Kitas 10 psichologinių padarinių, turinčių įtakos mūsų sprendimams

Kiekvieną dieną mes priimame daugybę sprendimų, nuo nedidelio iki labai svarbaus. Daugeliu atvejų esame įsitikinę, kad mes kontroliuojame savo pasirinkimą ir priimame save patys. Tačiau pasirodo, kad yra daug psichologinių padarinių, kurie turi įtakos mūsų sprendimams. Turėtumėte sužinoti daugiau apie juos.

11. Nuokrypis rezultato kryptimi

Kitaip tariant, šį efektą galite apibūdinti fraze "tikslas pateisina priemones". Pasiekę sėkmingą situacijos baigtį, mes klaidingai tikime, kad sprendimas, kuris jam paskatino, buvo teisingas.

Analizuokite ne kas atsitiko, bet ką jūsAr tai. Galų gale, jūs sutinkate, išleisdami didelį kiekį kazino ir laimėję, negalėsite teigti, kad padarėte teisingą sprendimą - jei pametėte, jūs manote kitaip.

Pagalvokite apie savo veiksmus, kad nebūtų kartojamos savo klaidos ir nebūtų puoselėjami tušti viltys, pagrįsti atsitiktine sėkminga patirtimi.

12. Per didelio pasitikėjimo savimi poveikis

Patikimas yra geras, bet tik tada, kai jį patvirtina bet kokie argumentai. Negalima pasikliauti savo intuicija ir tikėjimu sau - jie ne visada gali būti sėkmės raktas.

Ypač ši klaida yra linkusi profesionalams,Kas ilgai ir sėkmingai užsiėmė savo verslu - tikėdami, kad jie jau žino viską ir net šiek tiek daugiau, jie netikrina faktų, neanalizuoja situacijos ir elgiasi atsitiktinai, tik pasikliauja savęs teisingumu.

13. Placebu efektas

Kaip žinoma, placebas dažnai vartojamas medicinoje- Įsitikinkite, kad pacientui, kad jis gėrė tikrą vaistą, gydytojai duoti jam žinduką, ir pacientas, savo ruožtu, pradeda jaustis geriau, nes pasitikėjimo tuo, kad ji leidžia stebuklas narkotikų.

Tikėjimas tokia pagalba iš išorės dažnai vaidina su mumisŽiaurus pokštas. Tai taikoma visoms talismanų rūšims, ženklams iš viršaus ir kitiems smulkmenims, kurie, mūsų manymu, gali pakeisti mūsų gyvenimą net be mūsų tiesioginio dalyvavimo.

14. Inovacijų suvokimo iškraipymas

Šis psichologinis poveikis pasireiškia labai dažnai dabartinėje technologijų plėtros epochoje. Labai dažnai mes remiame techniką ir jos galimybes, visiškai ignoruojame apribojimus ir nepatogumus.

Įsitikinkite, kad prisimenate suvokimo iškraipymąNaujovės, kada bus nusipirkti naujas telefonas ar kompiuteris. Vertiname tikrąją jūsų pasirinkto naudą, nes tai, kad ji madinga, nauja ir moderni, nėra argumentas.

15. Naujumo iliuzija

Šis poveikis yra priešingai nei konservatyvusGalvojau Priklausomai nuo to, kad šie duomenys buvo gauti neseniai, mes linkę tikėti nauja informacija, o ne senaisiais.

Planuojant savo gyvenimą ir tam tikrus aspektus, pavyzdžiui, finansinį biudžetą, tokia iliuzija gali tapti realia problema.

Pavyzdžiui, jūs nusprendėte padaryti investiciją, nesKad jie pranešė, kad dabar tai yra pelninga. Tačiau prieš tai nebuvo, ir jūs ignorējote šią informaciją. Dėl to jūs rizikuojate likti skaldytuose kranuose, o ne suvokti, kaip jie buvo trumparegiai.

16. SALIUMAS

Tai yra tendencija sutelkti dėmesį į didesnes, labiau matomas, atpažįstamas asmens savybes ar įvykio ypatybes.

Pavyzdžiui, kai galvoju apie jų mirtį, dažnai žmonėsĮsivaizduokite įvairias tragiškas situacijas (nuo mirties dėl safari iki "Titaniko" skęstančio), bet jie nemano, kad visi tokie banalūs įvykių raidos variantai kaip automobilių avarija, ligos ir tt

Šis poveikis dažnai mus veda, kai mes apie tai galvojameJo idealus pasirinkimas ar draugas - mes suteikiame idealias funkcijas, kurios iš karto atsimins ir skambės filmuose ir knygose, ignoruojant svarbių dalykų, kuriuos mums reikia. Dėl to mes dažnai tiesiog nepastebime žmonių, kurie mums tikrai yra tinkami tik todėl, kad neturi labai neįtikėtinų fantastinių savybių.

17. Atrankinis suvokimas

Mūsų lūkesčiai labai dažnai keičia tai, kaip mes tai matomePasaulis. Pavyzdžiui, norėdamas gauti reklamą, mes matome savo veiklą beveik tobulą ir pastebime, kaip mūsų kolegos nesugeba palyginti su mumis, tuo pačiu jie mato situaciją taip pat, bet visiškai priešingai.

Nustokite prisiderinti pasaulį prie savo svajonių, kitaip jūs rizikuojate prarasti savo oro spyglių.

18. Stereotipavimas

Mes dažnai galvojame apie stereotipus ir skubiai darome išvadas apie įvykius ir žmones.

Pavyzdžiui, ne visi futbolo gerbėjai - grubus vyrai, kurie mėgsta alų, bet ne visi smuikininkas - subtilus gamtos gryno ketinimus.

Stenkitės nenustatyti asmens kaip draugo ar priešo, remdamasis stereotipais, net savo. Išskleisk savo sąmonės apimtį!

19. Klausi išlaikiusi

Šis efektas reiškia vienpusį suvokimąIš situacijos. Pavyzdžiui, po katastrofos mes galime sužinoti apie tai, kas nutiko, tik iš išgyvenusių žmonių žodžių, tačiau jų įspūdžiai nebūtinai yra teisingi ir atspindi viską, kaip tai buvo iš tikrųjų.

Būtent dėl ​​šios klaidos dažnai imamėsNeteisingi sprendimai. Pavyzdžiui, mes nusprendėme eiti į kino pramonę, nes matome daugybę sėkmingų dalyvių ekrane ir klaidingai tikime, kad kai jie pavyks, mums bus lengva pasiekti šlovę.

Tačiau mes neatsižvelgiame į tai, kiek žmonių visame gyvenime nežino apie savo šlovę ir yra nusivylę savo karjeroje.

Visada pasverkite situaciją abiejose pusėse - gerai ir blogai, nes monetoje visada yra dvi pusės.

20. Nulinės rizikos pasirinkimas

Labai dažnai, užuot galvoju apie didelį, mes esame patenkinti mažomis pergalėmis tik todėl, kad jie kainuoja minimalias pastangas ir neleidžia mums pasinaudoti jokiomis galimybėmis.

Žinoma, tokia pozicija yra saugi, tačiau ji atimta iš naujų pasiekimų ir paskatins visus, kurie nesąmoningai siekia ir siekia kažko naujo ir drąsiai.

Kaip jau suprato, svarbiausia klausytisIr analizuok savo žodžius, veiksmus, veiksmus ir mintis. Tada jūs nepateksite į psichologinę gaudyklę ir būsite tikri dėl savo pasirinkimo, o tai reiškia, kad jūs galite išmokti iš klaidų ir netgi užkirsti jiems kelią.