Kaip tinkamai valdyti šeimos biudžetą?

Svarbu išlaikyti šeimos biudžetąkontroliuoti jų finansus ir savisdiscipliną. Deja, tik keletas sėkmingai įrašo savo išlaidas. Mes jums papasakosime, kaip paprasta ir lengva stebėti jūsų išlaidas ir padaryti biudžetą naudingu ir veiksmingu įpročiu.

Kaip parengti išlaidų planą?

Išlaidų planas nėra kasdieninė jūsų išlaidų apskaita. Atsargiai išlaikyti šį sąrašą, kurį turės tik pirmuosius 2-3 mėnesius nustatyti, kas eina savo pinigus poreikius, ir, kiek jums reikia, siekiant užtikrinti savo patogų egzistavimą.

Jei galite tiksliai nustatyti visas savo išlaidas, negalėsite tvarkyti išsamios paskyros, tačiau įsitikinkite, kad neprisimenate jokių išlaidų elementų, kitaip rizikuodami neracionaliai paskirstyti lėšas.

Padaryti išlaidų planą, jums taip pat reikia nustatyti jūsų mėnesio pajamos - tai suma jums ant rankų tiesiai atskaičius visus mokesčius.

Po fiksuoto mėnesio išlaidų sąrašo sudarymo. Paprastai jie apima:

• hipotekos mokėjimai;

• paskolų mokėjimai;

• komunalinių paslaugų mokėjimas;

• mokėjimas už keliones viešuoju transportu;

• maistas;

• buitinės chemijos prekės;

• mokėjimas internetu;

• Mokestis už mobiliuosius ryšius.

• sezoninių drabužių pirkimas.

Taip pat šiame sąraše gali būti:

• automobilio techninės priežiūros išlaidos (benzinas, automobilių plovykla, sezoninio kaučiuko kaita, draudimas);

• mokestis už nuomojamas patalpas;

• Išlaidos vaikams (mėnesinės įmokos į mokyklą ar darželį).

Nustatę savo fiksuotąsias išlaidas, atimkite juos iš savo atlyginimo (arba bendros namų ūkių pajamų sumos).

Likusi suma yra pinigai, kuriuos galite gautiturėti savo nuožiūra. Galite juos atidėti, leisti jiems patekti į pramogas, praleisti dėl savo mažų paslapčių ir kaprizų, dovanoti labdarai ar dovanoms.

Išlaidų plano privalumai

Braižybos išlaidų planą padeda mums ne tik išlaikyti kontroliuoti savo pinigus, bet taip pat aiškų supratimą apie savo finansines perspektyvas,:

1. Visų pirma toks planas padeda atskirti būtiną nuo norimo.

2. Tai taip pat padeda suprasti, kas turi būti skubiai išmokėta, ir kokias išlaidas galima atidėti tam, kad būtų atlaisvinta tam tikra pinigų suma asmeniniams poreikiams.

3. Išlaidų planas gali padėti suvokti, ką galite arba norite sutaupyti praėjusį mėnesį ar ketvirtį, kad atliktumėte būtinus pirkimus, pvz., Įsigyjant brangius buitinius prietaisus.

4. Planuokite išlaidas padės jums išlaikyti laipioti į skolas, ir net jei jūs skolintis tam tikrą sumą, tai bus lengviau išsiaiškinti, kaip ir kada duoti.

5. Biudžeto valdymas padės jums atidžiai pažvelgti į jūsų išlaidas - tikėtina, kad po pirmojo apskaitos mėnesio pamatysite, kad fiksuotos išlaidos viršija jūsų pajamas. Čia jūs suprasite, kur auga visų jūsų skolų ir paskolų kojos ir kas tiksliai ištraukia jus į finansinę skylę.

Sudaryti išlaidų planą ir valdyti šeimąbiudžetas - puikus būdas tinkamai valdyti savo finansus. Atsižvelgdama į savo pajamas ir išlaidas, galite racionaliai naudoti savo lėšas ir visada būti tikri ateityje.