Įdomios siuvinėjimo mašinos: vyrai ir siuvinėjimai

Kažkaip atsitiko mokyti vienamekryžminio siuvinėjimo ir dekoratyvinės juostos. Įsivaizduokite - visą eilę žmonių anūkų žmonių ir didelių įmonių savininkų vaikams per pereinamąjį amžių! Ir čia aš su savo ryšuliais!

Berniukai pirmieji sukilo. Ir aš, tikiuosi, buvo jų pusėje. Na, pasakyk man - kodėl jiems reikia siuvinėjimo? Kur vėliau jie naudos šias "dvigubas ožkas su kilpa" ir "snaigingos kojos"? Taip, o apskritai - žmogus ir siuvinėjimas ... tai kažkaip ... Pripažįsta, ką jūs manote, kai pamatysite suaugusį, išsiuvinėjantį kryžių? Aš pamačiau tuos, ir pirmoji emocija buvo kažkoks keistas nešimas, jie sako: "švepk mane", švilpkite mane - aš delirious?

Kada į kitą pastabą: "Na, duok man vieną priežastį, kodėl turėčiau išmokti siuvinėti", aš neradau atsakymo, aš tvirtai nusprendžiau veikti. Kitoje pamokoje mes atidėjome lanką ir išblukome į istorijos gelmes - parengiau visą paskaitą su juokinga antrašte "ponai išsiuvinėti". Ir tu žinai ką? Padarius daug straipsnių ir literatūros, aš atėjau giliai nustebęs - jie egzistuoja! Vyrai, kurie neišvengiami nuo dešrelių ir futbolo iš drobės ir pūkų ... yra! Ir egzistavo nuo neatmenamų laikų!

Be to, apskritai buvo kai kurių rūšių siuvinėjimaigrynai vyriška okupacija. Pavyzdžiui, siuvinėjimas auksu. Ne šilkinis siūlas, apvyniotas labai plonu aukso sluoksniu, bet tuo pačiu panašus į ploną vielą. Tokio stebuko vilkimas per audinį buvo už moters galios! Ir jei reikia išpjauti odinį dėklą pistoletui, grubiam balnui ar kitam žirgo dangčiui? Sugauti prasmę?

Taip pat buvo grynų siuvinėjimas brangiais akmenimisvyro monopolija, nes ji buvo prilyginta juvelyrinių dirbinių gamybai. Moterys buvo paimtos tik perlai. Viduramžiais, netgi ten buvo visi arteliu vyrai-siuvėjai, kurie klajojo iš miesto į miestą ir siūlė savo paslaugas. Jie specializavosi siuvinėti gobelenus ar paveikslai, imituojantys paveikslus.

Rytuose moterys buvo išsiuvinėtos tik namuose arbauž šeimą, bet profesionaliai šį amatą gali spręsti tik žmogus. Indijoje ir Turkijoje siuvinėjimas niekada nebuvo laikomas "Baba" užsiėmimu. Toje pačioje Indijoje vis dar yra visame pasaulyje žinoma "kačių" gimine, kurioje moterys ir vyrai turi pasikeitusias vietas - pirmosios daro puodus, o antrasis - išsiuvinėtas. Ir tik taip!

Išplėskite kunigų ceremoninius drabužius gentyse"Pre-Columbian" Amerikoje taip pat patikėjo tik vyrai, o taip pat ir nacionaliniai Polinezijos drabužiai, siuvami plunksnomis (!). Ir Elzasėje dar iki XIX a. Pabaigos. Buvo paprotis, kad užsispyrė jaunikį, kad pateptų savo išsiuvinėtą servetę. Nicos, ar ne?

Ir nors Napoleonas išmetė savo garsųjį žodį: "Siuvinėjimas yra moterų okupacija", jis kiekvieną dieną buvo apsirengęs uniformu, apsirengusios tik vyrams!

Tai viskas apskritai, bet norite, kad kažkas konkretesnis? Taip, prašau! Didysis Frederikas Didysis, Prūsijos karalius ir šiuolaikinis pats Mocartas, didžiausias jo laiko vadas ir talentingas muzikantas, buvo puikus siuvėjas! Ir Louis XVI? Taip, ir jis taip pat! Ir mūsų šiuolaikinis - švedų karalius Gustavas V, taip puikiai išsiuvinėja, kad jo kūriniai eksponuojami Stokholmo muziejuje. Ir Holivudo aktorius Tomas Cruise taip pat nepaiso šio, atrodytų, "moteriškos okupacijos".

Armand du Plessis, jis taip pat yra kardinolas Richelieu, išsiblaškęspats iš sudėtingos valstybinės veiklos tiesiog siuvinėja ir netgi yra vienintelio savo grožio technikos, vadinamos "Richelieu", autorius. Tie nėriniai, kurie buvo atvežti iš Venecijos, buvo nepaprastai brangūs, o "raudonasis kardinolas" įsakė sugalvoti siuvinėjimo techniką, išryškinančią išskirtinius nėrinius. Toks siuvinėjimas tapo žinomų apylinkių privilegija - ji buvo dekoruota stalais ir lovos skalbiniais, apykaklėmis ir žetonais, nosine ir labai ploni audiniai. Pagrindinės šio metodo linijos buvo padengtos lygiu ritinėliu, o tada viduriu buvo iškirpti. Tokiu atveju "kekės" buvo sujungtos su "tiltais" - savitomis siūlėmis, kurios siuvinėjimą dar labiau subtilus ir subtilus.

Richelieu technika (3)

Na, ar yra pakankamai pavyzdžių?

Ir dar daugiau. Asmeniškai mane ypač įspūdavo viena pastaba apie visą "Lvovo" vidinių kariuomenės kariuomenės vienetų "amatininkų" ratą! Praleidžia beveik kiekvieną dieną, atleidžia ginklus, pradeda siuvinėti - atsipalaiduoja ir atpalaiduoja stresą. Šioje dalyje nėra vieno žmogaus, kuris neturi bent vieno tapybos!

Kaip čia ne grožėtis?

Galiausiai norėčiau pridurti, kad po paskaitos, aš daugiauiš jos liceum studentų negirdėjo klausimo "kodėl?". Tai, žinoma, neišgelbėjo mane nuo kitų vienodai sudėtingų klausimų, bet, stebėtinai, pastebėjau, kad kai kurie berniukai, įsisavinę kryžių, išsiuvinėti dar atidžiau ir atsargiai nei mergaitės! Ir nieko ašarų dėl skaldytų siūlų ar mazgelių!

Taigi, nustebink ir mokykis, brangios ponios - čia yra daug daugiau įdomių!

žymės:, ,