Pirmosios daržovės ir vaisiai: kaip apsisaugoti nuo nitratų?

Parduotuvių lentynose švieži vaisiai ir daržovės liejasi per metus. Ir tai nebūtinai sezoninis. Mes to neperkame taip dažnai - mes suprantame, kad jose nėra pakankamai natūralių. Bet dabar yra pavasaris, artėja vasara, taigi ir mesir jūs norite nusipirkti šviežių daržovių salotų ar pailsėti uogomis. Taip, ir kaina jau yra gerokai sumažinta. Tačiau nepamirškite, kad vaisiai ir daržovės, auginamos natūraliu būdu, bręs apie birželio-liepos mėn. Ir visa tai, kas dabar mus traukia tiek su šviežia ir sultinga natūra, yra produktai, auginami augimo greitintuvuose - nitratai. Ir jie yra labai kenksmingi žmogaus kūnui. Be to, tokių produktų paviršiuje vis tiek gali būti cheminė medžiaga, kurios jie apdorojami, kad būtų pratęstas jų tinkamumo laikas. Labai sunku nuplauti šią medžiagą - bent jau su plovikliais, bent jau karštu vandeniu.

Kokie yra šie nitratai ir kas jie yra žalingi mums?

Nitratai - druskos ir eterinio nitrato junginysrūgštis. Jie nesunaikina daržovių, tačiau jie neigiamai veikia žmogaus organizmą. Jie sumažina jodo kiekį organizme, dėl kurio padidėja skydliaukė. Neigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, prisideda prie nervų sistemos sutrikimų, taip pat provokuoja įvairių auglių atsiradimą organizme. Sutinku, tai tikrai nėra tinkamas mokestis už ankstyvą pavasario salotas.

Kaip apsisaugoti nuo nitratų poveikio?

Pirkdami daržoves ir vaisius pirma sezono metuverta atkreipti dėmesį į jų išvaizdą. Duokite pirmenybę vidutinio dydžio pasėliams. Kuo daugiau daržovių ar vaisių, tuo daugiau jų augimo stimuliatoriai.

Taip pat atsargiai, kad po oda nebūtų juodų ar rudų dėmių. Tai taip pat rodo nitratų buvimą.

Jūs tikrai turite žinoti, kur didžiausias kaupimasisnitratai. Mokslininkai įrodė, kad didžiausias kenksmingų medžiagų kiekis yra koncentruotas žalumynuose, lapuočių augalų ir šakniavaisių: kopūstų, krapų, ridikų. Labiausiai kenksmingos medžiagos yra daržovių paviršiuje sluoksniuose, žievėje, šaknyse, venose ir lapuose. Todėl, jei jūs perkate šakniavaisius, saugiai pašalinkite iš jo odą, uodegas ir stiebą.

Taip pat sumažinkite nitratų kiekį daržovėse irvaisiai padės jums vandens. Tačiau už tai reikia ne tik plauti juos, bet ir mirkyti porą valandų šaltame vandenyje. Tai neutralizuoja cheminių medžiagų poveikį. Jei ruošiatės daržoves, jose esantys nitratai liks dar mažiau.

Nepamirškite, kad išnykusių daržovių irvaisiai yra pakankamai maži. Maždaug dvi dienas, o salotos iš jų dar mažiau - apie 6 valandas. Taigi paruoškite patiekalus pagal apskaičiavimus, kuriuos galite iš karto valgyti.

Beje, jei po deserto vartojate vieną askorbo rūgšties tabletę, tai padės sumažinti neigiamą nitratų poveikį organizmui. Šis poveikis turi vitamino C.

Mitybos specialistai mano, kad daugiaunauda mūsų sveikatai atneš praėjusių metų šaldytų vaisių nei švieži, bet auginama cheminėmis medžiagomis. Taigi pradėkite gaminti atsargas šaldytuve nuo vasaros, kai viskas yra švieži ir natūrali.

Nepamiršk, kad vaikai iki 5 metų, vyresnio amžiaus žmonės ir tie, kurie serga lėtinėmis ligomis, negali naudoti sezoninių produktų.