Kaip paskatinti smegenis?

Ar kada nors buvo jūsų gyvenime akimirkos, kai pavargusi smegenys atsisako paklusti ir nenori apskritai galvoti? Gerai penktadienį ar itin sunkioje darbo dienoje. Bet jei taip atsitinka dažnai, problema turi būti išspręsta. Keletas paprastų taisyklių ir pratybų atkurs smegenų veiklą.

Atėjo laikas pakeisti aplinką

Eik pasivaikščioti parke, kuriame vis dar esateniekada vaikščiojo. Eik pirkti naujai atidarytame prekybos centre. Ir geriausia aplankyti kaimyninio miesto savaitgalį - vaikščiokite aplink nepažįstamas gatves, susipažinkite su architektūra, pažiūrėkite į žmones. Susipažinimas su nauja vieta suaktyvina smegenis.

Suvokite pasaulį su kvapu

Atvaziuokite smegenis nauja kvapu. Patalpoje nusipirkti naujos kvepalų arba aromatinių aliejų, lengvųjų aromatinių žvakių. Iš karto prabudus ryte, įkvėpkite naują kvapą, kuris pažadins smegenis.

Pasaulis paliesti

Kai nematote, kiti jausmaidirbti sustiprintame režime, kuris reikalauja smegenų aktyvavimo. Vakare uždarykite akis. Stenkitės neįtraukti šviesos į butą - eik iš atminties. Taigi sustiprinsite koncentraciją ir dėmesį.

Keisti rankas

Jei esi teisingas, pradėkite daryti kai kuriuos dalykuskairė ranka. Jei kairysis - priešingai. Laikykite dantų šepetėlį, šakę ir kompiuterinę pelę mažiau veikiančia ranka. Eksperimentai įrodė: dešinieji, kurie perkelia kompiuterines pelės į kairę pusę, daug veiksmingiau susidorojo su darbu.

Puošniai apsirengti

Kitas pavyzdys, kaip gali atsirasti išoriniai pokyčiaiskatinti smegenų darbą. Priklausomai nuo asmens drabužių, jo jausmai ir net jo mintys keičiasi. Nusipirkti keletą naujų dalykų ar dėvėti kažką, kad nėra dėvėti ilgą laiką, ir iš karto jaučiasi kitoks.

Sužinokite gestų kalbą ir Brailio raštą

Brailio raštas (rašymo ir skaitymo sistema akliesiemsžmonės) ir gestų kalba yra gana sunku mokytis. Tačiau gebėjimas skaityti ir kalbėti pirštais turės labai teigiamą poveikį jausmų ir mąstymo ugdymui. Stenkitės išmokti bent pagrindines frazes gestų kalba: sveikinimai, paprasti klausimai ir atsakymai.

Eik naujo kelio

Tiesiogine prasme pradėkite eiti nauju keliu. Dirbdami ar apsipirkdami pabandykite eiti naują, neįprastą maršrutą. Palikite namą kelias minutes anksčiau, jei kelias yra ilgesnis. Žygiai ne tik suaktyvina smegenis, bet ir daro teigiamą poveikį figūrai.

Būkite labiau įsitikinę

Savęs pasitikėjimas stipriai stimuliuoja smegenisdarbas Jei jums siūloma nauja užduotis - neatsisakykite, įsitikinkite, kad žinosite naują. Jei tiksliai nežinote, kaip tai padaryti ar tą darbą, smegenys tampa aktyvesni.

Pasakykite ne stereotipus

Atsakykite į standartinius klausimus nauju būdu. Pradiniame klausime "kaip tu darai?", Galite atsakyti į dešimtis įdomių frazių. Kitaip tariant, pabandykite atsakyti į visus kitus klausimus.

Pratimai su monetomis

Sužinokite, kaip pajusti skirtingo orumo monetų skirtumus. Galite naudotis, o kažkas ar kažkas laukia - lūkesčiai bus mažiau skaudūs.

Naujos knygos ir žurnalai

Pirkite knygas ir žurnalus apie temąpaprastai nėra įdomu. Jei jūsų hobis yra mados, skaitykite žurnalą apie keliones ar apie gyvūnus. Klasikinių romanų mėgėjai gali skaityti eilėraščių rinkinį. Tai įmanoma jums nebus rimtai domina naują temą, bet tai padės daug smegenų įvairovė. Kartais skaitykite temas.

Tylus filmas

Išjunkite televizoriaus garsą. Pabandykite pakartoti dialogą žiūrėdami į vaizdą. Atliekant pratimus su šeima ar draugais, galėsite smagiai ir naudą.

Pakeisk savo atostogas

Stenkitės neįprastai praleisti savo laisvalaikį. Jei esate miesto pasivaikščiojimo mėgėjas, laikas eiti į iškylą už miesto ribų. Jei neatspindi savo atostogų be susibūrimų su draugais restorane - aktyviai praleiskite laiką (važiuokite ant ritinių arba dviračiu, eikite į lynų parką).

Gyvenimo tempas

Idealus pratimas savaitgaliui. Žiūrėti sau. Kuo greičiu darote įprastus dalykus? Jei esate labai lėtas, pabandykite daryti viską du kartus greičiau. Jei priešingai, esate aktyvus kaip bitė, sulėtinkite tempą. Tai reikalauja koncentracijos ir vysto smegenis.

Linksmink tai

Negalima pakartoti kitų žmonių anekdotų. Išradimas naujų anekdotų yra labai naudingas protui. Tai ugdo ne tik smegenų veiklą, bet ir kūrybinį mąstymą.