5 Veiksmingi kūrybinio mąstymo ugdymo pratybos

Kūrybinis mąstymas yra kas naudingavisiškai viskas, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ir veiklos srities. Sutinku, kad sugebėjimas kūrybiškai ir formaliai mąstyti atveria mums iš esmės naujas galimybes. Kas iš mūsų nenorėtų tapti šiek tiek daugiaukūrybingas? Tiesa, visi to nori, bet nežinoma, kaip tobulinti šį stebuklą. Padėkite jums atlikti šiuos pratimus, skirtus plėtoti mūsų vaizduotę ir kūrybinį mąstymą. Mes esame įkvėpti ir plėtoti.

1. Du avarijos

Atidarykite aiškinamąjį žodyną ir atsitiktine tvarka pasirinkitedvi visiškai atsitiktinės sąvokos. Dabar jūsų užduotis yra palyginti juos, rasti keletą bendrų savybių tarp jų. Galite sugalvoti juokingą ir įdomią istoriją, kuri atvers jūsų išradintus santykius. Toks pratybas puikiai treniruoja mūsų vaizduotę ir smegenis.

2. Mad genetika

Dabar paimkite tuščią lapą ir veltinį, arbapieštukas. Nežinau kaip piešti? Puiku, tai dar geriau, nes čia grožis ir kompozicija visiškai nevaidina jokio vaidmens. Svarbiausias yra procesas. Ir dabar sukurkite ant popieriaus tvarinį, kuris pats kartu sujungs tiek gyvūnų ženklų, kiek žinote. Tai gali būti dramblys su žuvų skalėmis, žirgais su kiaulėmis ir ilgu kaklu, kačių plunksnomis ir kt. Šio užsiėmimo esmė yra tai, kad šiuo metu pamiršta teisė ir sveikas protas, atskleidžiant savo kūrybiškumą.

3. Crazy architektas

Su gyvūnais mes apdailai ir pereikime prie architektūros. Dabar mes dažome namą. Bet prieš pradėdami tai padaryti, atsitiktine tvarka pasirinkite 10 žodžių. Įsivaizduokite, kad esate architektas ir jums buvo užsakyta namo projektas. Tačiau klientas pateikė 10 pagrindinių reikalavimų (jie yra įtraukti į pasirinktus žodžius). Pvz., Jei vienas iš žodžių yra oranžinis, tada, kaip stogas bus oranžinis, veidrodis yra veidrodiniai lubos miegamajame ir pan. Nubraukite ir įsivaizduokite, kaip ji iš tikrųjų gali atrodyti.

4. 5 + 5

Dabar reikia atsitiktinai atspėtidaiktavardis Parašyk 5 būdvardžius, kurie, jūsų nuomone, galėtų puikiai apibūdinti šį dalyką. Pavyzdžiui, žodis "batai" - baltos, gražios, švarios, vasaros, odos. Ar yra Ir dabar parašykite dar 5 būdvardžiai, kurie, atvirkščiai, netinka. Tiesą sakant, tai nėra taip paprasta. Tačiau pabandykite - puikus pratimas smegenims.

5. Pavadinimas

Jūsų užduotis - išrasti kiekvieną objektąkuri jus domina, pavadinimas. Tai gali būti trumpas, bet talpus, ilgas ir išsibarstęs. Svarbiausia, kad jums patinka ir tai buvo neįprasta.