Špinatų tyrės sriuba. Pagrindinė mitybinė sriuba

Maisto sriubų pasaulyje karalius yra špinatų tyrės sriuba. Ir viskas, nes jo pagrindinis ingredientas - špinatai yra vienas iš 10 labiausiai naudingų produktų pasaulyje.

Špinatai yra lengvai virškinami baltymai, organinės rūgštys, celiuliozė, grupės B, P, PP, C, K, E, karotino vitamina, mikroelementai - magnis, geležis, kalis. Špinatus rekomenduojama vartoti virškinimo ligų profilaktikai su anemija. Jis yra skiriamas diabetu ir hipertenzija. Reguliarus špinatų vartojimas sumažina tinklainės distrofijos riziką.

Špinatų šlakas yra naudingas vaikams kaiprachito prevencija, kaip priemonė reguliuoti išmatą. Jis turi folio rūgšties daug, kuris yra, kodėl ji yra rekomenduojama naudoti nėščioms moterims. Dėl didelio kiekio vitamino E, špinatai tampa produktas, užkirsti kelią ląstelių senėjimą ir kovoja su laisvaisiais radikalais.

Norėdami pagaminti sriuba-tyrę iš špinatų, mums reikia:

Šaldyti arba švieži špinatai - 500 gr.

Kremo ar migdolų pienas - 400 ml.

Kreminės arba alyvuogių aliejus

Svogūnai - 1 vnt.

Miltai 2 šaukštai

Druska, pipirai pagal skonį

Virkite špinatus sūdytu vandeniu: užšaldyti 2 minutes, šviežiam produktui - 5 minutes. Vanduo pilamas į dubenį, jis vis tiek yra naudingas.

Supjaustykite špinatais maišytuvu. Be to, jūs galite ištrinti per sietą, sriubos konsistencija bus švelnesnė.

Keptuve su tankiu dugnu įpilkite alyvą -kremo ar alyvuogių, priklausomai nuo jūsų skonio. Skrudinkite svogūną supjaustytu svogūnu. Kai svogūnai supilami, įpilkite miltų ir atsargiai padaukite svogūną miltais.

Padažu kepkite keletą stiklinių špinatų sultinio į keptuvę su svogūnais, vidutiniškai šilumą pašildykite 5 minutes. Valykite miltų. Tai suprasite tuo, kad sultinys tapo storu. Atėjo laikas įdėti špinatus.

Dabar galite skonio. Druskos, pipirų ir pridėkite kremo ar migdolų pieno.

Toks sriuba gali būti patiekiama su česnakiniais skrebučiais arba kepti bekonai.