Kulinarinė kelionė į Rumuniją: 6 patiekalai, verti valgyti

Rumunijos patiekalai yra labai paprasti, bet jų skoniosavybės nėra jokios žemesnės nei labiausiai neįprasti restorano malonumai! Paimkite bent jau mėgstamą senovės dakų tradiciją - tradicinius "bulius" ar "hominy", kaip čia vadiname! Tai paprasta kukurūzų košė, apsirengusi sūriu ir grietine, bet kai paruošta, jūs negalite atsisakyti pagundos jį virti dar kartą!

Rumunai labai mėgsta tradicinę sriubos chorbąsilpnas sūrymas, turintis gydomųjų savybių ir pašalina bet kokį pagirį. Ir, žinoma, kiaulienos - kepti vienetų ir užtvindė tokituroy - remiantis raudonųjų pipirų padažu, kepta "fripura La gretar" arba virti mažais gabalėliais, "Toka", kepta su "costita" kaulo ... Tai nedidelis vaizdingas Šalis garsėja savo saliamiu kuris yra ne mažesnis nei skonio dešros pripažintų vengrų menininkų. Čia žuvys naudojamos dideliais kiekiais, iš esmės yra karpis arba upėtakis. Ir tada yra visi troškinius, keptomis bulvėmis, sarmale rūšių - įdaryti kopūstų raugintų kopūstų ar vynuogių ...

Michie - mažos dešrelės ir pica galitevisur skoningai, nes jie parduodami visose gatvėse alui (sunaikinti klicho klizą, sako jie, rumunai yra vyno mėgėjai, aš sakau, kad iš pradžių visada yra alaus iš gėrimų!). Saldusis dantis bus malonus su panapashi - porcijomis su grietine ir uogiene ir dideliu saldžiųjų ritinėlių "vištienos kalachu". Ir, žinoma, kavos! Rumunai puikiai pasiruošia! Bet su arbata čia yra problema ... Ne tai, kad visai nėra ... bet jei norite palinkėti sau tokiu paprastu gėrimu, tu atneš kažką iš džiovintų vaisių ir gėlių tinktūros. Tai, ką mes vadiname arbata Rumunijoje, vadinama "Negro" dėl savo turtingos juodos spalvos.

Mes siūlome pabandyti paruošti save kažką originalaus, tikrai "rumunų":

1.

Sriubos iš kalabų

Sudedamosios dalys: 360 g kalakutienos, 60 g bulvių, miltų, 15 g sviesto, vienas kiaušinio trynys, druska, šiek tiek grietinės.

Nuplaukite, supjaustykite kolbą ir supilkite į virinimąvanduo. Kai kopūstai šiek tiek verda, pridėkite bulves. Tuo tarpu pravirk miltus ant aliejaus ir supilkite mišinį į sriubą. Skonio sezonas ir prieš patiekimą sezonas su grietine, su tryniu.

2.

Kukurūzų grūdai su slyvomis

Jums reikės: kukurūzų kruopos, slyvos, vanduo, prieskoniai, sviestas ir cukrus.

Šios neįtikėtinai skanios patiekalo virimas yra neįtikėtinaipaprasta: nuplaukite slyvas ir karštu vandeniu įpilkite, kol sugeria vandenį ir išsipučia. Tada supilkite sultinį, sumaišykite slyvas ir kruopą, supilkite vandenį ir virkite, kol virkite žemoje ugnyje. Sezonas skonio su druska ir cukraus. Nepamiršk apie sviestą! Atminkite, kad grūduose nėra daug sviesto! Kaip apdaila, galite naudoti tą pačią žaliavą.

3.

Baltymai šokolade

Ingredientai: kiaušiniai (4 vnt.), Cukrus, kakava (60 gramų), cukrus (80 g), bulvių krakmolas, pienas (130 ml) ir migdolai, skirti dekoravimui.

Maišykite trynius su cukrumi ir krakmolu. Kakava yra auginama piene. Sumaišykite abu mišinius ir užvirkite žemai ugniai iki storio (nevirkite!). Suplakite baltymus, įmaišykite cukraus miltelių pavidalu ir vėl užvilkite, kol mišinys susitraukia. Dabar įpilkite voverių į konditerijos maišelį ir išspauskite kamuoliukus į verdančio vandens puodą. Kepkite 2-3 minutes, periodiškai maišydami ir neleiskite vandeniui virti. Tada švelniai naudokite triukšmą, kad "pagautumėte" baltymų kamuoliukus ir padėtumėte juos ant patiekalo, kuriame jie bus įteikti. Užpildykite patiekalu su šokolado mišiniu ir padėkite su migdolais, keptais cukrumi.

4.

Desertas "lazdos lizdas"

Sudėtis: cukrus (150 gramų), 3 kiaušinių baltymai, riešutai arba migdolai (150 g), riebalai.

Suplakite baltymus cukrumi, supilkite mišinį supjaustytus riešutus. Dabar pasklindu baltymų masę šaukšteliu ant tepamo kepimo lakšto ir kepkite žemoje ugnyje. "Lizdų lizdai" yra šalta.

5.

Kurcios "panapashi" su grietine

Ingredientai: 200 g varškės, šaukštai sviesto, 2 kiaušiniai, 120 g miltų, cukraus ir citrinų žievelės (šaukštai), kepimo riebalai ir grietinė.

"Panapashi" rengiasi labai paprasta, kaip ir visi kitiRumunijos patiekalai! Valgykite varškę per sietą su miltais, cukrumi, kiaušiniais ir citrinos skruzdeliu. Susiformate blynų kepsnį ir kepkite riebalais. Patiekite karštu ir grietine.

6.

Įdaryti česnako svogūnai

Dėl šio maksimaliai paprasto recepto jūsBus reikalingi tik svogūnai, česnakai ir keletas sausainių! Išvalytas lemputes reikia nuplauti ir iš jų pašalinti šerdį. Česnakai, svogūnų "šerdys" ir pagardai įmaišomi į skiedinį, įpilant augalinio aliejaus. Ši masė pripildyta svogūnais ir supilama į kepimo skardą. Pabarstykite džiūvėsius ir kepkite.