Kur ir kaip ieškoti grybų: 10 patarimų grybų mėgėjams

Kaip ieškoti grybų? Tiesą sakant, labai sudėtingas klausimas, nes galite skaityti daug knygų šia tema, bet kol bandysite - rezultatas nebus. Ir tai yra tai, kad kiekvienas grybų rinkiklis turi savo mėgstamus metodus ir vietas. Kai kurie užrašo grybų vietas, ir kiekvienais metais jie einaapie "patikrintą" kelią. Kiti laukia rūko, kiti žiūri po lapais ir šakomis. Bet vis dėlto, tarp daugybės būdų ir būdų ieškoti brangių grybų, tam tikros ir įrodytos taisyklės kyla. Mes surinkome 10 patarimų, kaip jums padėti ieškoti norimų grybų efektyviau ir gerokai pagerinti savo mėgstamus grybų įgūdžius.

1.

Pirmas dalykas, kurį reikia žinoti prieš einant į miškągrybai - taip tai, ką grybai gali augti šiuo metu, o svarbiausia - kur ieškoti tokių grybų. Pavyzdžiui, jei ruduo šlapias, lietingas reikia ieškoti grybų ant sauso kalnuotose vietovėse (iš proskynose, miško pakraščiuose, toliau nuo medžių). Na, jei rudenis yra sausas ir šiltas, tai kitaip. Šiuo atveju, grybai slepiasi medžių šešėlių, pagal eglės letenomis ant žolės ir kitose vietose, kur drėgmė yra saugomi ilgą laiką.

2.

Eik į miškus prieš saulėtekį, kadMūsų dangaus žvaigždė buvo tavo pagalbininkas, o ne tavo priešas. Faktas yra tas, kad kyla saulės spinduliai, grybai tampa labiau matomi žmogaus akiai. Ir pabandykite padaryti savo maršrutą taip, kad saulė neabejotų tau. Priešingu atveju jūs rizikuojate prarasti daug grobio.

3.

Pėsčiomis per miškus reikia lėtai, atsargiaižvelgdamas aplinkui ir žvelgdamas į jo kojas. Grybų tipinėse vietose yra daug ir netgi labiausiai paplitusi eglės šaka gali paslėpti po savimi gražų ir tvarkingą grybą. Todėl geriausia atsikratyti susmulkintų sausųjų nertinių ir apsvarstyti visas įtartinas vietas.

4.

Pasirodžius vienam grybui, neskubėkite skubėti toliaulaukinio džiaugsmo sprogo. Geriau likti vietoje ir atidžiau pažvelgti į reljefą. Galų gale labai daug grybų augina "šeimas", grupes ir net visas kolonijas. O gal tu pasisekė, o šalia tavęs rasite dešimtys puikių grybų.

5.

Kaip surinkti grybus? O, tai yra labai svarbus klausimas, nes jokiu būdu jo negalima pakenkti. Jei viskas bus padaryta teisingai, kitais metais grybelis darysis. Žmonės, rinkdamiesi grybus su šaknimi, vadinami "grybų brakonieriais" ir "kenkėjais". Patikimiausias būdas rinkti grybus - kruopščiai nupjaukite grybus, kiek įmanoma mažiau, kad likusio šaknies puvinys nepakenktų grybeliui.

6.

Rasta grybų? Neskuba liesti. Atkreipkite dėmesį, gal jis vis dar embrioną? Jei taip, tada nenuimkite. Privalumai iš mažo grybo - šiek tiek. Ir krepšelis nebesinaudos. Tačiau po poros dienų galite grįžti į tai - ir tai bus visai kitas dalykas. Grybelis augs per šį laiką, ir tai nebus gėdingai įmesti į krepšį su likusiais jo draugais.

7.

Rasta grybų ir negali jį nustatyti? Tokiose situacijose žmonės nerūšija rasti, bet palikdami ją miške. Natūralu, kodėl užimti vietą krepšelyje grybų, kuris gali būti nuodingas? Tačiau daugelis žmonių, ypač jauni žmonės, nesilaiko gamtos ir, rado grybus, kurių negalima nustatyti, jie gali tiesiog jį nulupti. Taigi nebandykite. Galų gale grybelis gali būti gana valgomas. Jūs tiesiog nežinojate tokio grybo. Ir ateis kitas grybų rinkiklis, sužinok ir paimk.

8.

Grybų rinkiklis turėtų būti stebimas ne tik nesurinkti nuodingus ar net nesubrendusius grybus. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į jau senus, prinokusius ir pasenusius grybus. Jie greitai kaupia toksiškas ir pavojingas medžiagas žmogaus organizmui. Dėl tų pačių priežasčių patyrę žmonės greitai renka savo surinktus grybus (sūdyti, marinuoti ir džiovinti). Patartina tai padaryti per 12-24 valandas.

9.

Grybų paėmimas, prieš jį įdėkite į krepšelįnuvalykite nuo pakratų, adatų, lapų ir žemės. Be to, labiau trapūs grybai, tokie kaip rūsiai, razelės ir kiti panašūs į juos, geriau atskirti nuo didesnių ir sunkesnių grybų. Taigi jūs galite namo surinkti viską, kas surinkta, išlaikant jų išvaizdos grožį. Rekomenduojama uždėti grybus su dangteliais.

10.

Ir galiausiai, pakalbėkime apie krepšius. Tai jokiu būdu neturėtų būti įprasta pakuotė arba uždaras kibiras. Geriausia su juo pasiimti krepšelį, ir jis turi būti austi, kad oras per jį gerai. Priešingu atveju jūsų grybai ilgą laiką gali sugadinti, kad bėgsite per mišką.

Ir porą patarimų! Nepakankami grybų mylėtojams nebebus nustoti vartoti kompaso su jais. Miškai mūsų šalyje yra dideli, ir nenuostabu, kad jie tiesiog pralaimi. Todėl įlipdami į mišką pasirūpinkite grįžimo kelione. Įsiminti vietas ir visus įžymius ženklus (ežerus, medžius, pelkes, aukštus medžius ir tt).

Sėkmės tau!