Pasirengimas šventėms: iki kovo 8 d. - 9 originalių salotų

Kovo 8 d. Mes paprastai įsitikinę, kad moterys nėraneturėtų nieko daryti, ir mes visi turėtume būti laikomi karaliene. Tačiau nėra tiesos, tiesą sakant, dažniausiai mes turime parengti mums šventinį stalą. Bet ne praleisti daug laiko ir pastangų jį verdant (mes iš tikrųjų vis dar reikia būti gražiausia!), Mes siūlome pasigaminti skanų, gražus ir originalus salotas!

1.

"Tulpės"

Produktai: 10 slyviniai pomidorai, 200 g mocarelos, švieži agurkai, 3 kiaušiniai, 200 g virtos krevetės (tik mėsos), 3 skiltelės česnako, majonezo, svogūnų laiškų.

Visi produktai, išskyrus pomidorus ir žalius svogūnus,slinkite maisto procesoriaus mėsmalėje ir gerai sumaišykite. Jei nėra kombaino - visi grotelės ant vidurinės grotelės. Supjaustykite pomidorus iš viršaus, kad gautumėte "tulpių" žiedlapius, pašalinkite minkštimo masę su malta mėsa. Nuo žalių svogūnų pagaminti stiebai.

2.

Konservuotos žuvies salotos su pupelėmis

Produktai: pupelės - 1 can, agurkas - 1 gabaliukas, žalias svogūnas, žuvies konservai (rožinė lašiša, kumelė) - 1 puodas. Kuro papildymas: 2 šaukštai. augalinis aliejus, 2 šaukštai. obuolių sidro actas, 1 šaukštelis. garstyčios

Padažo ingredientai yra sumaišyti. Į pupą supilkite pupeles, praskalaukite. Pjaukite svogūnus smulkiai, agurkai - vidutinio dydžio kubeliai. Pašalinti žuvį iš kanalo, atsikratyti kaulų, supjaustyti. Sudėtyje yra salotų mišinys ir išpilkite padažas.

3.

Sriubos salotos

Produktai: 3 runkeliai, 4 gvazdikėliai česnako, 6 šaukštai. l majonezas, 250 g sūrio, pipirų, druskos.

Virkite burokėlę ant kepsninės, druskos irsupilkite pusę presuoto česnako, sumaišykite su puse majonezo. Sūriai patrinkite kartu su likusiais česnakais ir majonezu. Išdėstykite vertikalius arba horizontalius sūrio runkelių sluoksnius. Tačiau tai reikia padaryti prieš patiekiant, kitaip runkeliai spalvins sūrį.

4.

Salotos "Elizabeth"

Ingredientai: pusė kopūstų kilogramą, virtos vištienos krūtinėlė, vienas stiklainis konservuotų kukurūzų, 5 virtų kiaušinių, majonezo, druskos, prieskonių.

Vištienos krūtinėlė supjaustoma į vidutines skiltelės. Kopūstus smulkiai pjaustykite ir rutuliuokite su druska, kad gautumėte sulčių. Kiaušinių baltymai sudrėkina didelę dėžutę. Jaučiai turi būti sumalti su majonezu. Sumaišykite visas sudedamąsias dalis.

žymės:, ,