Kaip virti ryžius kiekvienam skoniui

Paveikslas - puikus produktas, skirtas aktyviam vaizduigyvenimas ir sveikas maistas. Šis kompleksinių angliavandenių, kurių energijos, amino rūgščių svarbius gyvenimo ir mineralinių medžiagų šaltinis. Ryžiai turi vitaminų B ir PP ir daug kalio, reikalingų širdies ir kraujagyslių sistemai.

Ryžių sudėtyje yra medžiagų, kurios gali apvyniotiSkrandžio sienelės, todėl rekomenduojama jį naudoti žmonėms, sergantiems dideliu rūgštingumu, skrandžio opos arba gastritu. Ryžių sultinys veiksmingas viduriavimui, o ryžių sėlių naudojimas mažina žarnyno vėžio atsiradimo pavojų.

Nors naudingos ryžių savybės skiriasiPriklausomai nuo ryžių rūšies ir perdirbimo laipsnio. Pavyzdžiui, rudieji ryžiai turi daugiau mikroelementų nei baltieji ryžiai. Ir maksimali suma lieka tik neapdorotų grūdų.

Ryžiai yra įvairūs ir todėl reikalauja specialaus požiūrio į kiekvienos rūšies ruošimą. Iš esmės, ryžiai klasifikuojami pagal tokius rodiklius: grūdų ilgis, perdirbimo laipsnis ir rūšis.

Kas yra ryžiai?

Pagal gydymo laipsnį skirkite rudą, baltą ir garuose.

Rudos ar nulupti ryžiai yraVitaminų ir maistinių medžiagų turinio įrašų laikiklis. Perdirbimo metu jis išlaiko maistingą apvalkalą, kuris paaiškina jo šviesiai rudą spalvą. Tai yra apvalkale saugoma liūto dalis maistinių medžiagų, todėl šis ryžių rūšis yra labiausiai naudinga. Valgio metu jam reikia daugiau vandens ir laiko nei balti ryžiai: apie 40 minučių ir ryžių ir vandens santykis 1: 4.

Populiariausi ir atpažįstami yra balti ryžiai,Prieš šlifavimą pereidami visi etapai, todėl grūdai sklandžiai ir lygūs. Tai pagrindinis ryžių rūšis, naudojamas visame pasaulyje. Šių ryžių virimo laikas yra tik 10-15 minučių santykiu 2: 3

XX a. Viduryje - dar vienasRyžių perdirbimo būdas yra garuose. Po garų poveikio didžiausias vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekis prasiskverbia iš lukšto į grūdus. Ryžiai įgauna gelsvos spalvos, kuri gaminimo metu dingsta. Kepkite ryžius maždaug 25 minutes, ir jis beveik nesiliestų.

Ryžių rūšys

Taip pat ryžių veislės yra padalintos į ilgas, vidutines ir apvalias. Šie pavadinimai dažniausiai pateikiami parduotuvėje esančiuose paketuose.

Taigi, ilgagrūdžiai ryžiai turi mažai krakmolo, todėl jis nėra gerai virti. Vidutinis kepimo laikas yra 20 minučių.

Basmati - vertimas iš hindi reiškia "kvapnus". Tai tikrai malonus kvapas ir laikomas ryžių karalius. "Basmati" auga tik prie Pakistano ir Indijos sienos, ir tai labai brangu. Tačiau "basmati", atvežta iš Jungtinių Amerikos Valstijų, yra prastesnė už indų skonį ir išorines savybes. Grūdai "basmati" yra kietos ir sausos, kai virti, jie auga keletą kartų ilgio. Šios rūšies ryžiai yra naudojami kulvei ir kitiems rytietiškiems patiekalams gaminti.

Kaip virti basmati ryžius

Paruoškite "basmati", taip pat kitų rūšiųIlgagrūdžiai ryžiai: į "septynis vandenis" įpilkite virtų ryžių į verdantį vandenį ir virkite 3 minutes dideliu šilumos kiekiu, vidutiniškai 2 minutes ir 7 minutes silpnai po dangteliu. Tada dar 12 minučių prispaudžiama į indą be atidarymo.

Jasmine - ši Tailando ryžių įvairovė yra labai panaši"basmati" dėl skonio ir kokybės savybių. Tik jis yra šiek tiek kvapesnis nei jo Indijos kolega ir apakinti balta spalva. Indai su jazminu yra tipiški Azijos virtuvei ir pridedami daug prieskonių.

