Sveikatos pusryčiams: 12 priežasčių turi košės

Žodžio "avižiniai" kažkas dreba, prisimindamas"Kashevogo kankinimas" vaikystės, bet kažkas purtyti galvą pritariamai - jie sako, taip, kad tai dalykas! Asociacija skiriasi, bet faktas, kad vienas: avižos - tai nuostabi žolė - nekilnojamojo sveikatingumo "bomba". Atsižvelgiant į bendrą ekologizavimo mitybą ir gyvenimo būdą apskritai, mes siūlome jums 12 motyvai, paaiškinantys, kodėl avižiniai dribsniai turėtų būti neatskiriama jūsų mitybos.

1. Avižiniai dribsniai yra natūralių antioksidantų, kurie stiprina imuninę sistemą, padeda organizmui kovoti su neigiamais aplinkos veiksnių prisideda prie ląstelių atjauninimas daug.

2. Krupa daug aminorūgščių metioninas ir magnio, kuris yra reikalingas, kad tinkamai veiktų centrinę nervų sistemą.

3. Javų pusryčiams sumažina "blogojo" cholesterolio kiekį kraujyje. Be kasdienio naudojimo - 10%. Fiber avižos yra beta gliukano, in kovojant su cholesterolio perteklių būtina.

4. Avižiniai gausu baltymų ir ląstelienos, taip pagerina medžiagų apykaitos procesus, skatina augimą raumenų audinio.

5. Jo sudėtyje yra daug geležies, o - prevenciją anemija, taip pat kalcio ir fosforo, kurių reikia visiškai formavimo ir kaulų vystymuisi.

6. Avižiniai suteikia danga ir priešuždegiminiu poveikį gleivinės virškinimo trakte. Puikiai valo žarnyną, pašalinti iš jo šlako ir šiukšles. Tai sumažina vėžio riziką virškinimo trakto, užkirsti kelią gastritas ir skrandžio opos vystymąsi.

7. Krupa daug biotino (vitamino grupė "B"), kuris yra naudinga odai, užkirsti kelią dermatitą.

8. Avižiniai dribsniai yra kalio, natrio, cinko, vitaminų B1, B2, PP, E ir lengvai virškinamas.

9. valgymo košė mažina stresą. Esančios avižose vitaminų "B" yra atsakinga už nervinių sveikatos, miego kokybę, ir "kartu", - augimo ir kokybės plaukų, odos valyti.

10. Keista, avižiniai prisideda prie žvalgybos plėtros - mokslininkų Kardifo universiteto (JK) sudarymo. Beje, kitų tyrėjų iš Suomijos nustatė, kad vaikai, kurie naudoja kiekvieną dieną, avižiniai dribsniai, 2/3 mažiau linkę plėtoti astma nei tie, kurie nevalgo košės. Patartina pradėti maitinti kūdikio košės penkių mėnesių amžiaus.

11. Avižiniai skatina toksinų ir sunkiųjų metalų, todėl ypač nurodytų gyventojams miestuose išsiskyrimą.

12. Tai yra puikus dietinis produktas, kuris nepaisant jo didelio šilumingumo turinį (350 kcal / 100 g), yra naudojamas dėl svorio. Yra švelnus avižiniai dieta: 1-2 dienas per savaitę, kad iškrovimo: tik 200 gramų avižinių, virti vandenyje, plius arbatos ar sultinio klubų.

Galiausiai, informacija tiems, kurie, jis pradėjo skaityti šį straipsnį, abu batus, kad būtų iš karto paleisti į parduotuvę arba į rinką iš avižinių maišelį ...

Pirma, nepatenka žemyn marketingo auka: vadinamasis greitas maistas košės - tai tik prastas pasiteisinimas natūralus sluoksniuoti kaip pirmasis produktas yra ilgas apdorojimo, todėl yra daug mažiau vertingas maistinių medžiagų ir vitaminų. Kalbant apie grūdų Greitas maistas dirbtinių priedų, kvapiųjų medžiagų ir kt akivaizdoje - jie tik pakenkti organizmui.

Antra, tuo atveju, nesaikingas avižų sukelia sankaupa fitino rūgštis organizme, kuris išskiria kalcio. Auksinė taisyklė "viską saikingai" yra tikrasis čia.

Rūpinkitės savimi - valgyti avižinių!

</ P>