Meniu pirmasis žalumynai: 10 žaliųjų receptų

Pagaliau atėjo realus pavasaris ir natūralūs švieži žalumynai! Tai yra puiki galimybė papildyti vitaminus, nes pavasarį gali nukentėti nuo vitamino trūkumo. Imkitės savo kulinarijos šedevrų, kad tiektumėt šeimą vitaminais. Mes siūlome 10 žaliiausių receptų.

1.

Salotos su kiaulpienėmis ir petražolių lapais

Sudedamosios dalys: 200 g kiaulpienės lapų; 200 g salotų; 50 g gaidžio; 150 g mažo riebumo majonezo; 1 virtas kiaušinis; 50 g pušų riešutų.

Pirmiausia reikia pamerkti kiaulpienės lapus35 minutes šaltame vandenyje. Salotos turi būti supjaustyti juostelėmis, kapotų kiaušinių melenko, stambiai pjaustytų kiaulpienės lapai ir petražolėmis. Pridėti visas sudedamąsias dalis, sumaišykite ir sezono su majonezu.

2.

Omletas žalia

Ingredientai: 2 kiaušiniai; 100 g kapotų špinatų; pusė pomidorų; 50 g grybų (geriau nei grybai); ketvirtis svogūnų; augalinio aliejaus šaukštas; žali svogūnai - 3 plunksnos; petražolės - 30 g; krapai - 30 g.

Keptuve su karšta aliejumi 4Minutes praplauti supjaustyto pomidoro, kapotų svogūnų, špinatų lapų ir kapotų grybų. Paimkite dar vieną keptuvę, šildykite jame esančią aliejų ir į jį įpilkite į kiaušinius šiek tiek plakta su šluve ar šakute. Kai kraštai yra skrudinta, sulenkite juos, kad baltos spalvos pasiskirstytų iš vidurio. Tada pasukite omletą ir kepkite ant kitos pusės. Švelniai užpilkite įdarą iš daržovių omleto viduryje, tada dvigubai sulenkite - ir tu gali tarnauti!

3.

Salotos su pomidorais ir žalumynais

Sudedamosios dalys: 2 pomidorai, 3-4 žalios svogūninės plunksnos; 30 g petražolių; 30 g krapų; druska; 1 valgomasis šaukštas saulėgrąžų aliejus.

Pjaukite pomidorus su vidutiniais kubeliais, smulkiai supjaustykite žalią, įpilkite druskos, gerai sumaišykite ir užpilkite augaliniu aliejumi.

4.

Žalia daržovių salotos

Sudėtis: 3 ledkalnio salotų lapai, 8 vyšnių pomidorai; 1 švieži agurkai; 2 šaukštai Korėjos morkos; 20 g krapų; 20 g cilindro; 20 g petražolių; pipirai; druska

Padažui: 1 šaukštelis. citrinų sultys; 1 šaukštelis. sojos padažas; 1 valgomasis šaukštas l augalinis aliejus.

Žalieji smulkiai supjaustyti, salotos suplyšta,vyšniniai pomidorai perpjaunami per pusę, agurkai supjaustyti apskritimus, visa tai sumaišyti su Korėjos morkos, druska ir pipirais. Atskirai paruoškite padažą, atsargiai sumaišydami visas jo sudedamąsias dalis ir užpilkite salotomis.

5.

"Pavasario" salotos

Ingredientai: 30 g salotų; 1 švieži agurkai; 3 ridikėliai; pusė saliero kotelio; 1 virtas vištienos kiaušinis; 2 šaukštai konservuotų žirnelių; 10 g krapų, 10 petražolių, 10 g šakelių, 10 g augalinio aliejaus; 1 šaukštelis citrinų sultys; druska ir pipirai.

Agurkai ir ridikėliai supjaustyti į apskritimus, salotų lapus sudaužyti smulkiais gabalėliais, supjaustyti kiaušinius dideliais gabalėliais, supjaustyti žalumynus. Visi salotų mišiniai, sezonas su citrinų sultimis ir augaliniu aliejumi.