10 būdų tapti artimu jūsų vaiko draugu

Jūs pradėjote pastebėti, kad jūsų vaikas iš toliasitu Jis dažnai žaidžia su tavimi valandas, bet dabar jis vaidina save ar nori draugų bendruomenės. Iš tiesų, augdami, mūsų vaikai bando atsiskirti nuo mūsų, taip parodydami, kad jie taip pat tampa suaugę ir nepriklausomi. Bet jiems reikia pagalbos ir supratimo daugiau nei bet kadaanksčiau psichologiškai jie vis dar to reikalauja, be supratimo. Kaip neprarasti pasitikėjimo savo vaiko akimis ir nepraleisti akimirkos, kai jam reikia pagalbos ar patarimo? Atsakymas yra paprastas: tapkite geriausiu draugu tavo vaikui!

1. Vaikas nėra tavo turtas, jis yra svečias tavo namuose, - sako senovės indų išmintis. Nepažeidžiant savo vaiko pasirinkimo laisvės, jis yra tas pats asmuo, kuris gyvenime yra šiek tiek mažiau ir nepatyręs. Pernelyg didelė globa ir kontrolė gali neigiamai paveikti jūsų santykius. Pabandykite pasitikėti savo vaiku, jei jis yra kažkas negerai, paaiškinkite jam taktiškai ir be nereikalingų emocijų, kad jo pasirinkimas gali būti klaidingas. Atminkite, kad iš savo mažo lobyno ateityje žmogus, socialiai prisitaikytas prie gyvenimo, turėtų augti, jo požiūriu, autoritetu ir tikslu gyvenime.

2. Gebėjimas išklausyti yra vienas iš pagrindinių tėvų ir vaikų supratimo būdų. Prisimenu, kai paskutinį kartą klausėsi, ką tavo vaikas pasakoja? Ar tai kokia nors namų ūkio problema ar ginčas su mergina dėl žaislo, kurį jūs negalėjote padalinti, kai jūs protiškai atsidūrėte mažose problemose? Savo ruožtu galiu sakyti, kad labai dažnai, kai laikas yra labai trūksta dėl namų darbų, jūs praleidžiate vaikišką kalbą "iki ausų", ir tai nėra ženklas, kad esate blogas tėvas, tai yra paprasta gyvenimo realybė. Pabandykite atsisakyti visų atvejų, kai vaikas atvyksta pasikalbėti ar pasakyti ką nors, jei šiuo metu nėra jokios galimybės atidžiai klausytis jo, paaiškinkite jam, kad po poros minučių jūs atsidursite jam pats kalbėti. Niekada nepaliekant vaiko pokalbio be dėmesio: dabar jis pasakoja apie jo mažas problemas ir ateityje galės pasakyti ir paprašyti pagalbos ar patarimo daugiau prasmingų gyvenimo dalykų.

3. Pasakojimai vaikams apie jų darbą gali turėti įtakos jo profesijai. Pirma, tai padės vaikui pasirengti ateities pasirinkimui ir apskritai realiam gyvenimui. Antra, tėvai vaikams atvers dar vieną savo asmenybės aspektą. Tegul jie žino, kad esame ne tik mama ir tėvelis, bet ir viršininkai, pavaldiniai, kolegos. Leisk jiems sužinoti, kaip jų tėvai atlieka įvairius naudingus dalykus, kaip jie uždirba pinigus. Galiausiai, šis atvirumas natūra dėl tėvų dalies prisidės prie abipusio atvirumo dėl vaikų dalis, kuris yra ypač svarbus, kai vaikai požiūris paauglystę.

4. Bendros žaidimai su vaiku - dar vienas būdas užmegzti kontaktą. Daugiau nei vienas tyrimas parodė, kaip vaiko reguliarūs žaidimai yra svarbūs: tai žaidimai, kuriais vaikams suteikiama gyvenimo patirties pagrindai, kurie vėliau yra naudojami kasdieniame gyvenime. Vaikai mokosi veikti kartu ir pasitikėti viena su kita; kurti naujas idėjas ir kurti kūrybinį mąstymą; atsipalaiduoti, taip pat veikti pagal įtampą; koncentruoti; patirti pergales ir pralaimėjimus; plėtoti ir laikytis tam tikrų taisyklių. Jei jūsų vaikas yra gana mažas, žaidimai tinka amžiui, tačiau, jei paauglys, tu gali žaisti su juo sudėtingesniais intelektualiais žaidimais. Mokykis grįžti į vaikystę ir vėl tapti vaiku, nes sportuoja su vaiku labai smagu ir maloni.

