Kaip rašyti CV: viršutinė 7 rekomendacijos

Santrauka - tai yra vienintelis dalykas, kad jis matopotencialus darbdavys pirminės etape kandidatų atrankos, todėl jei ieškote iš darbo, nenori iš karto autsaideris, svarbu tinkamai išduoti šį dokumentą. Pateikti rekomendacijas, kaip parašyti CV.

1.

struktūra

Apibendrinant (ir mes kalbame apie klasikinis jisįgyvendinimo variantas) turėtų būti aiški struktūra, apimanti junginį pagal bendrą elementų skaičių. Be akivaizdaus vardas, gimimo data, išsilavinimą, darbo patirtį, ir kontaktinės informacijos, ji taip pat turėtų apimti bent, pagrindiniai įgūdžiai (iš tikrųjų, tai yra pagrindinė informacija apie jus su darbdaviu!), Kalbos, Asmeninės savybės. Tikslingumas orientavimas paskutinis dažnai ginčijama, bet kodėl gi ne duoti savo geriausius rezultatus? Jie gali teigiamai identifikuoti jus iš kitų kandidatų kompiuterio. Santrauka - tai ne "Tuštybių mugė", bet ne konkurse autobiografija "Labiausiai kuklus".

2.

dydis

Taip, dydis tikrai nesvarbu čia. Optimalus tūris santrauka - 1-2 puslapiai A4, maks. "Opus" 5-10 puslapiuose vargu kas nors skaityti, bet kuriuo atveju atidžiai. Ir kodėl nerimauti atnaujinti, jei ne susipažinti su juo tinkamai?

Pjesės montavimo aforizmas "glaustumas - sesuotalentas "yra aktualus. Papildoma informacija - iš kandidatų įvairovei rykštė. Taip, pernai jūs dalyvavo dviračių ir laimėjo trečiąją vietą, pagerinti savo asmeninio geriausiai kiek per 2 minutes, tačiau tai mažai tikėtina, jūsų potencialūs darbdaviai bus įdomu - jei, žinoma, esate nepatenkinti su treneriu šio tipo paštu sportas.

Negailestingai praleisti visas jo biografijos momentus,nėra tiesiogiai susijęs su darbu, kad jūs planuojate daryti, net jei ne iš konkretaus įvykio atminties turite ašaromis akyse Welling su džiaugsmu ir pasididžiavimu savimi. Visi jūsų Special "vertybės" galėsite, kartais parodyti kartą gauti darbą - pavyzdžiui, kai kurių įmonių šalims.

Nurodyti tik svarbiausią informaciją apie save. Visų pirma, tiksliai (bet ne į reikiamą informacijos turinį nenaudai) aprašo savo funkcionalumą kiekvienas savo darbo vietoje. Tuo pačiu metu jo "žygdarbių darbo" arba nurodyti kiekvienai įmonės / organizacijos, kurioje dirbate, ar nereikia įvesti ne visi, jei tik vienu atveju rezultatas, vertinant savo CV manote, yra ne be logikos, kad kitose darbo vietose nėra pasiekimai jūs neturite.

3.

stilius

Rimtai apsvarstyti ir duomenų pateikimo stilius. Santrauka - ne žaidimų aikštelė pratybose stiliaus: skiemuo čia turėtų būti neutralus, šrifto spalva - tik juodos. Tai ypač svarbu, jei pozicija dėl kurių prašote, kietas. Nukrypimai nuo normos yra įmanoma tik tuo atveju, kai jūs - vyras kūrybinės profesijos (dizaineris, rašytojas, fotografas, copy ...), o tada, žinoma, proto ribose. Apskritai, geriau parodyti savo meną tik per portfelio: į darbdavio santrauka nori pamatyti informaciją apie jus, o ne savo kūrybinių impulsų, rezultatus, nesvarbu, kokia nuostabi jie yra.

Griežtai draudžiama žargono, slengo. Nepageidaujami nesuprantami terminai, kai yra savo paprastus sinonimus ir santrumpas, įskaitant profesines, net jei jie priimami į savo pramonėje (pavyzdžiui, vietoj žodžio "išmuitinimo" naudojo frazė muitinės ", nors tai ilgiau). Leisti pasakyti apie jus faktų, o ne susukti A La "ekstravagantiškas" arba "neapkenčiamas" žodžius. "Keep it simple - ir jums bus traukiamas į žmones", - prisimeni?

4.

pirmenybė duomenys

Rašyti CV savo iniciatyva, jumsgali pateikti informaciją apie save tokia tvarka, kokia jūsų nuomone efektyviausias jūsų atveju. Pavyzdžiui, aš ant specialybės - filologas, ir karjeros buvo komercijos, todėl mano santrauką į ankstesnį švietimo patirtį. Priešingu atveju, atsižvelgiant į mano kandidatūrą komercinio direktoriaus pozicijos ir pamačiau "ukrainiečių kalba ir literatūra", potencialus darbdavys su pareiškėjams magistro laipsnį ekonomikos ir laiko stokos, gali nustoti skaityti mano "kūrimą", o nesulaukus patirties, nors patirties - tai geresnis švietimas.

Be to, grupė informacija, ir jūs galite tam tikru būdu. Tačiau nereikia pamiršti, kad dėl atminties savybių, ji yra geriausia prisiminti, kas yra pačioje pradžioje ir pačioje pabaigoje.

5.

Sutelkti dėmesį į savo tikslus

"Universal kariai" nėra norėjau: tai buvo Van Damme (juokauju, žinoma) prerogatyva. Jokiu būdu neverskite savo CV tinka "vienas ir visi", net jei jūsų patirtis yra labai universalus. Akcentai gali teikti visų rūšių - iškraipyti faktus ar melas tai nėra būtina. Kaip variantas, jau nekalbant apie dalykus, kurie yra nesusiję su bendra linija savo karjerą, tuo labiau, kad ji yra gana logiška.

