Kokie riebalai yra naudingi figūrai?

Mes manome, kad riebalai maisto produktuose yraneišvengiamai blogos pasekmės mūsų kūnui ir perteklinis svoris. Tačiau mes dažnai sąmoningai atsisako naudingų riebalų, kurie ne tik nepažeidžia, bet ir sustiprina sveikatą.

Kokie riebalai laikomi sveikais?

Riebalai, vadinami sveikais, ne tik nesukelti svorio padidėjimą, bet taip pat prisidėti prie jo mažinimo. Tai yra dėl žalingo cholesterolio lygio sumažėjimo. Sveiki riebalai arba, kitaip tariant, nesočiosios yra skirstomos į mono- ir polinesočiosios riebalus.

Labiausiai naudingos yra mononesočios, leidžiančios normalizuoti cholesterolio kiekį kraujyje. O polinesočiosios riebalai mūsų organizmui aprūpina naudingomis riebalų rūgštimis Omega-3.

Sveiki riebalai pagerina nevienodos sistemos darbą ir virškinimą, pagerina odos elastingumą ir pagerina visą kūną.

Kuris maistas turi sveikus riebalus

Sveiki riebalai randami augaliniame aliejuje, ypač alyvuogių aliejuje. Taip pat verta paminėti, kad pačiose alyvuogėse taip pat yra daug naudingų nesočiųjų riebalų.

Be to, siekiant praturtinti savo dietos naudingų riebalų, ji turėtų įvesti pekano riešutai, migdolai, anakardžiai, lazdynų riešutų ir pistacijų, saulėgrąžų sėklos, moliūgų, sezamo sėklas, taip pat natūralių aliejų iš riešutų.

Tarp vaisių galima rasti avokadą ir kokosus(ypač naudinga yra kokosų aliejus). Be to, mitybos specialistai rekomenduoja valgyti skumbrė, tunas, lašiša, skumbrė, otų ir silkė, jūros gėrybės, pavyzdžiui, krevetės, austrės ir omarai, taip pat patiekalų, remiantis jų įvairovė.

Atminkite, kad yra apribojimų!

Negalima manyti, kad kai yra naudingų riebalų,taigi jie gali būti naudojami neribotą laiką. Visų pirma, sąmoningai nepadidinkite augalinio aliejaus vartojimo, nes net naudingi riebalai lieka riebalais, o tai reiškia, kad jie gali priaugti svorį, nes jie gali būti įvedami į neribotą kiekį dietos. Siekiant, kad kūnas būtų naudingas, o ne kenksmingas, įsitikinkite, kad kasdien suvartojamo riebalų kiekis jūsų dietoje neviršija 30% kasdienio kalorijų kiekio.

Kokie yra kenksmingi riebalai

Be to, gerai, žinoma, yra blogi riebalai, mūsų sveikatai ir normalaus svorio priešai. Visų pirma, tai yra sočiųjų riebalų ir trans-riebalų.

Satuotinas prisideda prie cholesterolio kaupimosikraujas ir užkimšimas kraujagysles, kurios gali sunaikinti kraujotaką visame kūne. Tokie riebalai randami piene ir mėsoje, bet jūs negalite visiškai pašalinti šių maisto produktų iš savo dietos. Apriboti savo suvartojamų pieno, išskirti iš pusiau gatavų produktų ir riebalų dešros, virti naminiai paukščiai ir mėsos vengti riebalų perteklių dietos.

Trans riebalai yra laikomi labiausiai pavojingais -jos didina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, kuris veda prie nemalonių pasekmių mūsų kūno skaičiaus. Trans-riebalai randami perdirbtuose maisto produktuose su labai ilgą galiojimo laiką: slapukus, prancūzų bulvytės, Greitas maistas, saldainiai, margarinas, ir kitų pramoninių prekių. Siekiant sumažinti jų vartojimą, sustabdyti valgyti kavinėse ir gatvės prekystalių, aš norėčiau naminiu maistu, maisto gaminimo būdus, kurį žino ir pritarti.

Planuokite savo mitybą protu ir atsiminkite, kad net naudingi maisto produktai visada turėtų būti saikingai, kitaip jie tiesiog nebebus naudingi. Būk sveika!

žymės:, ,