5. Suaugusieji yra kilę iš vaikų. Jei išbringa bet kokį suaugusią žmogų, yra vidinis vaikas - garsus vaikų rašytojas Grigorijus Osteris. Pasidalinkite savo vaikystės prisiminimais apie savo vaikystę. Pasakykite mums, kokiais žaislais žaidėte vaikystėje, kuriam labiausiai patiko ir kodėl. Jūsų vaikas turi suvokti tai, kad mama ir tėtis taip pat buvo tokie patys kaip ir jis, jautė panašius jausmus, susidūrė su tokiomis pačiomis problemomis, vaikui tai nėra lengva. Žinios padeda suprasti, suprasti padeda atleidimui.

6. Padėkite vaikui įveikti baimę. Ar atsimenate, ką bijojote kaip vaikas? Gal tamsa, vaiduokliai ar blogos raganos? Ar jūsų vaikas turi tokias baimes? Vienintelis būdas sužinoti apie tai - pasikalbėti su juo. Tai tu, kuris, geresnis nei bet kuris kitas, gali padėti savo vaikui sunaikinti visas piktas raganas, goblinus ir rūmus, kurie slepiasi po jo lovomis. Jei jūsų vaikas yra 4-6 m. Amžiaus, tada, norėdami atsikratyti jo baimės, galite sugalvoti tam tikrą ritualą. Pasakykime, kad įkūnykime magiškąjį lokį ar lėlę į nakvynę, kuri saugo miegą. Labai svarbu, kad jūsų vaikas galėtų atvirai pasakyti, apie ką jis bijo. Jei vaikas yra vyresnis ir baimės yra kiti, turėtumėte išmokyti jį kontroliuoti savo emocijas ir analizuoti, kas tai trukdo.

7. Bendrieji veiksmai stiprina šeimos santykius. Susitarkite su savo vaiku su įprastomis užduotimis, leiskite tai būti kūrybiškumu, planais ir svajonėmis apie artėjantį poilsį, kartu pamąstykite apie tai, ką duoti popiežiui vasario 23 d. Paprašykite vaiko pagalbos ruošiant šeimos vakarienę, tada stalo pasakykite visiems šeimos nariams, kad vakarienė padėjo paruošti savo dukterį. Svarbiausia, kad vaikas su malonumu atliktų savo darbą, jei vaikas atsisako padėti, to nereikalaudamas. Gal šiandien jis neturi nuotaikos šiam darbui, o rytoj jis jums pasiūlys jo pagalbą.

8. Būkite patikima parama jūsų vaikui. Taip atsitinka, kad mes nesuprantame mūsų vaikų veiksmų. Pavyzdžiui, jūsų vaikas pasiekė dar vieną vaiką darželyje arba nuplėšė tėčio marškinius su žirklėmis. Neskubėkite iš karto jį nugalėti ir nubausti, pirmiausia suprask, kodėl jis tai padarė. Galbūt jis tiesiog neturi jūsų dėmesio ir, pjaunant savo tėvo marškinius, jis nori jį pritraukti svetimu būdu, bet vis tiek. Arba pataikęs vaiką sode, jis tiesiog apgynė save arba davė pokyčių. Klausykite savo vaiko ir tikėkite jo žodžiais, svarbiausias dalykas yra tai, kad jis žino, kad tikite jį, ir tuomet jis tavęs neklys.

9. Pagarba vaikui kaip suaugusiam. Tegul jūsų vaikas dalyvauja priimant šeimos sprendimus, kur mes pakeisim spintelę arba kur eisime į savaitgalį. Jis turėtų pajusti save šeimoje, kaip lygiateisį jo narį. Klausyk vaiko nuomonę. Jei dėl jo veikėte neteisingai, būtinai atsiprašykite, kaip tai daroma su suaugusiu asmeniu.

10 Ir svarbiausias patarimas - mylėk savo vaiką, nesvarbu, koks jis gali būti žalingas ir nepaklusnus. Meilė yra didžiausias poreikis visiems vaikams be išimties. Tėvų meilė ir tikėjimas formuoja vaiko pasitikėjimą savimi, savigarbą.

Svarbiausias dalykas santykiuose su vaiku neatlyginabrangūs žaislai ir daiktai, atsiprašydami už nuolatinį darbą. Ieško jam graži knyga, muzikos sintezatorius, spalvotieji pieštukai ar kompiuterį esate bet kuriuo atveju negalima daryti laimingesni ir labiau sėkminga gyvenime. Galų gale, žaislai ir naujagimiai dalykėliai negali pakeisti motinos šilumos ir meilės, tėvo gero patarimo ir paramos.