Kaip naudinga žiediniai kopūstai: 5 labai skanu receptai

Žiediniai kopūstai yra viena iš labiausiai naudingų ir nepakankamai įvertintų daržovių. Jie vadina tai "spalvota" ne todėl, kad yra spalvinga ir šviesi, bet todėl, kad jos žiedynai yra kaip gėlės.

Tai vertingiau ne dėl išskirtinio skoniosavybes, bet dėl ​​neįtikėtina nauda, ​​kurią gauna kūnas. Dėl to, kad ši daržovė turi ploną ląstelinę struktūrą, jos virškinama daug geriau nei kitų rūšių kopūstų. Žiedinio kopūsto spalvoje yra žymiai mažiau šiurkščiavilnių skaidulų, nei baltajame apvalkale. Todėl lengviau virškinti ir absorbuoti kūną. Žiediniai kopūstai yra labai naudingi virškinimo trakto ligoms ir puikiai tinka kūdikių maistui. Žalio bulvių (30 kcal per 100 g) mažo kaloringumo kiekis yra būtinas mūsų visada prarastų svorių moterims. Žiediniai kopūstai turi antioksidantų, kurie labai teigiamai veikia bendrą kūno sveikatą.

Žiedinių kopūstų naudą galima sakyti labai ilgą laiką, bet kodėl žodžius, jei reikia valgyti! Taigi, 5 neįtikėtinai skanūs receptai su žiedine kopūstine.

Žiediniai kopūstai tešloje

ingredientai:

žiediniai kopūstai - 1 vnt.

miltai - 3/4 puodelio;

kiaušiniai - 2 vienetai;

druska, pipirai - pagal skonį;

aliejus kepimui;

Skrudintas sūris.

paruošimas:

Skalauti žiedinius kopūstus ir išdžiovinti ant popieriausrankšluostis. Jis skirstomas į atskirus žiedynus. Vandenį supilkite į indą, tada supilkite žiedyną į verdantį vandenį. Sumažinkite šilumą ir šiek tiek virkite (7 minutes). Virti kopūstai ant salotų, o vanduo nutekės, virkite desertą.

Pjaustyti trynius ir baltymus atskirai. Į trynius įpilkite miltų, druskos, tada sumaišykite su baltymų ir maišykite. Molis pasirodys storas. Tada mes pamerkime kopūstus ir kepkite. Prieš patiekiant, galite pabarstyti tarkuotu sūriu.

Žiedinių kopūstų ir riešutų salotos

ingredientai:

žiediniai kopūstai - 1 vnt.

žalumynai - 1 didelė krūva;

graikiniai riešutai - 100 g;

druska, majonezas - pagal skonį.

paruošimas:

Įvirškite vandenį, įpilkite druskos ir pridėkitepadalinta į žiedynų žiedinius kopūstus. Virkite 2-3 minutes, tada supilkite į duoną. Kopūstus įdėkite į servetėles, o kai vanduo visiškai nuteka, smulkiai pjaustykite. Pjaustyk žalius ir šaknies riešutus. Sumaišykite viską kartu. Galite suknelė su majonezu ir pridėti druskos.

Krevetžių salotos su žiedine kopūstine

ingredientai:

žiediniai kopūstai - 1 vnt.

krevetės - 500 g;

kiaušinis - 2 vienetai;

majonezas;

česnakai - 1 gvazdikėlė.

paruošimas:

Spalvotas žiedinis kopūstas padalintas į mažus žiedynus,virkite šiek tiek sūdytu vandeniu, išmeskite viduryje ir atvėsinkite. Virkite kiaušinius ir supjaustykite. Virkite krevetes ir išvalykite. Užpilkite žiedinius kopūstus ant lėkštelės, paskleiskite plonu majonezo mišiniu su česnaku, paskui krevetėmis ir majonezu, paskui kiaušinius ir dar kartą majonezu.

Sriubos su žiedine kopūstine

ingredientai:

pienas - 1 stiklas;

sultinys - 1 stiklo;

žiediniai kopūstai - 150 g;

bulvės 2-3 vienetai;

sviestas - 1 valgomasis šaukštas;

miltai - 2 šaukštai;

Citrinų sultys, druska ir pipirai - pagal skonį;

kiaušinis (trynys) - 1 gabalas;

kremas - 5 šaukštai.

paruošimas:

Bulvės, žiediniai kopūstai supjaustomi lygiomis dalimisvienetai. Įdėkite į puodą, įpilkite vandens, uždenkite ir šilkite 7-8 minutes. Tada sumaišykite pieną su sultiniu, įpilkite kopūstų ir bulvių ir virkite, kol jis bus verda.

Sumaišykite aliejų su miltais ir supilkite į sriubą. Kruopščiai sumaišykite, kad nebūtų gabalėlių. Sezono sriuba su druska, pipirais, galite pabarstyti citrinų sultimis.

Pabaigoje į sriubą įpilkite grietinėlės, sumaišyti su plakta kiaušinio tryniu.

Risotto su žiedine kopūstine

ingredientai:

ryžiai - 1 stiklas;

svogūnas, 1 vnt.

žiediniai kopūstai -1 vnt., maži;

pomidorų pastos -1-2 šaukštai;

sultinys -2 akinius;

druska, pipirai, parmezano sūris - skonis.

paruošimas:

Supjaustykite svogūną ir supilkite aliejumi su prieskoniais. Tada įpilkite žiedinių kopūstų, šiek tiek kepkite, tada įpilkite vandens, praskiestą pomidorų pasta ir toliau kepti. Tada įpilkite sultinio, užvirkite ir, žinoma, įpilkite ryžių. Virkite, kol baigsite. Patartina patiekti su tarkiu Parmesan sūriu.

Gero apetito!