Vegetariški kepsneliai pagaminti iš riešutų

Labai širdingas ir skanūs kotletai gaunami išgraikiniai riešutai. Virėjas jas tiesiog, greitai, greitai ir maloniai. Šie mėsos yra puikiai derinamas su švelniu salotos arugula, vyšniniai pomidorai ir riešutų. Jūs galite pasiimti su savimi į biurą - puikus užkandis kaip kava ir daržovių.

Mums reikia:

2 šaukštai. gliaudytos graikiniai riešutai

2 svogūnai

3 česnako skiltelės

Druskos, pipirų, prieskonių pagal skonį.

Krekeriai už breading, aliejus kepimui

procesas:

Šlifuoti maisto procesorius arba perduoti permėsmale riešutai, svogūnų ir česnakų. Pridėti druskos prieskonių svorį. Svogūnų sultys turėtų būti pakankamai tapti lipni masė, bet jei gautas faršą, o sausa, įpilkite 1-2 šaukštus alyvuogių aliejaus. Dabar mėsainiai yra gerai kabintis. Tačiau, jei nesate patenkinti savo lipnių savybių gali būti pagerintas įdaru. Geriau mova kotletai įvesti savo pasirinkimą: 1 kiaušinis; pyurirovanny bananų; miltų šaukšto; bulvių koše per plono tarka.

Dabar jūsų faršą ir mėsos idealiai? Formuoti kotletai, paneer juos džiūvėsėliuose ir kepti augaliniame aliejuje. Patiekite šie mėsainiai gali būti su bet kokiu padažu, grietine, kečupo. Išbandykite juos šaltame tik prikusku kavos.