Kaip pasirinkti tinkamą vaisių?

Džiovinti vaisiai yra labai naudingi - daugelis žmonių apie tai žino,Taigi dietologai ir patariama juos naudoti kaip saldumynų ir kitų saldainių pakaitalą. Iš džiovintų vaisių vartojimas yra neginčytina ir žinoma visiems: jie turi daug ląstelienos, kuri skatina virškinimą ir pagerinti medžiagų apykaitą, kalio normalizuoja kraujo spaudimą, geležies, gerina kraujo, karotino, mineralinių medžiagų ir vitaminų, reikalingų normaliai viso organizmo. Tiesa, yra trūkumų džiovintose vaisiuose ...

Pavyzdžiui, jie turi daug cukraus. Pavyzdžiui, jei švieži abrikosai šimtą gramų yra tik 50 kcal, tada džiovinti - ne mažiau nei 200 kcal. Jei šimtą gramų nutekėjimo apie 60 kcal, kad džiovintos slyvos bent 250 kcal. Jei iš šimto gramų Vynuogės yra 70 kalorijų, tada razinomis jau turi 280 kalorijų. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad džiovinti vaisiai yra skaidulinių medžiagų daug, glikemijos indeksas produkto yra ne per didelis, todėl ji negali dramatiškai padidinti asmens gliukozės kiekis kraujyje. Kodėl yra nuolatinis vaizdas, kad džiovinti vaisiai yra žalinga ir net pavojinga?

Svarbu, kad džiovintivaisių buvo graži išvaizda, ir jie gali būti saugomi tol, kol įmanoma, jie dažnai patiria cheminio apdorojimo, todėl nėra garantijos, kad šis produktas bus naudinga, o ne pakenkti. Ką turėčiau ieškoti prieš perkant džiovintus vaisius?

1. Spalva

Jūs pastebėjote, kad džiovinti vaisiai, kurie parduodamiparduotuvė, dažnai turi nenatūralią spalvą, pavyzdžiui, džiovinti abrikosai ryškiai oranžine, ir razinos - permatomas auksas? Pakanka atkreipti dėmesį į džiovintų abrikosų, kurios buvo pagamintos iš abrikosų mūsų močiutės - beje, ji vis dar galima rasti rinkoje, kur ji parduoda visų tos pačios močiutė.

Pasak liudytojų, kurie aplankėo savo akimis pamačiau paruošti džiovintus abrikosus ir razinus, džiovinti vaisiai fumiguojami sieros dioksidu - tai yra sieros anhidridas. Ir tai nėra paslaptis - ant pakuotės su džiovintus vaisius nurodoma - tai konservantas E220. Dėl šio gydymo, džiovinti vaisiai taip pat gauna patikimą apsaugą nuo pelėsių ir įvairių klaidų - jie tiesiog praranda susidomėjimą tokiais "delikatesais". Ir nors iš esmės sieros dioksidas yra ne tiek džiovintų vaisių, gydytojai yra įsitikinę, kad geriau nevalgyti jo turinčių maisto produktų. Koks yra šios medžiagos toksiškumas? Faktas yra tai, kad sieros dioksidas, patenkantis į skrandį, formuoja sieros rūgštį, kuri gali sunaikinti virškinamąją sistemą gleivinę. Štai kodėl žmonės, kurie kenčia nuo virškinimo trakto ligų, apskritai susiduria su džiovintomis džiovintomis vaisių. Be to, šis produktas gali tapti pavojingas astmatikams, nes džiovinti vaisiai, apdoroti E220, gali veikti kaip labai stiprus alergenas.

2. Išvaizda

Džiovinti vaisiai ne tik turi savo vardą -jie iš tikrųjų turėtų būti "išdžiūvę". Tai reiškia, kad jie neturėtų būti minkšti, sultingi ir švelni. Jei jie, žinoma, yra natūralūs. Už ką būtų produktas buvo "gražus" Turėjau blizgesį ir blizgesį ant vaisių dažnai pirmasis mirkomi kai nėra labai brangios aliejaus gamybai. Tai geriausiu atveju. Blogiausiu atveju jie gydomi glicerinu. Akivaizdu, kad glicerinas yra absorbuojamas į džiovintų vaisių, todėl jis gydyti siaubingai kenksmingas.

3. Kvapas

Norėdami gauti tikrų džiovintų vaisių, vaisiai turėtųdžiūvimas saulėje ar šešėlyje, bet lauke - tai, žinoma, užtruks ilgai. Be to, yra galimybė tiesiog sugadinti produktą - rūgščiųjų vaisių atveju. Todėl gamyboje jie džiovinami naudojant specialų "pagreitintą metodą" - benzininėse arba dujinėse krosnyse, kuriose nustatoma aukšta temperatūra. Dėl to džiovinti vaisiai ir gauti nenatūralus kvapas ir skonis - pavyzdžiui, panašus į benziną. Akivaizdu, kad kancerogenai prasiskverbia į produktą, žudo vitaminus ir fermentus. Tokie džiovinti vaisiai turi būdingą žibalo skonį arba poskonį.

4. Skonis

Labai saldus, net per daug saldaus skoniodžiovinti vaisiai taip pat kyla dėl "virimo" juos dujų ar benzino krosnyse. Ekspertai teigia, kad šis nenatūralus skonis yra daug pavojingesnis nei net ryškioje spalvoje. Bėda yra ta, kad vaisiai įtrūkimai ir svaigulys patenka į juos, kurie suteikia saldus skonį - todėl jų negalima pašalinti iš džiovintų vaisių.

Ką turėčiau prisiminti?

1. Pirkite labai nepatrauklios išvaizdos neapdorotus džiovintus vaisius: net jei jie yra raukšlės, dulkės ir tamsios. Žinoma, tokie vaisiai buvo džiovinti natūraliomis sąlygomis.

2. Pirkite visą džiovintus vaisius, be įtrūkimų, geriau su kaulais ar stiebais.

3. Kvapkite džiovintus vaisius: benzino kvapas ar dūmai aiškiai rodo, kad jie pagaminti dujų ar benzino krosnyje.

4. Pasirinkite kietą ir sausą džiovintą vaisių.

5. Atsargiai patikrinkite "E" buvimo pakuotę džiovintų vaisių sudėtyje - tai "ingredientas" neturėtų būti.

6. Prieš valgydami džiovintus vaisius, pamirkykite juos vandeniu bent ketvirtį valandos, tada praplaukite po tekančiu vandeniu.