Ką valgyti birželio mėnesį: 10 geriausių maisto produktų

Vienas iš pagrindinių racionalaus mitybos principų,skatina mitybos specialistai, yra sezoninis. Jos prasme yra tai, kad tam tikru metų laiku reikėtų vartoti daugiausia tuos produktus, kurie per šį laikotarpį atsiranda natūraliai: jie valo kūną. Kokie produktai vasaros pradžioje yra laikomi labiausiai naudingais ir kodėl?

1.

kopūstai

Kopūstai turi nežymiai mažai kalorijų kiekį (apie27 kcal / 100 g) ir tuo pačiu metu yra pagrindinių vitaminų ir mikroelementų šaltinis. Pluoštas, kurio sudėtyje yra didelis kiekis šviežių kopūstų, teigiamai veikia žarnyno mikroflorą ir pagerina jo variklio aktyvumą. Tik 200 g šios magijos daržovės gali patenkinti kasdienį vitamino C poreikį, kuris yra greitas (jo atsargos turi būti reguliariai papildomos). Tai taip pat naudinga ir rauginti kopūstai: laikoma, kad tai tikras "bouleris", nes joje yra naudingų rūgščių, kovojančių su kenksmingomis bakterijomis.

2.

Žalios salotos

Žaliosios salotos yra viena iš nuostabiausiųvasaros gaminiai. Tai naudinga svorio netekimui, nes jis puikiai tinka ir tuo pačiu metu yra tik 17 kalorijų 100 g. Jei jūsų apetitas yra žaidžiamas netinkamu laiku, tiesiog valgykite salotų lapus. Šis augalas yra vitamino E turinio savininkas, kuris palankiai veikia odos būklę, plaukus ir kraujagysles. Salotos lapuose taip pat yra daug vitamino C ir B vitaminų.

3.

Skerrą

Skrandžio rūgštis yra neatskiriama sveikos mitybos sudedamoji dalis.ypač vasaros pradžioje. Tai tik su beriberi, anemija, skvarba; padidina hemoglobino kiekį, pagerina kepenų funkciją, žarnyne ir gerina medžiagų apykaitą. Be to, šio produkto pagalba galite sustabdyti kraujavimą, kovoti su uždegiminiais procesais ir dantenų ligomis.

4.

agurkas

Agurkai plačiai naudojami svorio netekimui, nes98% yra vanduo, 2% - vitaminai ir mineralai. Šioje daržovėje yra daug vitamino C ir vitaminų B, geležies, fosforo, kalcio. Agurkai naudojami daugelyje ligų, negu tuberkuliozė. Agurkų sultys plačiai naudojamos kosmetologijoje: ji drėkina, balina, atgaivina odą ir apsaugo nuo žalingo UV spinduliavimo poveikio.

5.

Pomidoras

Reguliarus šio daržovių vartojimas yrabeveik visų ligų, įskaitant širdies ligas ir netgi vėžį, prevencija. Pomidoruose yra daug vitaminų ir mineralų, naudingos organinės rūgštys (citrina, obuolys, vynas), taip pat serotonino hormonas, žinomas dėl jo gebėjimo pralinksminti.