Daugeliu atvejų, darbdavys privalospecialistas tam tikrą siauroje srityje, o ne "visų galų meistras." Kiekvienas supranta, kad būti "Stumbras" įvairiais būdais, neįmanoma (nebent jis yra tokių genijų kaip Leonardo da Vinci klausimas), todėl, jei nurodyti suvestinės masės įvairių veiklą, taip pat "dalykų ir visai sunkvežimio" talentą, beveik tikrai darbdavio apie savo profesionalumą Žiūrėti tam tikroje srityje yra ne jūsų naudai. Labiausiai tikėtina, kad jums būtų rasti žmogų, kuris tossed visą gyvenimą į šonus, o ne žinoti, kur prisitvirtina, bet tikrai nebuvo realizuoti bent vieną dalyką. Kaip beždžionės pokštas, kuris bėga čia ir ten, blaškosi tarp gražus ir protingas.

Sprendimą dėl užimtumo tikslui (kasJūs norite, kad būtų, ką daryti) - ir padaryti savo CV pakeistas. Bet norimą padėtį vardas nėra tiesiogiai pacituoti jį - jei tik santrauka nėra parengta siekiant imtis labai konkretų darbą konkrečioje įmonėje. Taigi jūs paliekate sau veiksmų laisvę, nes net per tas pačias profesinės specializacijos variantų dėl posto pavadinimas, yra daug. Mes negalime leisti savo gyvenimo išretinti tik todėl, kad "mums reikia sekretore, o ne recenzentas", o jūs neprieštaraujate darbo sekretorius.

6.

Melas, bet nemeluoja kaip dujų skaitiklio

Gali būti ilgas kalbėti apie gulėti blogybių, bet gulėtižmonių neturi sustoti, nes tai suteikia jiems daug privalumų (dauguma iš praeities - įsivaizduojamą). Čia mes tik atkreipti dėmesį, kad melas - tai klastingas "deguonies maišelį", kuris gali suteikti jums galimybę "kvėpuoti", o, tada jums yra labai paleisti "užspringti" riziką.

Jūs niekada nežinote, 100% kokia informacijaGalite patikrinti darbdaviui, ir ką - ne: pasaulis yra mažas ir, be to, su interneto technologijomis, pavyzdžiui, socialinių tinklų plėtrą, tai yra įmanoma gauti beveik jokių duomenų apie beveik visiems. Nevairuokite save į kampą. Galų gale, jūsų reputacija - vertingiausias dalykas, kurį turite, kaip ir pareiškėjui. Mąstyti globaliai, o ne rizikuoti, nes, kai sugadina patys, galite niekada susigrąžinti.

7.

Ar man reikia atnaujinti nuotrauką?

Ši iš pažiūros paprastas klausimas kelia daugdiskusijos. Faktas yra tai, kad atsakymas yra "taip" arba "ne" jam ten. Viskas priklauso nuo to, koks jūsų profilyje darbo rinkoje. Pavyzdžiui, jei esate manekenė ar šokėjas, be nuotraukos ir savo CV nebus laikomas vienu: šiuo atveju, išvaizda - tai yra svarbu. Jei esate finansų analitikas, kuris ateina nuo monitoriaus tik valgyti, eiti į tualetą ar dalyvauti susitikime - prieš veiksnys išvaizdi neturi vaidinti svarbų vaidmenį, nors aišku, kad yra patraukli, turite papildomą pranašumą. Apskritai, daugiau viešumo ir / ar būtinybę bendrauti su žmonėmis "gyventi" reiškia padėtį, tuo labiau svarbus ir turės išvaizdą.

Tiesą sakant, kai klausimas "veido kontrolė"kritinė, darbdavys paprastai praneša pranešimą apie laisvą darbo vietą - Prašome siųsti CV su nuotrauka. Šiuo atveju, jūs tiesiog neturi kito pasirinkimo. Jei pasirinkimas yra, bet jūs vis dar abejojate, ar pridėkite jį į darbą, laikykitės šių nurodymų.

Gautas tik tekstą, jums pasitikėjimąkad jums bus vertinamas remiantis tik savo "turinys", o ne parodymus (kartais visiškai nenuspėjamas) iš jūsų "Formos". Kaip žinote, išvaizda dažnai yra apgaulinga, jau nekalbant apie tai, kad visa, ką žmonės ieško subjektyviai. Kita stereotipinis mąstymas darbdavys ( "Visi blondinės - kvailiai"), tai jūsų tipo išvaizda gali būti klaidinantis, blogas poveikis jūsų šansai užimtumo.

Kita vertus, jei "turinys" jūs vis darmažas (pavyzdžiui, ką tik baigė universitetą ir "0" patirtis), bet gamta padovanojo tau patrauklią išvaizdą, lengvai pridėti nuotraukų: kai darbuotojas yra - "priešakyje", arba retai aplankė patalpas - tai įmonės veidas, ir todėl jūsų šansai aplinkkelio konkurentus konkurentų bus labai didelis kita yra lygus arba palyginamus duomenis. Tiesiog pasirinkite tinkamą paveikslėlį: ji turi visiškai atitikti darbo specifiką.

Galiausiai. Nepamirškite, kad už visą savo svarbą CV - tai tik "tiltas" už pokalbį. Parašykite apie save gali būti bet kas norite, bet jūs turite įvertinti pirmiausia asmeninio susitikimo.

Sėkmės sunkią užduotį darbo!