Kaip padaryti, kad už trūkumas jodo organizme: Geriausiai 7 prekių

Jodas yra dažnai vadinamas "vaiko" mikroelementas, darant prielaidą, kad ji yra labai naudinga jaunajai kartai, bet bent jau ji yra reikalinga suaugusiųjų sveikatai. Visų pirma, jodo reguliuojaendokrininės ir nervų sistemos, veikia plaukų, odos, nagų ir dantų būklę. Nebuvimas ar trūkumas jodo maiste sukelia kai kurių ligų vystymąsi (endeminis gūžys, cretinism, hipotirozė ir kt.). Norėdami sužinoti maisto produktų turtingiausių tai mikroelementinėmis sąrašą.

1.

kurių sudėtyje yra jodo druska

Valgykite iodized druska - taiPaprasčiausias būdas ištaisyti jodo trūkumą organizme. Ji yra 10-25 g kalio jodido vienai tonai druskos. Atkreipkite dėmesį, kad juodo druska išlaiko savo naudingų savybių tik per 3-4 mėnesius. Be to, jodo lakios beveik visiškai iš druskos virinant. Išlaikyti druska turėtų būti toks, į sandarų konteinerį sausomis sąlygomis.

2.

jūros gėrybės

Tai yra vienas iš turtingiausių šaltinių jodo. Jūrų žuvys (plekšnės, menkės, silkės, otai, sardinės, ir tt), jūros dumblių ir dumbliai (ypač rudos ir raudonos spalvos), krevetės, austrės, krabai - bent jau kai kurie iš šių produktų turi būti pateikti savo mitybą visą laiką, o ne tik kai esate susiduria su jodo trūkumo pasekmes.

3.

daržovės

Ypač gausu jodo runkelių, salotos, ridikėliai,šparagai, morkos, pomidorai, pupelės, bulvės, špinatai, rabarbarai, kopūstai, žirniai, svogūnai. Šios daržovės ant jūsų stalo - viena iš geros sveikatos sąlygų, įskaitant kalbant apie jodo kiekio organizme.

4.

Vaisiai ir uogos

Kai pirmieji simptomai jodo trūkumo maiste puiki priemonė bus bananai, juodieji serbentai, mėlynos vynuogės, persikus, obuoliai, slyvos, abrikosai, braškės.

5.

riešutai

Reguliariai vartoti riešutai (grūdai,apyvaisis, lapai), ypač graikiniai riešutai ir pušies. Įdomu, jodo turinys riešutų yra žymiai didesnis nei daugelis kitų augalinės kilmės produktuose.

6.

Maisto papildas su jodu

Tokie priedai - yra organinis junginys, jodoįmontuotą pieno baltymų molekulės ir yra iš natūralių jodo, kurių sudėtyje yra medžiagų, gautų iš žmogaus krūties pieno analogas. Svarbus kokybės tokių priedų yra tai, kad jiems trūksta ne jodo intensyviai sugeria, o pernelyg didelis šio mikroelemento - išsiskiria ir jis neatvyksta į skydliaukės veikla. Tarp maisto papildai yra ypač narkotikų, tokių kaip "Jodomarin", "Jodo-aktyvus", "Cigapan", "Klamin".

7.

gyvūninės kilmės produktai

Norėdami atkurti normaliusjodo gyvūninės kilmės produktai (mėsa, pienas, kiaušiniai), galbūt mažiau naudingas, nes šio mikroelemento jų sudėtį akcijų didele dalimi priklauso nuo to, ką pagrindai ir kaip maisto gyvuliai šeriami.

Reikėtų pažymėti, kad pieno vartojimasskatina jodo absorbcija, tačiau jis yra rekomenduojama, kai mikroelemento trūkumas ir skydliaukės ligų gydymo, ir kitų ligų, endokrininės sistemos.

Čia yra jodo kiekis kai kuriuose produktuose (mikrogramai 100g).

Gėrybių po virimo obrabotki- 5 - 400

gėlavandenių žuvų (žaliavos) - 243

Gėlavandenės žuvys (virtos) - 74

Šviežia silkės - 66

Silkės padažas - 6

šviežios krevetės

- 190

Krevečių keptas - 11

šviežios skumbrės

- 100

Žalios austrės - 60

Konservuoti austrė - 5

Upėtakis - 3,5

Pieno produktai - 4 - 11

mėsa

- 3

Kiaušiniai - 10

duona

- 6-9

Žalieji - 6-15

Daržovės - 1-10

Feld salotos - 60

Laminaria (rudadumbliai)

- 500-3000

Upėtakis - 3,5

COD kepenų - 370

Juodadėmių menkių - 245

Sayda - 200

Lašišų - 200

Plekšnė - 190

Jūrų ešeriai - 145

Menkė - 130

Kumpis dešra - 54

Rūkytos žuvies filė - 43

Šaldytos žuvies filė

- 27

Atlanto sardines aliejuje - 27

Avižos - 20

Grybai - 18

Perdirbti sūriai (priedai) - 18

Kiauliena - 16.7

Nenugriebto pieno - iki 19

sviestas

- 9

Brokoliai - 15

Pupelės - 12,5

Špinatai - 12

Jautienos - 11,5

Kietas sūris - 11

Žirniai - 10

Kvietiniai miltai - 10

įprasta duona - 9

Rugių - 8,3

Cukrinių runkelių - 6,8

Morkos - 6,5

Kopūstų - 6,5

Bulvės - 5.8

Grikių - 3,5

Vaisiai - 2

Pirminiai simptomai jodo trūkumo organizme

Nuovargis, nuolatiniai galvos skausmai,depresija, apatija, dirglumas, nervingumas, alpimas protinių sugebėjimų. Jei ne papildyti jodo trūkumas, aritmija atsiranda palaipsniui, padidėjęs kraujospūdis, sumažėjęs hemoglobino.

Apibendrinant - kai įdomi ir naudinga informacija apie jodo.

Paros žmogaus reikalavimas jodo nustatomasamžiaus, fiziologinę būklę ir kūno svorio. Dėl vidutinio amžiaus ir normaliai veido žmogus - 0,15 mg. Apskritai, mes turime tik 1 šaukštelis jodo gyvenimui!

Greitai gauti dienos norma jodo suvartojimo, kruopščiai kramtyti ir nuryti 5 obuolių sėklas.

Didelėmis dozėmis (2-5 mg / per dieną) jod-toksiškos ir atsižvelgiant į 35-350 mg įvykis vienu metu net galbūt mirtinos.

Cinkas ir cinko, geležies, kaip taisyklė, padidinti jodo poveikis.

Jei auga vaisiai ir daržovės, rekomenduojama jodo turinčių trąšų naudojimą, kaip paskutinis padidinti naudingų elementų vaisių turinį.

Būkite sveiki!

</ P>