Kas ilgiau gyvena - vegetarai ar mėsos mėgėjai?

Amžina ginčai dėl temos, kuri gyvena ilgiau -vegetarai ar mėsos mėgėjai gavo dar vieną nuomonę, kurią paskelbė Amerikos mokslininkai iš Kalifornijos. Jie sugebėjo įrodyti, kad vegetarai šiame plane buvo labiau pasisekę.

Eksperimentu atliko mokslininkai, kurie laikėsi skirtingų mitybos principų, dalyvavo 73 300 žmonių. Kaip rezultatas paaiškėjo, kad vegetarai miršta rečiau nei mėsos mėgėjai.

"Kai kurios vegetariškos dietos tikrai yrasumažinti mėsos nevalgiusių žmonių mirties priežasčių skaičių. Visų pirma kalbame apie mirtį dėl širdies ligų ar inkstų problemų, su endokrinine sistema arba diabetu ", - teigia tyrimo autoriai.

Pagrindinis klausimas lieka: "Kodėl taip vyksta?" Šio tyrimo autoriai nėra pasirengę atsakyti į šį klausimą. "Netinkamas mėsos vartojimas maiste, taip pat didelis augalinių maisto produktų kiekis dietoje gali sukelti vegetarų mažesnį mirtingumą", - teigė mokslininkas Michael Orlicz. Be to, vegetarai taip pat veda sveikesnį gyvenimo būdą, kuris turi teigiamą poveikį kūnui.

Žmonės, dalyvavę tyrime,Mes laikomės penkių tipų dietos: ne vegetaras, pusiau vegetaru (mėsos ir žuvies galima valgyti ne dažniau nei kartą per savaitę), peskovegetarianskuyu (galite valgyti jūros gėrybių), Lacto-ovo vegetaras (įskaitant pieno produktų vartojimą ir kiaušinių) ir veganų (nevalgo nė vienas gyvūninės kilmės produktas).

Tyrimas truko penkerius metus. Per šį laiką 2,570 dalyvių mirė. Iš jų tik 12% pasirodė vegetarai. Tuo pačiu metu moterų-vegetarų, o ne vyrų-vegetarų, buvo didelis mirtingumas.

Įdomu tai, kad vegetarai, kaip taisyklė, buvo labiau išsilavinę, labiau užsiima sporto pratimais, o ne linkę į alkoholį ir rūkymą, o ne mėsos mėgėjams.

Tyrimo rezultatai nebuvo pateiktibūdas nustatyti, kokio tipo vegetariškos dietos yra efektyviausias ir leidžia gyventi ilgesnį gyvenimą, palyginti tik mėsos mėgėjams ir vegetarai, bet ne skirtingos dietos. Šiuo atžvilgiu mokslinė grupė pareiškia savo ketinimą tęsti darbą, siekdama išsiaiškinti, kurie produktai turi įtakos gyvenimo trukmei.

Mitybos specialistai, savo ruožtu, pažymi, kad dietos suvalgyti tik augalinius produktus gali būti naudinga tik tada, kai viskas bus padaryta teisingai. Svarbiausia, kad organizmas gautų tinkamas maistingąsias medžiagas tinkamoje sumoje. Pavyzdžiui, kai kurie vegetarai gali nusidėvėti angliavandeniais ir riebalais, dėl ko sukelia per didelį svorį ir susijusias sveikatos problemas.

Gydytojai užtikrina sveikatą ir gyvenimo trukmępriklauso ne tik nuo vegetariškumo. Svarbu, kad jūsų mityboje būtų pakankamas kiekis baltymų, kurie yra viščiukų ir žuvų. Be to, taip pat galite sekti vadinamąją Viduržemio jūros dietą, kurioje valgoma daug daržovių ir vaisių, taip pat sveiki grūdai.