Kaip virėjas namų "Mascarpone"?

Italijos sūrio "Mascarpone" labai naudinga, nesjame yra daug triptofano, kuris skatina hormonų džiaugsmo plėtra - serotonino. Kitas "Maskarponės" yra turtingas baltymų, taip stiprinant imuninę sistemą, o tai reiškia, jums bus mažiau serga. Be to, nereikia jį virkitedruska. Sūris "Maskarponės" yra naudojamas maisto ruošimui įvairių patiekalų. Tačiau tik nedaugelis žino, kad šis nuostabus produktas, kurį gali tai padaryti patys ir sutaupyti nemažą sumą pinigų. Klasikinė technologija rengiant šio produkto yra gana ilgas. Kviečiame pasinaudoti greitai ir lengvai receptą.

Varškės "Maskarponės" grietinės

Šis paprastas versija gaminimo Maskarponės "varškės ateis patogu, jei jūs nuspręsite atsiduoti šeimos" Tiramisu "arba sūrio. Be jo ten negali padaryti.

Sudedamosios dalys: pieno 3,2% - 200 ml, 33% kremas - 800 ml citrinų sulčių - 2 šaukštelis

paruošimas: Prijunkite pieną su grietine ir gerai viską išmaišykite. Tada įdėti mišinį ant silpnos ugnies, pastoviai maišant. Patikrinkite termometrą taip, kad skystis buvo ne daugiau kaip 75 laipsnių. Dabar supilkite citrinų sultis ir maišykite dar kartą. Per šį laiką, į keptuvę skystis bus sutrumpintas. Svarbiausia - nereikia duoti užvirti. Dabar išjunkite ugnį ir palikite atvėsti. Įdėti į koštuvą 5-7 sluoksnių marlę mirkyti vandenyje. Supilkite pieno mišinį į. Palikite jį porą valandų į visą stiklo skysčiu. Tada švelniai paspauskite gautą sūrio.

Naminis "Maskarponės" kremas

Yra dar vienas Preparato variantasoro ir švelnus sūris "Maskarponės" namuose. Jam, jūs tiesiog grietinėlė ir citrinos sulčių reikia. Maisto gaminimas sūrio šį receptą užtrunka šiek tiek ilgiau, tačiau jūs lengvai susidoroti su juo.

Sudedamosios dalys: kremas 25% - 1 L, citrinų sultys - 3 šaukštus

paruošimas: Paimkite kremo ir užpilkite juos sausoje keptuvėje. Išspauskite citrinos sultis. Pastatykite keptuvę su vandens vonioje kremu. Laikykite kremą ant viryklės, kol termometras rodo 85 laipsnių. Tada išimkite kremą nuo ugnies ir užpilkite ploną srautas citrinos sultimis, nuolat maišant. Temperatūrai matuoti, ji turėtų būti 82 laipsnių. Dabar įdėti kremą į vandens vonią ir troškinkite, be paliovos, maišoma tol, kol temperatūra yra 84 laipsnių. Kai valcavimo kremą, nuimkite nuo ugnies ir maišykite, be sustojimo, atvės iki 45 laipsnių. Be to, naudojant kiaurasamtis ir medvilnės rankšluosčiai įtampą gautą kreminės masės. Serumas turi tekėti į dubenį, esančią po kiaurasamtis. Kai išrūgos nustoja aktyviai nusausinkite ant kreminės masės į rankšluostį, nestatykite priespaudą ir laikyti jį šaldytuve 10 valandas.

Dabar galite saugiai padaryti šį Sūris desertai, įvairūs kremai, pyragaičiai, salotų ir pyragų.

Gero apetito!