Kelionė į picerijas: 5 būdai gražiai puošti pica

Pica yra vienas iš populiariausių patiekalų pasaulyje. Tik JAV yra apie 69 269 piceristų ir kiekvieną sekundę valgoma daugiau nei 350 šio itališko patiekalo gabalų!

Kada ir kas išrado pirmąją picą, nežinoma. Tačiau įrodyta, kad net senovės graikai mėgsta valgyti "liemenes", patiekalą, primenantį picą! Tai buvo apvalūs plokšti pyragaičiai, kurie pakeitė plokštes ir įdėdavo ant kito užpildo. Romiečiai taip pat priėmė šį nuostabų receptą, vadinamą "picea". Pavadinimas jums nieko nesako?

Tačiau šiuolaikinės picos gimtoji vieta toli gražu nėraGraikija ir Italija, tiksliau - Neapolyje, kur nuo 1000 m. vietiniai gyventojai supjaustė plonu apvaliu tešlos lapais ir eksperimentavo su įdaru. Ten buvo net specialūs meistrai - pizza-joli, kurie paruošė šią patiekalą. 1830 m. Čia atidaryta pirmoji pasaulyje picerija - Port'Alba (ji egzistuoja iki šios dienos toje pačioje vietoje).

Klasikinė pica yra pagaminta vadinamojoje "Pompeian" medienos krosnyje puslankiu. Tokioje orkaitėje šiluma patenka tiksliai centre, židinio viduryje, todėl kepimo laikas yra sumažintas iki 90 sekundžių!

Italija valgė ir valgė visi Italijos pica. Nuo paprastų žmonių iki karalių ir karalienių. Pavyzdžiui, 1889 metais, karališkoji pora Umberto ir Margarita Savoyskaya nusprendė išbandyti patiekalą, todėl populiarus paprastų žmonių ir net kviečiami į už jo gaminimo maestro teisme - Raphael Esposito. Rafaelis, pagaliau pataikyti karalius ir karalienė, pagamintas picą į Italijos vėliava forma - su balta juostele mocarela ir raudonųjų pomidorų ir žalia juostelė nuo trintų bazilikų. Ir jis pavadino jį karalienės garbe Margarita. "Margarita" dabar galima užsisakyti bet kurioje picerijoje!

Kartu su italų emigrantais, 19 a. Pabaigoje. pica eina į Ameriką. 1905 m. Niujorke pirmoji picerija atidarė tam tikrą Gennaro Lombardi. Bet tikra pica bumu sukūrė amerikiečių kareiviai, grįžę iš Italijos po Antrojo pasaulinio karo. Jie buvo džiaugiamės šia nacionaline Italijos patiekalais ir Amerikoje pradėjo rengtis beveik kiekviename namuose.

Dabar yra daugybė receptų irkaip aptarnauti picą, nes kiekvienoje šalyje jie naudojasi savo įdaru ir net tešlą. Pavyzdžiui, "okonomiyaki" (japonų picos) yra pripildyta jūros gėrybių, apibarstyti tunais iš viršaus.

Filadelfijoje yra pica "aukštyn kojom", kur ištaiso visas Italijos tradicijas, pirmiausia dedamas sūris ir padažas, o pildymas - iš viršaus.

Niujorke pica įspūžia savo dydžiu, savovalgyti, tik sulankstyti per pusę, o prireikus - net keliuose sluoksniuose! Kai pica ir kepama, sulankstyta vokais ir vadinama "calzone" patiekalu.

Amerikos "močiutės pica" - Grandma pica, tradiciškai nėra apvali, bet stačiakampio formos. Kepta picos kepsninė.

Graikijos picos žievelės yra labai stora, ir Čikagos, įdaryti (pica-Daiktai) tiekiami kaip sumuštinis - su dviem Korzh ir užpilkite padažu.

Kalifornijoje kaip užpildas rasite tik šviežių produktų, o tajų - tokius originalius dalykus kaip žemės riešutų padažas arba kepsninė padažas.

Havajų pica yra ananasai, Australijos - krokodilų mėsa ir emu kengūra, Indijoje - daug vietinės sūrio.

Šiandien mes nesielgsime su visaisŠie receptai, bet pakalbėkime apie gražų pizza dizainą. Galų gale, kaip mes paprastai tai tarnaujame? Tiesiog išdėstykite užpildą (pizza-jioly vadiname "toping") ant torto ir visi? O jei parodysi išradingumą? Galų gale, jei patiekalas yra ne tik skanus, bet ir gražiai dekoruotas, tai yra trijų džiaugsmų!

1.

Pica - ledai

Labai patogus porcijos pica pasirinkimas. Norėdami jį sukurti, kepkite tortą ne su įprastiniu lapeliu, o su kūgiu puodeliu. Patarimas - "stiklą" reikia kepti atskirai ir užpildyti jį paruošta įdaru! Užvyniokite dar vieną "drėgmę" tešlą storu kartonu - modeliuokite kūgio formą ir kepkite!

2.

Pica apdaila

Yra įvairių variantų! Galima daryti veidus ant picos, dial, galite kepti jį originalių formų (širdis, pavyzdžiui), jūs galite padaryti nuo kečupas ar kitų padažų užrašas, arba tiesiog klijuoti žvakę į jį ir pakeisti picą "denrozhdenchesky" torto! Kaip jums patinka.

3.

Picos pyragas

Tai atrodo labai malonu! Tai atrodo kaip aromatinė mace. Atsargiai atlikite viską, kaip nurodyta fotografavimo instrukcijose.

4.

Ramunėlis

Originalus receptas tiems, kurie nemėgsta sausų tešlos briaunų - čia užpildas jau baigiasi. Atsargiai sudėkite dešreles ir pabandykite!

5.

Plokštelė

Viskas paprasta, nors atrodo labai sudėtinga. Tiesiog, sumaišius picos tešlą, padalinkite į dvi dalis - didelius, tortą ir mažus - apdailai. Tada jums reikės dešrelių, supjaustytos ir likusios tešlos, supiltos į ploną lapą ir supjaustomos 2 cm storio juostomis.

Dabar atlikite šiuos veiksmus! Dešeres supilkite vertikaliai ir pradėkite nuo tešlos išilgai išilgai horizontaliai - tada virš vienos dešrelės, po to - po kita. Tai panašu į krepšį. Tai pasirodo labai grazus.

Sėkmės tau!