10 Produktai, kurie pretenduoja būti naudingi

Kaip ir mados industrijoje, maistas turi savotendencijos, kurių imamasi laikytis. Bet jie buvo išrastas parduoti kuo daugiau prekių. Galima net atsekti, kaip praeina pavadinimas "sveikas produktas": žmonės puolė tofu ir musilius, perėjo prie žalios dietos ir dietos ir darė viską, kad liktų sveiki ir tinkami. Tačiau verta pakeisti tendenciją, ir mes tai sužinojauvisi šie superproduktai nėra tokie naudingi. Ir kai kurie gali sukelti sveikatos problemų. Todėl siūlome 10 produktų, kurie tik pretenduoja būti naudingi, sąrašą.

1. Bananų traškučiai

Bananų žetonai reklamuojami kaip puikus pakaitalassaldumynai. Kodėl valgyti šokoladą, kai galite užsigerti bananų traškučiais! Bananai yra naudingi, ar ne? Tačiau apgauti yra tai, kad bananų traškučiai yra glaistyti. Net viename porcijoje yra 10 gramų sočiųjų riebalų, kuris padidina cholesterolio kiekį. Geriau valgykite šviežią bananą, tada su sveikata viskas bus tvarkinga.

2. Musli

Musli tapo sveikų pusryčių sinonimu. Daugelis žmonių palieka kiaušinius ir bekoną, norėdami pradėti dieną su kūne naudinga. Bet muselių paketai, stovintys parduotuvių lentynose, paslėpti nemalonią paslaptį. Paruoštuose dribsniuose su vaisiais yra apie 500 kilokalorijų, o vienoje porcijoje - neišmatuojamo cukraus kiekio. Taigi, jei jūs norite valgyti tikrai sveikas musliukas, tada nusipirkite avižinių dribsių, džiovintų vaisių, saulėgrąžų sėklų pakuotę, sumaišykite ir mėgaukitės sveikais pusryčiais, o ne gražiajame pakuotėje.

3. Granola

Granola yra terminas, kuris dažnai vadinamas naudingupusryčiai iš keptų javų ir riešutų. Produkto susijaudinimas daugiausia buvo susijęs su gera reklama. Kaip ir "muzli", kuris yra panašus į granolą, dažnai jis turi daug cukraus, kuris vidutiniškai padidina kalorijų kiekį vienoje porcijoje iki 600 kilokalorijų. Kai grūdų mišinyje yra daugiau cukraus nei grūdų ir pluoštų, jis tampa visiškai nenaudingas. Atidžiai perskaitykite produkto sudėtį, jei norite valgyti tikrai sveiką maistą.

4. Mažai riebalų jogurtas

Kai žmonės bando numesti svorį, jie ieškoproduktai su mažiausiu riebalų kiekiu. Pirkite mažai riebalų jogurtą ir manote, kad jie padėjo jų kūnui, bet yra klaidingi. Kai produkto riebalų kiekis gerokai sumažėja, prarandama daug skonio savybių. Norėdami kompensuoti, gamintojai prideda cukraus. Ir be riebalų jogurtas persodinamas.

5. Visaverčiai produktai

Visas grūdas yra naudingas, nes jame yra daugmaistinės skaidulos ir vitaminai B grupės. Tačiau su tokiais produktais reikia būti atsargiems. Faktas yra tai, kad gamintojai dažnai vadina celzernoy produktus, kurie yra tik sąlyginiai. Visa grūdė yra viena, kurioje yra visos sėklų dalys. Išvalyti grūdai, dažniau pasitaikantys maisto produktuose, yra laikomi ilgiau ir turi mažesnę struktūrą, bet taip pat yra mažiau svarbūs organizmui.

6. Popkornas

Ar girdėjote apie kukurūzų dietą? Ji buvo labai populiari. Kas atsisakys kukurūzų? Bet kukurūzai iš mikrobangų krosnelės yra labai gera idėja. Jo sudėtyje yra diacetilo, kuris pridedamas prie visų dirbtinių aliejų. Skanus, bet labai blogai. Diazetilas yra saugus, jei jis yra, tačiau jo negalima įkvėpti. Ir kai jūs turite karštą pūsti kukurūzų, labai lengva kvėpuoti.

7. Užšaldytos vakarienės

Užšaldytos paruoštos vakarienės - išgelbėjimas dirbantiemsžmonės, kurie negali virti kiekvieną dieną. Tačiau yra vienas niuansas, dėl kurio pusgaminiai yra kenksmingi: jie labai sūrūs. Perdirbtas maistas praranda savo skonį, o gamintojai išsprendžia problemą, pridedant produktus prie druskos, cukraus ir riebalų. Paruoštuose vakarieniuose daug druskos, bet nepakanka maistinių medžiagų. Ir labai retai yra sveiki grūdai.

8. Blynai

Kvepalų mėgėjai pateisinami tuo, kad jie yra šviežicupcakes yra daugiau naudingos nei saldainiai ir kepta spurgos. Bet galų gale, kefyne yra 400-800 kilokalorijų! Jei negalite gyventi be cupcake, pasirinkite vieną su mažiau ingredientų. Kuo paprastesnė produkto sudėtis, tuo sunkiau pasislėpti cukraus, riebalų ir kalorijų.

9. Riešutų pasta

Riešutai yra daug maistinių medžiagų,pagerinti mūsų būklę ir padėti kovoti su antsvoriu maistu. Tačiau verta pataisyti riešutus makaronuose, nes visi privalumai yra visiškai prarasti. Apdorojimo procese natūralūs riebalai sulūžta, bet prie produkto pridedami dirbtiniai produktai. Ir druska, cukrus, konservantai ir dažikliai. Užuot naudoję tešlos, geriau naudoti migdolų aliejų.

10. Džiovinti vaisiai

Džiovinti vaisiai yra gražūs. Kai juos išdžiovinsite namuose, saugokite visus vitaminus, pluoštus ir mineralus. Bet jei jūs perkate cukiestinius vaisius parduotuvėje, tada pasiimkite cukraus pakelį. Cukranzių gamintojai prideda prie džiovintų vaisių maloniam skoniui. Norėdami išsaugoti vaisių spalvą, pridėkite sieros. Tokie papildai gali būti pavojingi ir neabejotinai padės jums numesti svorio.