Dešra

Solyanka gali būti ne tik liesos, bet ir neįtikėtinai skanu tuo pačiu metu! Koks yra vegetariškos druskos slėpinys? Skaityk!

Į keptuvę įpilkite 2 litrų vandens ir įpilkite bulves nedelsiant supjaustykite kubeliais. Nors bulvės yra paruoštos, mes paruošsime keptuvą.

Per liesą aliejų mes praeina supjaustyti kubeliaissvogūnai ir tarkuotos morkos ant stalo. Kai svogūnai taps auksinės spalvos ir morkos suminkštės, pridėti sūrus ogrurtsov pora, tarkuotų ant šiurkščiavilnių tarka ir 1-2 šaukštai pomidorų pasta. Pasta gali būti pakeista pomidorų sultimis - apie 0,5 puodelio. Užgesinkite maždaug 10 minučių.

Vandenyje, kuriame bulvių patiekiama, galite pridėtižaliavinis smulkiai supjaustytas svogūnas, morkos, petražolės. Kai bulvės yra pasirengę, mes pereiti į šiupinys sultinys į lėkštę ir suteikti troškinkite apie 7 minutes. Pridėti šiek tiek agurko marinatas, pabandykite paragauti ir pridėti daugiau ar sūrymu, arba - pridėti druskos - savo nuožiūra. O dabar nedidelis niuansas: šaukštas kaparėlių suteikti būdingą rūgštų ryškumą.

Mes tiekiame sriubą lėkštelėse, kiekvieną tiekdami keletą alyvuogių ir citrinos ratą.

Norėdami užtikrinti, kad jūsų liesa sriuba visada yra skanus, sužinokite 10 taisyklių, kaip pagaminti liesos sriubos.