalba negrįžta, todėl rafinuotas ir rafinuotas skonis jis turi. Trumpai tariant, jei iškilmingai išleista proga, nereikėtų šmeižti šio atsipalaidavimo. Paruoškite rinkti komplimentus ir išduoti receptus.

Jums reikės:

ėriena - 1-1,5 kg

Kuskusas - 500 g

alyvuogių aliejus - 100 ml

Druska, baltieji pipirai, šafranas - pagal skonį

imbieras - 1 šaukštelis.

koriandras - 1 spindulys

pomidorai - 3-4 vnt.

morkos - 1-2 vnt.

ropė - 2 vnt.

kopūstai - 1/4 galvos

paprika - 1-2 vnt.

cukinijos - 2 vnt.

baklažanas - 2 vnt.

paruošimas:

Kuskusas šlaknoti vanduo, sumaišytas su alyvuogių aliejaus trečdalio ir palikti brinkti.

Išplaukite avinėlį, supilkite jį su vandeniu ir kepkite 15-20 minučių, pridedant prieskonių ir likusio alyvuogių aliejaus.

Supjaustyti, smulkiai supjaustyti daržovės: morkos, ropės, kopūstai, pomidorai, paprikos - įdėti į vandenį ir kepkite apie 10 minučių. Įpilkite cukinijų ir baklažanų, toliau kepkite mažai ugnyje 30 minučių.

Išpūstykite kuskusą, supilkite jį į žarną, užfiksuokite jį ant katilo, kuriame mėsa su daržovėmis virta.

Kai mėsa ir daržovės bus paruoštos, vanduo išgaruos. Jei to nepadarys, nutekėjimo padaugintą drėgmę padažeite į vandenį, tuomet galėsite įpilti vandens su pilka tiesiai prie stalo.

Atsargiai atsukite kuskusą šakute, padėkite ant plokštelės, o iš viršaus dažykite mėsą ir daržoves. Norite šviežio akcento? Pabarstykite smulkiai pjaustytą galūnę.

</ P>