Senųjų Naujųjų metų tradicijos ir ženklai

Savo unikalų švenčių dienomis Senieji Naujieji Metai yra ne tik žmonių sukurta žmonių kūrinija, bet ir retas istorinis reiškinys, kylantis dėl perėjimo prie naujo kalendoriaus.

Taigi, jei anksčiau mes gyvenome pagal Julijos kalendorių,kuris keletą metų "vėlavo" vienus metus, tada 1918 m. mūsų šalis persikėlė į naują stilių, pagal kurį visą pasaulį jau gyveno - grigališkojo kalendoriaus, tikslesnio ir įtraukto į pataisą kaip aukštuosius metus.

Kalendorių pakeitimas, bet liaudiestradicijos nėra taip lengva perkelti iš negyvos centro. Faktas yra tas, kad sausio 1 d. Buvo labai reikšminga ortodoksų šventė - Didžiojo Bazilio diena, ir dabar ji persikėlė būtent 13 dienų, t. Y. sausio 14 d. Ir patys žmonės ilgą laiką primygtinai norėjo švęsti Naujus metus taip pat, kaip ir jų tėvai. Taigi, mes turėjome dar vieną atostogą "Senieji Naujieji Metai", kurių vienintelis vardas užsieniečius sutrumpino savo smegenis.

Ir tiems, kurie tiki, Senasis Naujieji Metai turi ypatingą reikšmę, nes tik dabar, ne Advento pabaigoje jie iš širdies švęsti Naujųjų metų.

Senais Naujaisiais metais, kuris patenka į naktį13 d., Sausio 14 d., Yra įprasta virti katį turtingą ir paruošti turtingą stalą. Skirtingai nuo Kalėdų išvakarės šventos atostogos nėra vien tik šeima, įprasta lankytis vieni kitiems. Tokius vizitus giminaičiams ir draugams lydi dainos, šokiai, dosnumo ritualas ir sėjos. Tačiau sėjos apeigas prasideda tik saulėtekį sausio 14 d. Tai skirta turtingam derliui ir svetingų šeimininkų šlovinimui. Tai daugiausia atlieka jauni berniukai ir paaugliai, norintys gerovės šeimos, gerovės, sveikatos ir turtingo derliaus. Manoma, kad moterys neturėtų užsiimti sėja.

Tautos papročiai ir senųjų Naujųjų metų šventės tradicijos

Sausio 13 d. Stačiatikių pasaulis gerbia atminimo dienąGerb. Melanija (Melanki), kuri visą savo gyvenimą paskyrė tarnavimui Kristaus. Ir sausio 14 d. Šv. Bazilio Didžiojo šventė. Naujųjų Metų išvakarės senojo stiliaus ir naujas - nuo 13 iki sausio 14 d pavadino susitikimą su Vasilijus Melanka ir švęsti turtingas taip dosniai Vasiljevas vakarą. Šv. Bazilikas buvo laikomas kiaulikių globėju, todėl ant stalo būtinai turi būti pateikiami kiaulienos patiekalai. Viena iš tradicinių šio vakaro patiekalų yra nerijos kepta paršelis.

Nuo seniausių laikų Vasilja ruošia specialią ritualinę košę iškviečiai - kutju, šis paprotys pasiekė ir mūsų dienas. Skirtingai nuo lenktos Kalėdų išvažiavimo kačiuko, Vasiliaus kuta yra dosniausia. Virkite tai turėtų būti ypatingas būdas - anksti ryte dar tamsi, visada krosnyje. Būtina kruopščiai stebėti procesą, kad kuta neišgirstų iš puodo ir kad pats puodas nepralaidų, nes visa tai paskatino nepalankius metus. Sėkmingas kutyu išvalytas, kad geras ženklas tikriausiai atsitiktų, bet nesėkmingos košės atveju kartu su puodu turėtų būti įmesta į skylę.

Visa šeima valgė šventinei vakarienei, apsirengusi visais šventiniais. Mes skaitome Bibliją, valgėme ir po vakarienės nuvykome į kaimynus, prašydami atleidimo gyventi visus naujus metus ramybėje ir harmonijoje.

Galų gale Melanco šventės buvo mylimi jaunuoliaitas žmogus, kuris gaudavo šiukšlių dieną šiam vakarui, turėjo teisę dar kartą pabusti. Ir būtų nepagrįsta atsisakyti, nes santuoka, sudaryta Melanku, buvo laikoma stipria, saugia, saugoma paties Melanie. Tačiau mergaitės šį vakarą paspartino išduoti likimą: Raudonoji mergaitė po Vasilijumi ketino padaryti viską, kad išsipildytų, ir kas atsitiks, neišnyks! Pasakė žmones.

Sausio 14 (sausio 1 Senas Stilius) - į Vasiljevas dieną mergaitės įdomu kas daugiau, ši diena buvo aprūpinta ypatingų magiškų galių, buvo tikima, kad visa naktį Vudu išsipildo.

Trys svarbiausios Vasiljevo dienos ceremonijos,iki mūsų laiko: virti kaušas, sėti grūdai ir grįžti namo. Mes vis dar ruošiame senus Naujus Metus, sėjaime ir einame su draugais ir pažįstamais, dainavome "Shchedrivka" ir "Carols", norėdami laimė ir gerumo savininkams.

Liaudies ženklai seniems naujiems metams

Vasiljevo dienos stebuklinga jėga pasirodėdaugybė įsitikinimų ir ženklų, prietarų, skirtų šioms šventėms. Labiausiai tvirtas iš jų pasiekė ir iki mūsų dienų - sausio 14 d., Pirmasis žmogus, kuris įeina į namus, tada metai pasirodys sėkmingi, jei moteris pateks į bėdą. Be to, namuose Naujųjų Metų išvakarėse turėtų būti pinigų, tada per metus jie bus voditsya. Tą dieną neturėtų būti skolinamas ar reikės.

Bet žmonių ženklai Vasiljevas dieną:

Skaidrus dangus, pažymėtas bazilikų nakties žvaigždutėmis, numato turtingą uogų derlių.

Vazis vasarą užtvindęs aštrios pūgos - rodo, kad šiais metais riešutai išnyko privačiame.

Ryte medžių šakose gražus pūkuotas uraganas - derliaus nuėmimo medui, metai bus turtingi.

Na, jei Vasiljevo dieną rūko yra tankus, bus vaisingi metai.

"Vasil" buvo priimtas kepti sausų naminių gyvūnų ir paukščių slapukus, nes manoma, kad tai apsaugo gyvulius nuo nelaimių.

Žmonės, kurie gimė bazilike, turėjo dėvėti jaspį aplink kaklą, buvo manoma, kad tie, kurie gimė tą dieną, bus turtingi.

Naujųjų metų išvakarėse - sausio 14 d. Rekomenduojamasodininkai eina į sodą ir bijoja sniego iš vaismedžių. Ir jei nėra sniego, tada tiesiog pasisukite su šiais žodžiais: "Kaip kratyti (pavardė) bel-boso sniegą, taigi kratyk kiekvieno pavasario šv. Galų gale, Šv. Bazilikas taip pat buvo laikomas sodų gynėju nuo kirminų ir kitų kenkėjų, nes šis ženklas veikia mūsų laiku.