Kaip išgyventi lėktuvo katastrofoje: 7 būdai padidinti savo galimybes

Lėktuvas buvo, yra ir bus vienas iš labiausiaipopuliarios transporto rūšys, nes tai yra greita, patikima ir patogi. Bet, deja, absoliučiai niekas yra saugus nuo orlaivių avarijų ir, nors jie yra mažiau paplitęs nei, pavyzdžiui, avarija, net minimali rizika gauti juos vis dar egzistuoja.

Daugelis žmonių yra visiškai pasitikintys, kadišgyventi lėktuvo katastrofoje yra praktiškai neįmanoma, todėl nemano, kad būtina studijuoti saugos instrukcijas ir žinoti taisykles, kad bus išsaugotas. Tačiau vis dar yra keletas paprastų priemonių, taigi taupo valtį. Ar geriau neapsaugoti? Kaip sakoma, mes tikimės geriausio, ruošiamės blogiausiu atveju. Kai kurie paprasti patarimai padės jums žymiai padidinti išgyvenimo tikimybę lėktuvo katastrofoje.

1.

Pagalvokite apie drabužius

Prieš eidama į kelionę, vertaPagalvokite apie savo kelionės kostiumą. Drabužiai turi būti patogūs, kad esant avarinei situacijai, galite lengvai ir greitai judėti. Ilgos rankovės ir kelnės gali apsaugoti jūsų kūną nuo nudegimų. Geriau pasirinkti drabužius iš tankio audinio, pavyzdžiui, džinsinio audinio, kuris taip pat turi apsauginę funkciją. Atkreipkite dėmesį į batus: jūsų mėgstamiausi kulniukai ar šlepetės vargu ar leis jums judėti didžiausiu greičiu, todėl geriau juos įdėti į lagaminą ir įdėti į patogius sportinius ar mokalinius.

2.

Pasirinkite tinkamą vietą

Pirkdami bilietą, atkreipkite dėmesį į tai, kuryra tavo vieta. Remiantis tyrimų rezultatais, saugiausios vietos yra plokštumoje. Pagal statistiką keleivių salone, esančiame keleivių salono gale, 40% tikimės išgyventi katastrofos atveju nei priekyje. Rekomenduojama būti arčiau avarinio išėjimo ir pravažiavimo, nes tai yra daug saugesnių vietų nei sėdynės viduryje arba prie langų.

3.

Paruoškite iš anksto

Galbūt evakuacijos kortelė nėra labiausiaiįdomus skaitymas, bet atidžiai jį studijuokite, tai tikrai verta, nes kiekvienas orlaivio modelis turi savybių. Stenkitės apskaičiuoti, kiek eilučių yra tarp jūsų sėdynės ir kiekvieno išvažiavimo, kuris gali padėti laiku naršyti. Būtina suprasti saugos diržų veikimo mechanizmą, kad būtų laikas atlaisvinti tinkamu laiku. Remiantis tyrimo duomenimis, dažniausia keleivių mirčių priežastis - banalas, nesugebėjimas greitai atsikabinti diržą.

4.

Kilkite ir nuleiskite atsargiai

Pasak ekspertų, labiausiai pavojingakeleivių laikas yra pirmosios trys minutės po kilimo ir aštuonias minutes prieš įlaipinimą. Šiuo metu nerekomenduojama nusiimti batus ir neužmiršti greitų avarinių išėjimų. Rankinis bagažas geriausiai tinka keleivio sėdint priešais jus. Tai padės išvengti kai kurių traumų ir nebus leiskite jums išsprūsti po priekine sėdyne, kurios dažnai sukelia kojų lūžiai tarp oro avarijų aukų. Reikėtų paimti iš visų aštrių daiktų kišenėse: rašikliai, raktų ir tt, nes jie gali sukelti nepataisomą žalą avarinėmis sąlygomis.

5.

Jei blogiausia įvyko

Tuo atveju, jei tai pats baisiausiassvarbiausia taisyklė yra pasiklausyti skraidymo budinčių, o ne nukreipti juos. Tokiose situacijose jie yra specialiai apmokyti reikalingais veiksmais, kartais įgulos gelbėjo skrydžio palydovas. Prieš lėktuvą įžengus į žemę, pažiūrėkite, ar galite nuslėpti galvą už priekinės kėdės gale. Nenaudokite panikos - tai tik skauda. Labiausiai baisiausias dalykas šioje situacijoje - prarasti sąmonę, nes vargu ar kas nors niekur neišgelbės be gyvybės kūno tokioje ekstremalioje situacijoje. Prisiminkite vadinamąją 90 sekundžių taisyklę: jei po rudens paliksite saloną per tuos pačius 90 sekundžių, tuomet jūs žymiai padidinsite galimybę išgyventi. Persvarstykite savo baimę šokinėti ar riedėti sparnu: sumušimai pora yra dar geriau nei mirtis lėktuvo katastrofoje.

6.

Už plokštumos

Net ir palikę fiuzeliažąlėktuvas, vis dar yra pavojus ir rizika. Pabandykite pabėgti iš orlaivio, ne mažiau kaip 200 metrų, ir paleisti prieš vėją, kuris padės išvengti dūmų ir ugnies. Jei galite padėti artimiausiems keleiviams tai padaryti, tačiau jokiu atveju negrįžkite į saloną. Atminkite, kad kuro sprogimas yra gana didelis. Tai geriausia paslėpti bet skylė ar griovio, ir likti ten iki gelbėtojų būtų leista tiekti atvykimą.

7.

Naudingi palyginimai

Transporto saugumo specialistaiprašome mums teigiamą duomenis: pagal savo mokslinių tyrimų, tik tik vienas skrydis 1,2 mln yra nelaimingas atsitikimas, nes veiksmingų priemonių prevencijos atsiradimo avarinių situacijų orlaiviuose yra naujas, netoksiškos medžiagos, saugesnė ir pagerino Priešgaisrinės lėktuvas sistema. Mirties tikimybė autoavarijoje iki 1:11 000 000, o būdamas automobilio avarijos tikimybė yra 1: 5000, iš kurių mes galime daryti išvadą, kad mūsų laikais žmogui yra daug saugiau skristi nei, pavyzdžiui, vairuoti automobilį. Mokslininkai teigia, kad būdami orlaivyje, mes paleisti ne daugiau kaip lėkimą eskalatorius metro riziką, ir pridūrė, kad bet kuriuo atveju tai nėra būtina bijoti skristi, nes šis keliavimo būdas yra tik vienas iš saugiausių. Bet tai yra labai rekomenduojama nepamiršti elgesį ir saugos taisykles laive, ir vykdykite nurodymus, aiškiai.