Dev-zira ar Ferganos ryžiai, tik augaFerganos slėnis, taip pat vadinamas "rožinė perlų Rytų", dėl būdingos šešėlių grūdų. Tinkamas uzbekų pilafas laikomas idealiu ryžiais. Šis "dev-zir" išlaiko daug vitaminų ir mikroelementų, tačiau sunku surasti tokius tikrus ryžius. Dažnai įprasti balti ryžiai, sumaišyti su plytų milteliais, parduodami pagal šios brangios veislės išvaizdą. Įrinkite ryžių saują - jis neturėtų dažyti rankų.

Kaip virti ryžius "dev-zir"?

"Dev-zira" virimo metu didėja7 kartus jis sugeria daug vandens, riebalų ir prieskonių, todėl ryžių ir vandens santykis turėtų būti 1: 5. Ir mirkykite porciją ryžių 10-12 valandų, kad ji būtų kieta ir sausa. Beje, prieš šią mirkymą tokius ryžius reikia kruopščiai išrūšiuoti, kitaip jūs rizikuojate "traškinti" piktžolėmis. Paruoškite "kazanok" su labai gerai prigludusiu dangteliu arba slėginiu indikatoriumi ir apkrova, su kuria šis dangtelis gali būti spaudžiamas, kad garų nebeligė. Ryžiai įpilami į jau verdantį, šiek tiek sūdytą vandenį ir virti pagal klasikinę schemą: stipra ugnis 3 minutes, vidutinė - 2 ir silpna 7. Tada tiek laiko, kol leis ryžius įsiurbti.

Vidutinio grūdėtumo ryžiais krakmolas yra didesnis, todėl indai yra kreminės konsistencijos.

Arborio - populiari itališka vidutinio grūdėtumo ryžių rūšis, yra labai minkšta ir gerai įsisavina patiekalo ingredientų skonį. Idealiai tinka risotto virimui.

Kaip virti Arborio ryžius?

Rausiu ryžių arborio purus net negalimaItalijos restorano virėja dėl šios veislės savybių. Bet tai nėra sunku tinkamai paruošti. Arborio geriau virti platus ir giliai keptuvėje. Paruoškite 3-4 stiklines verdančio vandens 1 puodelio ryžių. Supilkite pirmuosius stiklinius sūdyto vandens į keptuvę ir supilkite plauti ryžius. Sumaišykite su mentele, kol ryžiai visiškai absorbuoja vandenį dideliu šilumos kiekiu, po to užpilkite pusę likusio vandens puodelio kas 1,5-2 minutės, atlikite vidutinę karščio ir palikite plokštelę - atsargiai sumaišykite. Ryžiai turėtų gauti tinkamą kreminės konsistencijos. Prieš patiekiant (ir jis turėtų būti nedelsiant įteiktas) leiskite ryžiams "pailsėti" po dangteliu 10 minučių.

Valensija yra ispaniška vidutinio grūdėtumo ryžių veislė, naudojama paella - klasikinio ispaniško patiekalo su jūros gėrybėmis.

Kruglozernisty ryžiai yra tik prisotinti krakmoluIr virta, kaip sakoma, "keptoje košėje". Tik jis tinka japonų ritiniams ir suši, angliškoms pudingoms ir mūsų troškinimams. Dar iš tokių ryžių atsiranda skanus ryžių košė.

Ging - Japoniški ryžiai, kurių sudėtyje yra tokios didelės klampos, nes jame yra daug krakmolo, o japonai meistriškai suformuoja garsius ryžių kamuoliukus.

Camolino yra egiptiečių veislių apvalių ryžių. Šlifavimo procese palmių aliejus tampa perlų spalva, praturtintas naudingomis medžiagomis. "Camolino" virėjai, desertai, grūdai ir suši.

Kaip virti ryžius sušiams?

Skalauti ryžius su tekančiu vandeniu, supilkite į seklią vandenįkolba, tada išdžiovinkite. Perkelkite ryžius į padažą ir supilkite jį lygiomis dalimis šalto vandens, i. E. Ant stiklinės ryžių - stiklinė vandens ir palikite 15-20 minučių. Tada uždenkite dangčiu, uždėkite nedidelį ugnį. Virimo momentu pridėkite ugnį ir po to, kai burbuliatorius pradedamas, jis vėl silpnas. Po 10 minučių į kelias sekundes įjunkite ugnį ir išjunkite. Jūs galite atidaryti indą tik po 20 minučių.